5/30
Pływacy z UKS Nawa Skierniewice cały czas olśniewają nas...

Pływacy z UKS Nawa Skierniewice cały czas olśniewają nas swoimi wynikami. Podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Pływaniu dzieci 11-10-9 – letnich zdobyli osiem medali.
3 kwietnia w Łódzkiej Zatoce Sportu odbyły się mistrzostwa dzieci w wieku 9-11 lat. W rywalizacji wzięło udział 500 zawodników z 20 klubów województwa łódzkiego. Skierniewice reprezentowała 25-osobowa drużyna z UKS Nawa. Pływacy walczyli dzielnie i zdobyli osiem medali, w tym cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Podwójne Mistrzynie Województwa Łódzkiego Niepokonane Alicja Rodziewicz i Weronika Lesiak stawały na najwyższym stopniu podium aż dwukrotnie. Zostały mistrzyniami województwa. Alicja Rodziewicz zwyciężyła w konkurecjach: 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym. Weronika Lesiak również zdobyła dwa złote medale na dystansach 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym.
Reszta zawodników UKS Nawa również spisała się bardzo dobrze. Srebrne medale powędrowały do: Bartłomieja Karwata za 100 m stylem grzbietowym Leny Wieczorek za 100 m stylem zmiennym oraz sztafety 4x50 m stylem dowolnym dziewcząt (Lesiak, Rodziewicz, Nowak, Petrykowska). Brązowy medal wywalczyła Lena Wieczorek w konkurencji 25 m stylem motylkowym. Dalsze lokaty skierniewickich zawodników Lokaty zaraz za podium zajmowali: Bartłomiej Karwat – 4 miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym, sztafeta 4×50 stylem dowolnym chłopców – 4 miejsce (Karwat, Pietrowski, Modzelewicz, Korbeń), Marta Grzeszkiewicz – 6 miejsce w konkurencji 25m stylem motylkowym, Karolina Leszczyńska – 6 miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym, Dawid Modzelewicz – 6 miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym, Michał Grzeczka – 6 miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym. Brawa dla pływaków, życzymy dalszych sukcesów.

6/30
Kolejne zwycięstwo Adriana Bartosińskiego z RKKK Rawy...

Kolejne zwycięstwo Adriana Bartosińskiego z RKKK Rawy Mazowieckiej
Adrian Bartosiński stoczył kolejną walkę w formule MMA. Zawodnik reprezentuje dwa kluby – łódzki Octopus i rawski RKKK. Tym razem rywalem rawianina był Vladyslav Schepanskyi, który należy do charkowskiego klubu Maximus MMA Team. Limit wagowy pojedynku to 84 kg.
W narożniku fightera z Rawy Mazowieckiej stanął jak zawsze duet trenerski: Marcin Kopczyński i Adrian Bajan wraz z trenerem z Łodzi. – Walka była zakontraktowana na trzy rundy jednak Bartosowi wystarczyła tylko jedna. Vladyslav Schepanskyi z charkowskiego Maximus MMA Team odczuł efektowny rzut z pierwszej części starcia i mocną pracę Adriana w parterze i nie podjął dalszej walki – mówi Zbigniew Pacho z klubu RKKK Rawa Mazowiecka.
Rywal Adriana Bartosińskiego w wyniku walki doznał kontuzji (pęknięte żebro). Zawodnik z Rawy Mazowiekiej nadal jest niepokonany na zawodowym ringu z rankingiem 4-0-0. – Gratulacje dla zawodnika oraz trenerów Marcina Kopczyńskiego i Adriana Bajana. Postawa i przygotowanie Adriana nie umknęła organizatorom i obserwatorom gali – dodaje pan Zbigniew. – Wszyscy zgodnie podkreślali, że przed nim boje o najwyższe laury w najmocniejszych federacjach.

7/30
Zawodnicy z MLUKS Rawa pod czujnym okiem trenera Jarosława...

Zawodnicy z MLUKS Rawa pod czujnym okiem trenera Jarosława Wasiaka wywalczyli trzy medale (jeden srebrny i dwa brązowe) podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików PZLA w biegach przełajowych w Strawczynie. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików PZLA wzięli udział m.in. Rafał Sobstel na dystansie 3 km, Basia Woźniak na 1,5 km i Martyna Sęczek na 2,5 km. – To jeden z naszych najlepszych występów na tej imprezie. Poprzednio trzema medalami mogliśmy się pochwalić w 2015 roku – cieszy się trener Jarosław Wasiak. –Drużynowo zajęliśmy z 9 punktami drugą lokatę a to oznacza, że od pięciu lat nie schodzimy niżej niż na drugi stopień podium. Rafał Sobstel był faworytem do medalu. Bronił tytułu wicemistrza z ubiegłego roku. Głównym rywalem Rafała był biegacz z Kleszczowa. Rafał Sobstel obronił tytuł wicemistrza. Niestety, nie udało mu się zająć pierwszego miejsca. Basia Woźniak i Martyna Sęczek były w szerokiem gronie kandydatek do medali. Obie zawodniczki zdobyły brązowe medale. Obie biegaczki od rozpoczęcia rywalizacji były w czołówce. Basia Woźniak zdobyła
swój krążek po wspaniałym finiszu. Na 300 metrów od mety była czwarta z poważną stratą do medalowego miejsca. Dogoniła rywalkę na linii mety. Poza tym punktowane lokaty zajęli także inni biegacze z MLUKS Rawa na dystansie 3 km: Mario Barra – Strzemiński z wynikiem 12 minut oraz absolutny debiutant Igor Jarmundowicz (7 minut). – Rafał, Basia i Martyna to nasza przyszłość w biegach średnich. Utalentowani i pracowici. W sezonie halowym zdobywali medale w mistrzostwach okręgu. Teraz czekamy na ich starty w sezonie letnim a niedługo będą szlifować formę na zgrupowaniu w Spale – mówi Jarosław Wasiak. – Basia jeszcze w przyszłym roku będzie startowała jako młodziczka. Jestem pod wrażeniem ich waleczności i pracowitości i bardzo się cieszę, że mogę ich trenować.

8/30
Sukces tenisistów ZSN START Skierniewice. Zawodnicy ze...

Sukces tenisistów ZSN START Skierniewice. Zawodnicy ze Związku Sportu Niepełnosprawnych START Skierniewice uczestniczyli w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym. Dwie drużyny wywalczyły pierwsze i drugie miejsce. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych rozegrały się w ostatni weekend (6-7 kwietnia) w hali sportowej Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich Start przy ul. Olimpijskiej 1 w Wiśle. W rywalizacji wzięli udział także zawodnicy ze Związku Sportu Niepełnosprawnych START ze Skierniewic. W zawodach uczestniczyły dwie drużyny skierniewiczan. Sławomir Przybysz i Michał Czułek w klasie 3-5 zajęli drugie miejsce. Ulegli tylko zespołowi z Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg, czyli Maciejowi Nalepce i Krzysztofowi Żyłce. Trzecie miejsce wywalczyła kolejna drużyna IKS-u Ja
nusz Chamot i Piotr Sokalski. Drużyna w składzie Sławomir Przybysz i Michał Czułek grała także z Robertem Hermanem i Sławomirem Ogrodnikiem z klubu START Gorzów Wielkopolski. Spotkanie wygrali skierniewiczanie. Druga drużyna ze Skierniewic w składzie Wojtek Wlazło i Michał Deigsler w klasie 6-7 zajęli pierwsze miejsce. Nie przegrali żadnego seta. W ćwierćfinale nasza drużyna wyciągnęła wolny los. W półfinale zmierzyła się z drużyną Tomasz Mika i Jan Chełmicki
z ZSR START Zielona Góra, a w finale z Rafałem Kraftem i Tomaszem Szybalskim z IKS AWF Warszawa I. Wszystkie rozgrywki wygrali skierniewiczanie. Ostatecznie klub ze Skierniewic okazał się trzecim klubem w klasyfikacji medalowej turnieju w Wiśle. Skierniewiczanie uplasowali się za STARTem Zieloną Górą i IKS-em Jezioro Tarnobrzeg.