Ostrowianin Daniel Krupiński z medalem Mistrzostw Polski K-1 Rules Juniorów i Seniorów w Węgrowie, 26-28.04.2024

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Przez trzy dni rywalizowało 338 zawodników ze 102 klubów.

- Mistrzostwa Polski K-1 Rules Juniorów i Seniorów to impreza, na którą czekaliśmy. Najtwardsza formuła kickboxingu, gdzie używa się kolan. Każdy z naszych zawodników walczył innego dnia i rywalizował w innej kategorii wiekowej - relacjonują działacze ostrowskiego klubu Academia Gorila.

Rozpoczął Marcin Majewski w kat. -71 kg. Spotkał się z Jakubem Tymińskim - zawodnikiem z Hunter Gym Bydgoszcz. Marcin odpadł, a Jakub ostatecznie zdobył tytuł mistrza Polski. Podczas tych zawodów Marcin pełnił podwójną rolę – zawodnika i trenera.
Kolejny zawodnik Academii Gorila rywalizował jako junior starszy w kat. -57 kg. Hubert Spinek po ciężkiej batalii przegrał ćwierćfinał z Nikodemem Czapnikiem z T.K.S.W. Tomaszowski Klub Sportów Walki z Tomaszowa Mazowieckiego.

Daniel Krupiński wywalczył srebro Mistrzostw Polski K1 Rules w wadze-63,5 kg jako junior młodszy. W półfinale wygrał z Gracjanem Jusiem z Klubu Sportowego Pretorium Poznań, a finał przegrał z Oliwierem Jarzeckim z Gladiators Kick boxing Bełchatów.

Cieszy pierwszy juniorski medal Mistrzostw Polski dla Ostrowi Mazowieckiej. A to dopiero początek i dobra wróżba w perspektywie dalszych klubowych planów. Coraz więcej dzieci i młodzieży trenuje kickboxing w Ostrowi, coraz więcej startuje na najwyższym poziomie. Już nie możemy się doczekać kolejnych startów. Rodzicom dziękujemy za zaufanie, że dajecie sportom walki szansę

- dodają działacze ostrowskiego klubu Academia Gorila.