13 z 30
W pewnym momencie Unia Skierniewice dostarczyła nam naprawdę...

W pewnym momencie Unia Skierniewice dostarczyła nam naprawdę wspaniałych emocji. Po wygranej z prowadzącym w tabeli Sokołem Alksandrów Łódzki stanęli na drugim miejscu w tabeli.

14 z 30
Halowe Mistrzostwa Woj. zdominowane przez rawian. Halowe...

Halowe Mistrzostwa Woj. zdominowane przez rawian. Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Spale już za nami. W zawodach brali udział zawodnicy z MLUKS Rawa. Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego zgromadziły aż 700 uczestników. Był to kolejny świetny występ rawskich biegaczy. Zdobyli 18 medali, w tym 7 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych. Rywalizacje były podzielone na różne kategorie. Biegacze ze szkół podstawowych zdobyli 10 medali. W grupie klas VII-VIII rawianie nie mieli sobie równych. Złote medale zdobyli: Natalia Borowiec na 200 m z wynikiem 27.22, Rafał Sobstel na 1000 m (2.56.45) i Basia Woźniak na 600 m (1.46.15). Srebrny medal na 600 m zdobyła Martyna Sęczek (1.47.20). Rawiankom biegającym w sztafecie 4x200 m udało się także obronić mistrzowski tytuł. Bardzo dobrze spisała się także sztafeta chłopców. Zdobyli srebro. Padły także rekordy życiowe. Czarek Rybak zdobył dwa medale: brązowy na 60 m (7.94) i srebrny na 200 m (25.78).
Wspaniale spisała się także grupa klas V-VI. Wspaniale uta
lentowany okazał się także Igor Łuczyński. Zdobył srebrny medal z wynikiem 8.61. Patrycja Żmudzka debiutowała, ale nie przeszkodziło jej to w zajęciu trzeciego miejsca. Biegła również w sztafecie, która zdobyła brąz.
W kategorii szkół ponadpodstawowych rawianie zdobyli 7
medali. Złoto zdobył Kacper Kotynia (60 m – 6.94).
Złoty medal zdobył także Maciek Budziński. Biegł na 1500 m, zdobył wynik 4.04.12 oraz zdublował część ze swoich przeciwników. Brązowy medal na tym samym dystansie zdobył Damian Bednarek. Przepięknie wypadła oczywiście Magda Ciołak. Utalentowana biegaczka zdobyła złoto w dystansie na 800 m z wynikiem 2.23.20. Na tym samym dystansie brązowy medal wywalczyła Marcelina Mordaka. Brązowy medal w tej grupie wywalczyła również sztafeta dziewcząt. Na końcówkę zawodów odbył się triumfatorski wy
stęp sztafety mężczyzn. Wywalczyli złoto z wynikiem 1.36.64. – Starty w halowych zawodach LZS traktujemy trochę w formule dobrej zabawy, choć oczywiście medale bardzo cieszą. Przyjemnie być trenerem takich zawodników – mówi Jarosław Wasiak, trener biegaczy. – Teraz przed nami w najbliższy weekend Mistrzostwa Polski PZLA w biegach przełajowych w Olszynie. Tam o medale będzie bardzo trudno. Jedziemy powalczyć o wysokie lokaty. Sądzę, że Magda Ciołak i Maciek Budziński zrobią co w ich mocy, by chociaż jedno z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce.

15 z 30
XV Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych im. B. Prusa...

XV Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych im. B. Prusa w Siatkówce Mieszanej
W rywalizacji uczestniczyły drużyny ze Skierniewic, Szczecina, Sosnowca, Łodzi i Siedlec. Zmagania trwały dwa dni. Wielkim wygranym okazało się Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach pod opieką trenera Piotra Łysikowskiego. Na ich zwycięstwo czekaliśmy od 2015 roku. Dotychczas w turnieju zwyciężali ośmiokrotnie. Za skierniewiczankami uplasowały się szkoły: XXI Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Łodzi, IV LO im B. Prusa w Szczecinie, I LO im. B. Prusa w Siedlcach, III LO im. B. Prusa w Sosnowcu. Gratulujemy wyniku i czekamy na następną szesnastą edycję w przyszłym roku.

16 z 30
Bieg Tropem Wilczym...

Bieg Tropem Wilczym
W Rawie Mazowieckiej odbył się Bieg Tropem Wilczym (zdjęcie powyżej) z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg odbył się na dystansach 5.000 m i 1.963 m. Zwycięzcami biegu na dłuższym dystansie zostali Maciek Budziński i Magda Ciołak z MLUKS Rawy Mazowieckiej. Osiągnęli dużą przewagę nad innymi rywalami. Na drugiej pozycji uplował się Damian Bednarek z tego samego klubu.