5/13
Przenosimy się do sezonu 2006/07. Znów czaruje „Biała...

Iraklis Saloniki – Wisła Kraków 0:2

Przenosimy się do sezonu 2006/07. Znów czaruje „Biała Gwiazda”. W I rundzie Pucharu UEFA trafia na Iraklis Saloniki. Grecki zespół przy Reymonta wygrywa 1:0. Rewanż okazuje się więc sporym wyzwaniem. Wisła walczy, próbuje, ale nic. Do 90 minuty jest 0:0. Kibice Iraklisu powoli radują się z awansu, gdy na strzał w 95 minucie decyduje się Nikola Mijailović. GOL! Sędzia kończy i zaprasza na dogrywkę. W setnej minucie Mauro Cantoro zdobywa bramkę na 2:0 i taki wynik utrzymuje się do ostatniego gwizdka.

[sc]Mecz Legia - Sporting ONLINE. Gdzie oglądać Legia - Sporting stream tv;nf[/sc]

6/13
„To będzie złota polska jesień przy Bułgarskiej” – krzyknął...

Lech Poznań – Austria Wiedeń 2:1, 4:2 po dogrywce

„To będzie złota polska jesień przy Bułgarskiej” – krzyknął do mikrofonu komentator, a całe środowisko radowało się razem z nim. Już osiem lat minęło od pamiętnego dwumeczu o prawo gry w fazie grupowej Pucharu UEFA. Lech przegrał pierwszy mecz we Wiedniu 1:2. W rewanżu ówczesny zespół Franciszka Smudy dokonał jednak cudu. Ze wschodzącym Robertem Lewandowskim w składzie wygrał po dogrywce 4:2. Decydujący gol padł dopiero 120 minucie. Tak samo jak my macie ciarki, kiedy widzicie, jak strzela Rafał Murawski?

7/13
W 2008 roku „Biała Gwiazda” miała całkiem mocny skład. W II...

Wisła Kraków – Beitar Jerozolima 5:0

W 2008 roku „Biała Gwiazda” miała całkiem mocny skład. W II rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów trafiła na Beitar Jerozolima. Mistrz Izraela w pierwszym meczu sprawił kłopoty. Wygrał u siebie 2:1. Wisła w rewanżu zmobilizowała się i wbiła aż pięć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Pech chciał, że w III rundzie los skojarzył ją ze słynną Barceloną. Na Camp Nou było 0:4. Przy Reymonta Wisła dokonała za to historycznej rzeczy – wygrała 1:0 po bramce Clebera. Awansu zatem nie było, ale miłe wspomnienia pozostały.

8/13
Wspomniany dwumecz Lecha z Austrią Wiedeń miał chwalebną...

Lech Poznań – Feyenoord Rotterdam 1:0

Wspomniany dwumecz Lecha z Austrią Wiedeń miał chwalebną kontynuację. W tej samej edycji zespół z Poznania dzielnie walczył w fazie grupowej. W ostatniej kolejce potrzebował zwycięstwa, aby awansować do fazy pucharowej. Nie przyszło ono łatwo. Ale udało się. Ulubieniec kibiców Ivan Djurdjević zdobył bramkę przeciwko Feyenoordowi i tym samym dał „Kolejorzowi” prawo gry w dwumeczu z Udinese Calcio. Bój z Włochami był niezwykle zacięty. W pierwszym meczu padł wynik 2:2, w drugim 2:1 na korzyść Udinese. Lech został po tej edycji zapamiętany bardzo pozytywnie.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/kdFD-6ZOVys" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

WsteczDalej

XXVII Łódzkie Spotkania Baletowe: Maksymalizm oddziaływania minimalizmu w balecie

Jeden z najbardziej niezwykłych śmigłowców powstał z udziałem łódzkich inżynierów

Łódzki hostel w pilnej potrzebie. Ledwie rozpoczął działalność już prosi o pomoc