• Patryk Sokołowski - 3 (Mikkel Maigaard - bez oceny)
      • Michał Rakoczy - 3
      • Patryk Makuch - 3 (Mateusz Bochnak - 3)
      • Benjamin Källman - 2
    • +1' Po doliczeniu minuty Piotr Lasyk gwiżdże po raz ostatni! Śląsk Wrocław pokonuje Cracovię 4:0. Bramki strzelili Simeon Petrow, Erik Exposito, Piotr Samiec-Talar i (po zmianie stron) Mateusz Żukowski.

• ... a za Nahuela Leivę melduje się Burak Ince.

• Tommaso Guercio zmienia Jehora Macenkę...

• Zabójcza kontra gospodarzy! Mateusz Żukowski pognał z piłką... przez połowę boiska i z pola karnego uderza płasko obok bezradnego Lukasa Hrosso!!!

• ... i GOL! STRZELCEM MATEUSZ ŻUKOWSKI!!!

• Rzut wolny dla Cracovii z ok. 25 metrów. Michał Rakoczy trafia w mur, a strzał Mateusza Bochnaka zablokowany. Śląsk ruszył z kontrą...

• Aleks Petkow wybija piłkę z pola karnego, po czym siadł na murawie. Skurcze łapią Bułgara.

• Andreas Skovgaard upomniany żółtą kartką. Sfaulował Martina Konczkowskiego.

• Kuba Jezierski! Kuba Jezierski!

- skandują kibice Śląska.

• ... a za Erika Exposito melduje się Mateusz Żukowski.

• Jakub Jezierski zmienia Piotra Samca-Talara...

• Będzie konieczna zmiana. Kapitan Śląska nie jest w stanie grać.

• Przerwa w grze. O górną piłkę powalczyli Erik Exposito i Kamil Glik. Hiszpan niefortunnie upadł na murawę. Konieczna jest pomoc.

• Mikkel Maigaard zmienia Patryka Sokołowskiego.

• 22 005 widzów we Wrocławiu.

• Anemiczny strzał Mateusza Bochnaka nie sprawił problemu Rafałowi Leszczyńskiemu.

• Erik Exposito ruszył środkiem. Poradził sobie z Andreasem Skovgaardem, ale skutecznie zaasekurował go Virgil Ghita.

• NIE MA GOLA DLA ŚLĄSKA!!!

To powinna być czwarta bramka dla gospodarzy! Erik Exposito podaje w pole karne do Nahuela Leivy, którego strzał ofiarnie przyjmuje na ciało... Lukas Hrosso! Jeszcze piłkę lekko musnął interweniujący wślizgiem Kamil Glik!

• ... a za Patryka Makucha melduje się Mateusz Bochnak.

• Paweł Jaroszyński zmienia Davida Kristjana Ólafssona...

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Janiego Atanasova z rzutu wolnego. Rafał Leszczyński spokojnie łapie piłkę.

• Nie wytrzymał ciśnienia... Karol Knap

• Tuż po zejściu z boiska Karol Knap dalej miał "uwagi" pod adresem sędziego technicznego. Obejrzał za to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

• ... a za Otara Kakabadze melduje się Filip Rózga.

• Jani Atanasov zmienia Karola Knapa...

• Karol Knap upomniany żółtą kartką za protesty. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce z Rakowem Częstochowa (niedziela 19 maja, godz. 12:30).

• W statystykach trochę "pomógł" mecz z Górnikiem

• Otar Kakabadze przerywa kontrą Śląska prawą stroną. Co ważne - czysto.

• Do odbitej piłki dopada Michał Rakoczy, który... wznawiał grę z rzutu rożnego. Strzał lewą nogą z linii 16. metra został zablokowany.

• Patryk Sokołowski pojawił się bliżej prawej stronie. Miał udział w wywalczeniu rzutu rożnego.

• Sporo pojedynków dzisiaj stoczyli (i pewnie jeszcze stoczą) Kamil Glik oraz Erik Exposito. Hiszpan nie "ustał" po walce w powietrzu z doświadczonym stoperem. A obaj muszą uważać - mają po żółtej kartce.

• Petr Schwarz posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie zabrakło "zamknięcia".

• Doszło do przepychanek przed bramką Cracovii. Sędzia w krótkich żołnierskich słowach wyraził swoje stanowisko.

• Na lewej stronie pograli Jehor Macenko z Nahuelem Leivą. Ukrainiec pognał lewą stroną i wykorzystał spóźniony wślizg Otara Kakabadze, dając się sfaulować przy linii końcowej.

• Seria zostanie przedłużona?

• Virgil Ghita wzorowo interweniuje blisko swojej "szesnastki". A chrapkę na drugą bramkę w dzisiejszym meczu miał Erik Exposito...

• Patryk Makuch próbował przedrzeć się prawą stroną. Bez problemu poradził sobie z nim Aleks Petkow.

• Druga polowa rozpoczęta! Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

• Wracamy do Wrocławia, gdzie kończy się przerwa w meczu Śląsk - Cracovia. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 3:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Dopiero pierwsza połowa za nami. Plan wykonujemy taki, jaki mieliśmy na mecz. Jeszcze została tylko druga odsłona przed nami. Szukamy swoich okazji do kontrataku i strzelenia kolejnych bramek. Robimy swoje. Dopiero polowa planu wykonana i jeszcze druga połowa przed nami

- powiedział w przerwie Piotr Samiec-Talar, pomocnik Śląska Wrocław (strzelec trzeciej bramki).

• +3' Koniec pierwszej połowy. Śląsk Wrocław prowadzi z Cracovią (3:0). Bramki strzelili Simeon Petrow, Erik Exposito i Piotr Samiec-Talar.

• [GOL] 43' PIOTR SAMIEC-TALAR (3:0)

• +1' Erik Exposito trafia w mur.

• Piotr Lasyk dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Andreas Skovgaard fauluje Piotra Samca-Talara blisko pola karnego Cracovii.

• Formalność Piotr Samiec-Talar

• Mocne dośrodkowanie Czecha na środek pola karnego. Piłka odbija się od... uda piłkarza Cracovii i Piotr Samiec-Talar uderzeniem głową z bliska pokonuje Lukasa Hrosso!

• GOL DLA ŚLĄSKA! PIOTR SAMIEC-TALAR!!!

• Petr Schwarz ustawia piłkę w prawym narożniku. Już jedną asystę w dzisiejszym meczu ma. Dołoży drugą?

• [GOL] 34' ERIK EXPOSITO (2:0)

• Kamil Glik przecina wślizgiem podanie FAŁSZEM Piotra Samca-Talara do Erika Exposito. W przeciwnym razie Śląsk mógłby prowadzić już trzema bramkami.

• Po Tarczyński Arena niesie się chóralny śpiew kibiców Śląska.

• Kompilacja błędów obrony Cracovii!!!

Najpierw "Pasy" uratował Lukas Hrosso, ale przy wyprowadzaniu piłki pomylili się piłkarze Cracovii. Erik Exposito zagrał na jeden kontrakt z Piotrem Samcem-Talarem i chciał ponownie odegrać, ale niefortunnie interweniował Kamil Glik. Nabił Hiszpana, który po "zgaszeniu" piłki na brzuch huknął prawą nogą przy bliższym słupku!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM ERIK EXPOSITO!!!

• Dobre dośrodkowanie Petra Schwarza w "szesnastkę". Sytuację wyjaśnia Karol Knap wybiciem na uwolnienie.

• Atak Śląska prawą stroną przynosi rzut rożny.

• Aleksander Paluszek w asyście medyków opuszcza boisko. Wchodzi Martin Konczkowski.

• Aleksander Paluszek nie jest w stanie grać! Powstrzymał Michała Rakoczego, ale wcześniejszy uraz daje się we znaki. Konieczna jest zmiana.

• Erik Exposito z żółtą kartką. Ścigał się z Karolem Knapem i w ferworze walki uderzył zawodnika Cracovii.

• [GOL] 2' SIMEON PETROW (1:0)

• Patryk Makuch przedzierał się lewą stroną i doszło do starcia z Aleksandrem Paluszkiem. Szybko na murawę wbiegli medycy Śląska.

• Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką "Pasów".

• Kamil Glik upomniany żółtą kartką. W walce o górną piłkę przekroczył przepisy w walce z Erikiem Exposito.

• Kogo obserwuje Michał Probierz? Michał Probierz

• Łukasz Bejger spokojnie zgrywa piłkę do Rafała Leszczyńskiego. Asekurował go jeszcze Aleks Petkow, który blokował jeszcze Benjamina Källmana.

• Piotr Lasyk zasugerował Kamilowi Glikowi udanie się za linię boczną. Ten "nie dał się przekonać". Został na murawie, ocierając oko - właśnie tu został trafiony przez Bułgara.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Kamil Glik, który powalczył o górną piłkę i ucierpiał w starciu z Aleksem Petkowem.

• Rzut rożny dla Cracovii. Wrocławianie wybijają przed pole karne, skąd Michał Rakoczy uderza na wiwat.

• Mocne zagranie do Benjamina Källmana w pole karne Śląska. Fin nie sięgnął piłki, którą spokojnie łapie Rafał Leszczyński.

• W odpowiedzi chcieli teraz pograć Nahuel Leiva i Erik Exposito. Zabrakło dokładności w kluczowym momencie.

• Lekko zamroczone "Pasy" zyskały aut. Nie udało się stworzyć zagrożenia po dalekim wrzucie.

• 195 cm wzrostu spożytkowane przy pierwszej okazji Simeon Petrow

• To mogła być druga bramka dla gospodarzy! Po zagraniu Erika Exposito Piotr Samiec-Talar uderza z prawej strony "szesnastki" w stronę dalszego spojenia! Pomylił się nieznacznie!!!

• Idealny początek spotkania dla zawodników Jacka Magiery!!!

Dokładne dośrodkowanie z lewego narożnika na środek pola bramkowego, gdzie najwyżej wyskoczył Simeon Petrow. Ten mierzonym uderzeniem głową przy dalszym słupku wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM SIMEON PETROW!!!

• Atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut rożny.

• Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Cracovii!

• Kapitanami są Erik Exposito i Michał Rakoczy. Losowanie w meczu Śląsk - Cracovia

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Trener Magiera zapytany o nieobecność Klimali w kadrze meczowej odpowiedział: Korzystam z innych piłkarzy.

• śląsk

• Ławka rezerwowych Cracovii: Madejski, Rapa, Jaroszyński, Atanasov, Maigaard, Bochnak, Bzdyl, Bitri, Rózga.

• W zeszłej kolejce Cracovia rozniosła Górnika Zabrze, wygrywając u siebie 5:0. Śląsk przypieczętował los ŁKS - czyli spadek. W Łodzi zwyciężył 2:1.

• Ławka rezerwowych Śląska: Trelowski, Olsen, Janasik, Żukowski, Rzuchowski, Konczkowski, Ince, Guercio, Jezierski.

• Co najmniej 21 tys. kibiców obejrzy dzisiejsze spotkanie we Wrocławiu. Śląsk w przypadku wygranej awansuje na pierwsze miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Gości punkty przybliżą do utrzymania. Szykuje się emocjonujące widowisko!