9/30
W Sochaczewie 30 marca odbyła się pierwsza edycja Grand Prix...

W Sochaczewie 30 marca odbyła się pierwsza edycja Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z WOPR Skierniewice i wrócili z ośmioma medalami: trzema złotymi, dwoma srebrnymi i trzema brązowymi. Zawody I edycji Grand Prix Polski odbyły się na Pływalni ORKA. W rywalizacji uczestniczyli pływacy z WOPR Skierniewice. Zdobyli aż osiem medali w konkurencjach wiekowych: młodzik (12-13 lat), junior młodszy (14-15 lat), junior (16-18 lat). – Wynik medalowy przewyższył oczekiwania, ponieważ w okresie przygotowawczym zawodnicy mieli przerwę od startów w zawodach, szykując się na co dzień na Pływalni Miejskiej NAWA oraz kształtując podstawowe cechy motoryczne w Cross SKC – mówi Kacper Piguła, trener ze skierniewickiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Osiągnięcia ratowników pokazują, że cykl szkoleniowy został solidnie przepracowany. Czasy w konkurencjach indywidualnych są bardzo zadowalające.
Zawodnicy zdobyli trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale. Najwięcej zdobył Patryk Wolski. W kategorii młodzików był bezkonkurencyjny. Zdobył cztery medale: trzy złote i jeden srebrny.
– Patryk to młody i utalentowany zawodnik przed którym jeszcze wiele startów w ratownictwie wodnym – komentuje pan Kacper.
Ze wspaniałej strony pokazał się także Jakub Kacprzyk. Zdobył brązowy medal w konkurencji 100 m holowanie manekina i srebro w konkurencji 100 m ratownik. Pozostałe dwa brązowe medale zdobyli: multimedalistka Anna Bibik w konkurencji 50 m holowania manekina i Maksymilian Pecyna na 100 m ratownik.

10/30
Turniej Dwa Ognie z okazji Dnia Autyzmu...

Turniej Dwa Ognie z okazji Dnia Autyzmu
We wtorek, 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu świętowano na sportowo. W hali OSiR odbył się Turniej Dwa Ognie, w którym zagrali przedstawiciele samorządu, policji, straży pożar
nej i miejskiej. Na trybunach zgromadzili się także młodzi kibice ze szkół i przedszkolli. Wszyscy byli ubrani na niebiesko, mieli niebieskie balony, pompony i transparenty z napisami takimi jak „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. Mierzony był także poziom głośności okrzyków pochodzących
z trybun. Dzieci zaciekle rywalizowały. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 9, która osiągnęła poziom 120 dB. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5 (119,5 dB), na trzecim SP nr 1 (119,2 dB), a na czwartym SP nr 4 (115,3 dB). Brawa dla wszytkich!

11/30
21 marca odbył się III Halowy Turniej piłki nożnej o Puchar...

21 marca odbył się III Halowy Turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Rawie Mazowieckiej pod hasłem ,,Lepiej grać niż pić i brać”. W rywalizacji brało udział 118 zawodników, czyli 23 drużyny z 10 szkół. W kategorii klas I-III wygrała SP nr 2, w kat. klas IV-VI – SP nr 1, a w kat. klas VII-VIII i III gim. – Dream Team. Najlepszym zawodnikiem był Patryk Bińkowski z Dream Team, strzelcem – Mateusz Sypniewski z WPME, a bramkarzem Antoni Winkiel ze SP nr 2. Podczas zawodów nie brakowało także innych atrakcji m.in.: symulatora zderzeń, pokazów sprzętu policyjnego, tresury psa
służbowego, filmów profilaktycznych,, miasteczka ruchu drogowego, pokazu sprzętu ratowniczo - gaśniczego, spotkania z przedstawicielami lasów państwowych, inspektoratem epidemiologiczno- sanitarnym i z pracownikiem kadr KPP

12/30
VIII Skierniewicki Bieg Wagarowicza odbył się w pierwszy...

VIII Skierniewicki Bieg Wagarowicza odbył się w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca na boisku bocznym OSiR. Było to kilka godzin spędzonych na aktywnej formie wypoczynku.