Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - wielkopolskie

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Miasto Poznań

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Waldemar Zaremba
      236 (0,11%)
    2. 1 Irena Ewa Bandurska
      487 (0,22%)
    3. 3 Agnieszka Anna Smektała
      192 (0,09%)
    4. 2 Ewa Maria Dłużewicz
      126 (0,06%)
    5. 5 Maciej Jacek Grzybek
      191 (0,09%)
    6. 7 Wiesława Anna Ratajczak
      200 (0,09%)
    7. 4 Witold Józef Kozak
      127 (0,06%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Wojciech Leon Dera
      346 (0,16%)
    2. 2 Tomasz Stanisław Knioła
      351 (0,16%)
    3. 3 Magdalena Kondratowicz
      500 (0,23%)
    4. 1 Izabela Anna Janicka
      1 916 (0,86%)
    5. 4 Marek Ireneusz Mondry
      250 (0,11%)
    6. 5 Katarzyna Maria Nowacka
      494 (0,22%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Małgorzata Michalska-Mickiewicz
      4 179 (1,88%)
    2. 2 Piotr Adam Szelągowski
      4 853 (2,19%)
    3. 1 Zbigniew Czerwiński
      29 451 (13,28%)
    4. 5 Dorota Małgorzata Mączkowska
      1 794 (0,81%)
    5. 7 Magdalena Maria Kodym-Sulanowska
      1 613 (0,73%)
    6. 4 Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz
      3 927 (1,77%)
    7. 6 Grzegorz Jan Jurga
      3 919 (1,77%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Piotr Wojciech Wawrzyniak
      241 (0,11%)
    2. 5 Michał Andrzejewski
      139 (0,06%)
    3. 7 Aleksandra Eugenia Lekier
      92 (0,04%)
    4. 3 Joanna Jóźwiak
      266 (0,12%)
    5. 2 Joanna Oszmian
      140 (0,06%)
    6. 6 Łukasz Kuk
      120 (0,05%)
    7. 1 Robert Tołpa
      1 168 (0,53%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Zuzanna Sara Lewandowska
      968 (0,44%)
    2. 2 Dorota Koszal
      847 (0,38%)
    3. 3 Jakub Szymon Kantorski
      203 (0,09%)
    4. 1 Jakub Marcin Skurzyński
      2 260 (1,02%)
    5. 7 Michał Adam Kołosowski
      217 (0,10%)
    6. 6 Natalia Milena Woźniak
      533 (0,24%)
    7. 5 Łukasz Bogusław Orylski
      97 (0,04%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Michał Andrzej Pilc
      600 (0,27%)
    2. 5 Agnieszka Gryczyńska
      865 (0,39%)
    3. 4 Kacper Andrzejczak
      576 (0,26%)
    4. 6 Kamila Elżbieta Andrzejewska
      533 (0,24%)
    5. 3 Zofia Rembarz
      659 (0,30%)
    6. 1 Bartosz Garczyński
      4 099 (1,85%)
    7. 2 Damian Kupka
      2 234 (1,01%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mirosława Michalina Wieczorek-Filipiak
      1 558 (0,70%)
    2. 6 Maciej Jarosław Wróblewski
      558 (0,25%)
    3. 5 Ewa Maria Rzepka
      772 (0,35%)
    4. 3 Lucjan Gerard Dutkiewicz
      1 186 (0,53%)
    5. 7 Ewa Bukowian
      865 (0,39%)
    6. 1 Waldemar Włodzimierz Witkowski
      8 756 (3,95%)
    7. 4 Aneta Regina Konieczna
      1 490 (0,67%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Andrzej Kaczmarek
      654 (0,29%)
    2. 6 Ewelina Magdalena Wysocka-Babst
      230 (0,10%)
    3. 5 Rafał Klimek
      274 (0,12%)
    4. 7 Marek Beer
      359 (0,16%)
    5. 3 Przemysław Marek Tomczak
      697 (0,31%)
    6. 4 Martyna Maria Włodarczyk
      368 (0,17%)
    7. 1 Julia Maria Krakowiak
      1 364 (0,62%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Joanna Wawrzyniak
      443 (0,20%)
    2. 1 Jakub Piotr Mierzejewski
      1 327 (0,60%)
    3. 2 Jan Aleksander Paech
      272 (0,12%)
    4. 4 Aleksandra Miśkiewicz
      320 (0,14%)
    5. 5 Paweł Piotr Antuchowski
      136 (0,06%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Włodzimierz Czesław Usarek
      2 032 (0,92%)
    2. 2 Zbigniewa Anna Nowodworska
      1 706 (0,77%)
    3. 4 Anna Maria Frankiewicz
      4 969 (2,24%)
    4. 5 Mieczysław Marian Duszyński
      967 (0,44%)
    5. 3 Krzysztof Stanisław Cesar
      1 110 (0,50%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Joanna Jaśkowiak
      30 892 (13,93%)
    2. 1 Marek Woźniak
      58 004 (26,16%)
    3. 6 Filip Andrzej Kaczmarek
      4 666 (2,10%)
    4. 3 Paulina Stochniałek
      4 811 (2,17%)
    5. 5 Adrian Tomaszkiewicz
      3 828 (1,73%)
    6. 4 Aldona Ewa Anastasow
      2 302 (1,04%)
    7. 2 Tatiana Marta Sokołowska
      12 845 (5,79%)

    Okręg 2

    powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Teresa Jadwiga Małek
      284 (0,12%)
    2. 5 Henryk Statucki
      364 (0,16%)
    3. 2 Piotr Andrzejewski
      780 (0,34%)
    4. 1 Józef Witold Juszkiewicz
      837 (0,37%)
    5. 3 Władysław Werhun
      113 (0,05%)
    6. 4 Anna Kostrzewa
      700 (0,31%)
    7. 7 Iwona Karkosz
      147 (0,06%)
    8. 6 Jadwiga Idziak
      298 (0,13%)
    9. 9 Ewa Agnieszka Nowak-Kopeć
      676 (0,30%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Tomasz Marek Wojciechowski
      934 (0,41%)
    2. 1 Dagmara Monika Hoffmann
      1 967 (0,86%)
    3. 6 Jerzy Andrzej Grześkowiak
      970 (0,42%)
    4. 3 Marcelina Weronika Goździewska-Ćwirlej
      421 (0,18%)
    5. 4 Tadeusz Hieronim Rzepka
      670 (0,29%)
    6. 5 Alicja Barbara Dorsch
      515 (0,23%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Szymon Łukasz Chrostowski
      1 196 (0,52%)
    2. 9 Dorota Banaś
      7 295 (3,19%)
    3. 1 Adam Bogrycewicz
      25 510 (11,15%)
    4. 3 Michał Witold Zieliński
      6 715 (2,94%)
    5. 2 Łucja Janina Zielińska
      8 606 (3,76%)
    6. 6 Renata Magdalena Dorna
      2 666 (1,17%)
    7. 5 Wiesław Pietruczuk
      1 770 (0,77%)
    8. 4 Marek Jakóbczyk
      2 961 (1,29%)
    9. 8 Emilia Muzyka
      2 325 (1,02%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Wiesław Zenon Olędzki
      974 (0,43%)
    2. 2 Adriana Jóźwiak
      575 (0,25%)
    3. 4 Daniel Włudarczak
      303 (0,13%)
    4. 5 Ryszard Lech Beta
      258 (0,11%)
    5. 3 Janina Spieszalska
      224 (0,10%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kamil Bartosz Bocian
      1 754 (0,77%)
    2. 2 Joanna Dziemiańczyk
      481 (0,21%)
    3. 3 Jan Daniel Świeczkowski
      246 (0,11%)
    4. 5 Dawid Miłosz Sawicki
      584 (0,26%)
    5. 4 Natalia Ewa Minge
      885 (0,39%)
    6. 6 Milena Renata Hadryan
      168 (0,07%)
    7. 7 Jakub Paweł Mięsikowski
      173 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Roman Gryczyński
      1 841 (0,80%)
    2. 3 Karolina Polak
      3 995 (1,75%)
    3. 4 Brajan Jankowski
      1 000 (0,44%)
    4. 6 Roman Marek Nowak
      1 122 (0,49%)
    5. 5 Aldona Kazarnowicz
      526 (0,23%)
    6. 1 Natalia Małgorzata Gruenke
      3 694 (1,62%)
    7. 7 Marzena Bogumiła Srebro
      859 (0,38%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Alicja Małgorzata Noska-Figiel
      598 (0,26%)
    2. 6 Zbigniew Stochaj
      1 473 (0,64%)
    3. 7 Lucyna Kolasińska
      583 (0,25%)
    4. 3 Agnieszka Magdalena Grzechowiak
      1 788 (0,78%)
    5. 8 Urszula Bak
      1 433 (0,63%)
    6. 1 Romuald Kazimierz Ajchler
      14 743 (6,45%)
    7. 9 Anna Elżbieta Wilk-Baran
      832 (0,36%)
    8. 2 Aleksander Grzegorz Antoniewicz
      1 534 (0,67%)
    9. 4 Henryk Kazana
      1 167 (0,51%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 9 Marcin Piszczek
      2 674 (1,17%)
    2. 7 Wacław Czesław Napierała
      2 445 (1,07%)
    3. 1 Jarosław Zygmunt Maciejewski
      6 634 (2,90%)
    4. 3 Alina Barbara Grochowalska
      2 645 (1,16%)
    5. 4 Małgorzata Anna Bejma
      5 878 (2,57%)
    6. 5 Aneta Agnieszka Rzepa
      2 018 (0,88%)
    7. 6 Renata Anna Młynarczyk
      2 455 (1,07%)
    8. 8 Jan Stefan Graczyk
      2 417 (1,06%)
    9. 2 Piotr Halama
      2 708 (1,18%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Anna Luiza Gworys
      289 (0,13%)
    2. 3 Jerzy Józef Moeglich
      363 (0,16%)
    3. 1 Agata Jadwiga Ostaszewska
      1 217 (0,53%)
    4. 4 Wiesław Zalewski
      420 (0,18%)
    5. 2 Piotr Bogusław Wawrzyniak
      1 187 (0,52%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Sławomir Paweł Biskupski
      1 212 (0,53%)
    2. 4 Lucyna Maria Bełch
      1 384 (0,61%)
    3. 7 Maciej Mariusz Gracz
      1 942 (0,85%)
    4. 6 Hanna Grażyna Stawna
      1 866 (0,82%)
    5. 3 Wiesława Jolanta Koralewska-Putz
      1 142 (0,50%)
    6. 1 Kazimierz Zdzisław Lis
      3 975 (1,74%)
    7. 2 Władysław Walewander
      665 (0,29%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Mirosława Wanda Rutkowska-Krupka
      21 061 (9,21%)
    2. 2 Iwona Maria Kamińska-Lech
      4 462 (1,95%)
    3. 6 Michał Stanisław Chojara
      3 351 (1,47%)
    4. 9 Przemysław Marek Ajchler
      9 754 (4,26%)
    5. 7 Marta Maria Janyska
      8 315 (3,64%)
    6. 3 Jacek Wojciech Bogusławski
      8 494 (3,71%)
    7. 5 Mariola Barbara Rozmarynowska
      4 089 (1,79%)
    8. 8 Jarosław Paweł Brożek
      1 488 (0,65%)
    9. 4 Henryk Marian Szopiński
      9 624 (4,21%)

    Okręg 3

    powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Elżbieta Jęsiek
      307 (0,10%)
    2. 1 Stanisław Marek Smektała
      901 (0,30%)
    3. 2 Marian Stanisław Włodarczak
      557 (0,19%)
    4. 3 Agnieszka Joanna Doroszuk
      356 (0,12%)
    5. 5 Aneta Agnieszka Kędzia
      450 (0,15%)
    6. 4 Piotr Paweł Broda
      563 (0,19%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Karolina Joanna Kiejdrowska
      701 (0,23%)
    2. 3 Radosław Jastrzębski
      534 (0,18%)
    3. 1 Marcin Jan Krawczyk
      1 800 (0,60%)
    4. 2 Izabela Alicja Dudziak-Dorożko
      940 (0,31%)
    5. 6 Magdalena Kinga Bielak
      1 059 (0,35%)
    6. 5 Artur Marek Drożyński
      472 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Łukasz Grabowski
      7 557 (2,53%)
    2. 1 Małgorzata Irena Stryjska
      24 080 (8,07%)
    3. 9 Alicja Maria Cichońska
      1 930 (0,65%)
    4. 3 Magdalena Kopeć
      7 471 (2,50%)
    5. 6 Sławomir Michał Hinc
      5 629 (1,89%)
    6. 2 Krzysztof Henryk Dembiński
      7 814 (2,62%)
    7. 7 Małgorzata Pietrzak-Sikorska
      5 415 (1,81%)
    8. 5 Agnieszka Beata Kubiak
      4 677 (1,57%)
    9. 8 Alicja Pieczykolan
      1 804 (0,60%)
    10. 10 Mirosław Kazimierz Horla
      4 481 (1,50%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Janusz Marian Łobocki
      145 (0,05%)
    2. 1 Maciej Jóźwiak
      2 714 (0,91%)
    3. 2 Joanna Maria Szablewska
      404 (0,14%)
    4. 5 Radosław Błażej Czech
      153 (0,05%)
    5. 7 Katarzyna Elżbieta Andrzejczak
      181 (0,06%)
    6. 3 Monika Liliana Motyl
      561 (0,19%)
    7. 6 Dawid Staszak
      412 (0,14%)
    8. 4 Grzegorz Jankowiak
      502 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Grzegorz Andrzej Krystek
      676 (0,23%)
    2. 4 Paweł Bartkowiak
      915 (0,31%)
    3. 3 Marta Żakowska
      864 (0,29%)
    4. 1 Kamila Kasprzak-Bartkowiak
      2 562 (0,86%)
    5. 5 Marta Frankowska
      596 (0,20%)
    6. 6 Bartłomiej Konstanty Kaleta
      494 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Mirosław Piasecki
      6 906 (2,31%)
    2. 3 Sławomir Krzysztof Przekaza
      1 287 (0,43%)
    3. 5 Rafał Tomasz Długosz
      968 (0,32%)
    4. 4 Monika Kochan
      1 885 (0,63%)
    5. 2 Michał Srebro
      1 689 (0,57%)
    6. 10 Robert Kołaczyk
      819 (0,27%)
    7. 6 Natalia Jabłońska
      2 065 (0,69%)
    8. 8 Sylwia Roszak
      1 460 (0,49%)
    9. 9 Anita Katarzyna Wenzel
      379 (0,13%)
    10. 7 Katarzyna Anna Kotłowska
      357 (0,12%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Anna Henryka Jagielska
      532 (0,18%)
    2. 5 Bronisław Kazimierz Dankowski
      1 503 (0,50%)
    3. 7 Maria Stanisława Pękala
      683 (0,23%)
    4. 10 Monika Koralewska
      1 101 (0,37%)
    5. 1 Tadeusz Tomaszewski
      21 983 (7,37%)
    6. 4 Magdalena Adrianna Wojciechowska
      1 261 (0,42%)
    7. 3 Tadeusz Dębicki
      1 011 (0,34%)
    8. 8 Michał Jakub Kamiński
      505 (0,17%)
    9. 2 Krystyna Kubicka-Sztul
      1 953 (0,65%)
    10. 9 Anna Stanowska
      615 (0,21%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Janusz Michał Winiarski
      1 021 (0,34%)
    2. 2 Mirosława Katarzyna Kaźmierczak
      5 106 (1,71%)
    3. 3 Marek Piotr Baumgart
      3 076 (1,03%)
    4. 1 Wojciech Jankowiak
      13 463 (4,51%)
    5. 4 Agnieszka Adriana Brzezińska
      1 040 (0,35%)
    6. 5 Teodor Stępa
      3 070 (1,03%)
    7. 7 Jerzy Janusz Mazurkiewicz
      2 449 (0,82%)
    8. 8 Monika Berlik
      1 564 (0,52%)
    9. 10 Grażyna Maria Manikowska-Krawiec
      1 130 (0,38%)
    10. 9 Arkadiusz Stanisław Błochowiak
      810 (0,27%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Artur Wojciech Michalak
      721 (0,24%)
    2. 1 Radosław Szklarski
      1 747 (0,59%)
    3. 2 Aleksandra Zuzanna Ossowska
      1 060 (0,36%)
    4. 5 Weronika Szklarska
      528 (0,18%)
    5. 4 Milena Adamiak
      452 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Anna Łucja Renda
      3 406 (1,14%)
    2. 6 Halina Danuta Kowalewska
      2 330 (0,78%)
    3. 7 Andrzej Hlawacik
      1 126 (0,38%)
    4. 5 Bartosz Łukasz Twardowski
      2 517 (0,84%)
    5. 1 Jerzy Czesław Lechnerowski
      10 452 (3,50%)
    6. 3 Mirosław Marcin Marciniak
      3 319 (1,11%)
    7. 2 Joanna Krystyna Marusik
      2 962 (0,99%)
    8. 4 Elżbieta Małgorzata Kapczyńska
      3 285 (1,10%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Maciej Maria Wituski
      7 536 (2,53%)
    2. 1 Marek Gola
      31 449 (10,54%)
    3. 3 Marta Magdalena Dzikowska
      17 832 (5,97%)
    4. 5 Stanisław Melchior Waligóra
      5 524 (1,85%)
    5. 8 Czesław Witold Kruczek
      4 438 (1,49%)
    6. 4 Hieronim Michał Urbanek
      4 151 (1,39%)
    7. 10 Regina Teresa Wojtasiak
      2 924 (0,98%)
    8. 9 Barbara Kubiak
      5 451 (1,83%)
    9. 6 Dawid Paweł Murawa
      4 398 (1,47%)
    10. 7 Patrycja Natalia Przybylska
      8 479 (2,84%)

    Okręg 4

    Miasto Konin, powiaty: koniński, kolski, słupecki, turecki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Teresa Alicja Pilarczyk
      533 (0,30%)
    2. 4 Piotr Zakrzewski
      293 (0,17%)
    3. 1 Radosław Józef Wawrzyniak
      797 (0,45%)
    4. 5 Elżbieta Szmajdka
      662 (0,38%)
    5. 3 Benedykt Wawrzyniak
      378 (0,22%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Bartłomiej Wrzeszcz
      167 (0,10%)
    2. 5 Justyna Andżelika Kołata
      653 (0,37%)
    3. 7 Ewa Sabina Krowiak
      405 (0,23%)
    4. 1 Miłosława Dorota Stępień
      1 548 (0,88%)
    5. 3 Anna Bronisława Klechniowska
      319 (0,18%)
    6. 4 Marcin Kaup
      349 (0,20%)
    7. 2 Michał Jendrzejewski
      380 (0,22%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Katarzyna Aneta Rzepecka-Andrzejak
      6 548 (3,73%)
    2. 5 Krzysztof Sobczak
      10 034 (5,71%)
    3. 2 Robert Adam Popkowski
      11 302 (6,44%)
    4. 1 Zofia Mariola Itman
      20 923 (11,92%)
    5. 3 Ewa Stanisława Jedlikowska
      2 669 (1,52%)
    6. 6 Grzegorz Fiałkowski
      7 455 (4,25%)
    7. 7 Anita Aldona Szykowna
      5 446 (3,10%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Paweł Rafał Rusin
      757 (0,43%)
    2. 4 Eugeniusz Maciejewski
      731 (0,42%)
    3. 1 Anna Mirosława Bryłka
      924 (0,53%)
    4. 3 Jolanta Elżbieta Nowicka
      486 (0,28%)
    5. 5 Patryk Józef Rychtanek
      134 (0,08%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Anna Bąk
      987 (0,56%)
    2. 2 Piotr Łukasz Pardyka
      156 (0,09%)
    3. 5 Anna Beata Kołodziej
      442 (0,25%)
    4. 4 Wojciech Sobkowiak
      179 (0,10%)
    5. 1 Paulina Nowak
      1 979 (1,13%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Tadeusz Jankowski
      5 119 (2,92%)
    2. 5 Danuta Ewa Potocka
      1 246 (0,71%)
    3. 4 Tomasz Andrzejczak
      1 168 (0,67%)
    4. 2 Stefan Jałoszyński
      718 (0,41%)
    5. 3 Marzena Błaszczyk
      2 013 (1,15%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Anna Daszkiewicz
      832 (0,47%)
    2. 3 Michał Skorupka
      643 (0,37%)
    3. 1 Kazimierz Czesław Pałasz
      11 800 (6,72%)
    4. 4 Monika Zakrzewska
      702 (0,40%)
    5. 6 Danuta Plucińska
      768 (0,44%)
    6. 5 Zbigniew Barc
      435 (0,25%)
    7. 7 Zofia Ewa Kubacka
      1 310 (0,75%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Eugeniusz Tomasz Grzeszczak
      10 743 (6,12%)
    2. 2 Czesław Cieślak
      11 379 (6,48%)
    3. 6 Anna Emilia Chojnacka
      2 312 (1,32%)
    4. 7 Anna Majda
      10 500 (5,98%)
    5. 3 Stanisław Adam Bielik
      3 838 (2,19%)
    6. 4 Bożena Alina Frankowska
      1 423 (0,81%)
    7. 5 Wojciech Henryk Mendelak
      990 (0,56%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Elżbieta Mierzejewska
      532 (0,30%)
    2. 1 Magdalena Gapińska
      1 277 (0,73%)
    3. 4 Jacek Wojciech Schmidt
      421 (0,24%)
    4. 5 Eryk Korzeniewski
      769 (0,44%)
    5. 3 Mikołaj Piotr Dąbrowicz
      402 (0,23%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Małgorzata Waszak
      7 382 (4,20%)
    2. 6 Lidia Elżbieta Śmidowicz
      2 166 (1,23%)
    3. 5 Andrzej Karol Plesiński
      921 (0,52%)
    4. 2 Andrzej Szurgot
      4 356 (2,48%)
    5. 1 Maciej Dariusz Sytek
      7 368 (4,20%)
    6. 4 Maria Jolanta Wróblewska-Kubacka
      1 828 (1,04%)
    7. 7 Henryk Marek Drzewiecki
      2 583 (1,47%)

    Okręg 5

    Miasto Kalisz, powiaty: kępiński, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, jarociński, pleszewski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Barbara Janiak
      317 (0,13%)
    2. 1 Bogusław Wiesław Jaśkiewicz
      562 (0,23%)
    3. 3 Sylwia Anna Wałęsiak
      205 (0,09%)
    4. 2 Ewelina Helik
      495 (0,21%)
    5. 5 Paweł Dereń
      338 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Katarzyna Ręglewska
      288 (0,12%)
    2. 2 Jakub Piotr Karczyński
      283 (0,12%)
    3. 4 Izabela Katarzyna Wesołowska
      646 (0,27%)
    4. 3 Ida Giera
      621 (0,26%)
    5. 1 Aleksander Piotr Kołodziej
      1 200 (0,50%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 9 Małgorzata Julianna Ziąbka
      2 629 (1,10%)
    2. 2 Leszek Józef Bierła
      12 084 (5,04%)
    3. 3 Witosław Piotr Gibasiewicz
      3 614 (1,51%)
    4. 5 Andrzej Plichta
      7 812 (3,26%)
    5. 1 Marlena Magdalena Maląg
      46 763 (19,51%)
    6. 7 Anna Honorata Jankowska
      3 032 (1,27%)
    7. 4 Konrad Piotr Peroński
      1 672 (0,70%)
    8. 6 Janusz Marian Krawiec
      3 068 (1,28%)
    9. 8 Lucyna Katarzyna Cieluch
      1 004 (0,42%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Katarzyna Antonina Sadzisz
      239 (0,10%)
    2. 3 Sebastian Mateusz Kozłowski
      392 (0,16%)
    3. 4 Izabela Głowacka
      375 (0,16%)
    4. 1 Arkadiusz Krzysztof Maślak
      1 213 (0,51%)
    5. 5 Ryszard Oszmian
      120 (0,05%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Magdalena Zofia Skurzyńska
      261 (0,11%)
    2. 1 Paweł Kleczewski
      1 143 (0,48%)
    3. 2 Angelika Justyna Machowska
      493 (0,21%)
    4. 3 Roman Sidorski
      186 (0,08%)
    5. 5 Igor Mencel
      407 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Arkadiusz Szymon Bodura
      896 (0,37%)
    2. 1 Wojciech Dawid Jóźwiak
      4 357 (1,82%)
    3. 7 Robert Włodzimierz Matczak
      1 308 (0,55%)
    4. 4 Beata Dorota Dobras
      1 223 (0,51%)
    5. 3 Sławomir Moch
      1 209 (0,50%)
    6. 5 Roksana Ewa Werecka
      754 (0,31%)
    7. 6 Halina Paulina Kaźmierczak
      1 155 (0,48%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Leszek Grzegorz Aleksandrzak
      10 946 (4,57%)
    2. 3 Magdalena Maria Decker
      884 (0,37%)
    3. 2 Andrzej Górski
      1 466 (0,61%)
    4. 6 Sławomir Kazimierz Piskorski
      572 (0,24%)
    5. 5 Sławomir Hańdziuk
      376 (0,16%)
    6. 7 Urszula Bogusława Kuświk
      737 (0,31%)
    7. 4 Alina Bernadeta Szymańska
      1 279 (0,53%)
    8. 8 Anna Beata Tarchalska
      924 (0,39%)
    9. 9 Mikołaj Kostka
      2 460 (1,03%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jan Grzesiek
      10 673 (4,45%)
    2. 4 Grzegorz Krzysztof Majchrzak
      1 589 (0,66%)
    3. 1 Krzysztof Andrzej Grabowski
      21 429 (8,94%)
    4. 8 Beata Bartosz
      1 203 (0,50%)
    5. 6 Grażyna Maria Kaczmarek
      3 232 (1,35%)
    6. 3 Mikołaj Grzyb
      9 599 (4,01%)
    7. 5 Izabela Magdalena Krystalska
      887 (0,37%)
    8. 9 Anna Napierała
      1 550 (0,65%)
    9. 7 Jan Piotr Sarnowski
      1 673 (0,70%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Arkadiusz Stefan Ratajczyk
      1 403 (0,59%)
    2. 3 Agata Broniarczyk
      383 (0,16%)
    3. 5 Bartłomiej Konrad Krasowski
      239 (0,10%)
    4. 2 Rafał Dariusz Welke
      356 (0,15%)
    5. 4 Kamila Sandra Kuświk
      638 (0,27%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Justyna Joanna Lisowska
      1 835 (0,77%)
    2. 4 Mateusz Jakub Pszczoła
      1 396 (0,58%)
    3. 2 Dominik Kujawa
      2 252 (0,94%)
    4. 1 Magdalena Ewa Spychalska
      5 643 (2,35%)
    5. 5 Ewelina Kliber
      1 610 (0,67%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Krystiana Maria Drozd
      3 381 (1,41%)
    2. 1 Marzena Renata Wodzińska
      29 880 (12,47%)
    3. 5 Piotr Janusz Wieja
      1 335 (0,56%)
    4. 3 Andrzej Marian Pichet
      3 640 (1,52%)
    5. 4 Krzysztof Matysiak
      3 061 (1,28%)
    6. 7 Justyna Beata Górecka
      2 061 (0,86%)
    7. 6 Marta Barbara Zaniewska
      1 429 (0,60%)
    8. 8 Beata Katarzyna Balcer
      2 828 (1,18%)
    9. 9 Witold Jan Sitarz
      2 458 (1,03%)

    Okręg 6

    Miasto Leszno, powiaty: gostyński, grodziski, kościański, krotoszyński, leszczyński, nowotomyski, rawicki, wolsztyński

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Lidia Anna Statucka
      192 (0,09%)
    2. 1 Ewa Anna Bergmann
      630 (0,28%)
    3. 5 Stefan Broda
      335 (0,15%)
    4. 2 Jan Leszek Stachowiak
      714 (0,32%)
    5. 7 Elżbieta Józwowiak
      215 (0,10%)
    6. 6 Karol Kędzia
      492 (0,22%)
    7. 4 Leszek Waściński
      294 (0,13%)
    8. 8 Maria Zofia Andrzejewska
      665 (0,30%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 9 Jerzy Stanisław Wierzchowiecki
      5 723 (2,56%)
    2. 6 Teresa Małgorzata Andrzejewska
      4 453 (1,99%)
    3. 7 Małgorzata Beata Smotryś
      682 (0,30%)
    4. 8 Joanna Paulina Przybylska
      3 799 (1,70%)
    5. 4 Andrzej Jęcz
      7 311 (3,26%)
    6. 1 Marek Jan Sowa
      21 425 (9,57%)
    7. 3 Feliks Straburzyński
      2 473 (1,10%)
    8. 2 Krzysztof Jakub Błaszczyk
      9 001 (4,02%)
    9. 5 Joanna Nawrot
      5 923 (2,65%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Anita Stanisława Bąkowska
      1 238 (0,55%)
    2. 2 Weronika Bryłka
      445 (0,20%)
    3. 4 Gabryela Hubert
      205 (0,09%)
    4. 5 Adam Frydrych
      359 (0,16%)
    5. 3 Adam Ignacy Pompała
      237 (0,11%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Konrad Nowacki
      1 729 (0,77%)
    2. 2 Barbara Konat
      443 (0,20%)
    3. 5 Wojciech Buras
      294 (0,13%)
    4. 3 Dominik Błażej Chlastawa
      185 (0,08%)
    5. 4 Ewa Anna Konarzewska-Michalak
      316 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Łukasz Wajnert
      4 388 (1,96%)
    2. 2 Julia Anna Kochańska
      1 928 (0,86%)
    3. 7 Grzegorz Józef Duda
      1 615 (0,72%)
    4. 3 Sebastian Robert Krzykała
      622 (0,28%)
    5. 6 Hubert Książkiewicz
      861 (0,38%)
    6. 5 Marta Morgiel
      787 (0,35%)
    7. 4 Bogna Sąsiadek
      806 (0,36%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 9 Adam Roman Cukier
      4 426 (1,98%)
    2. 2 Elżbieta Jagodzińska
      2 265 (1,01%)
    3. 1 Wiesław Andrzej Szczepański
      11 107 (4,96%)
    4. 4 Violetta Katarzyna Supeło-Dolata
      556 (0,25%)
    5. 3 Tadeusz Włodzimierz Żak
      827 (0,37%)
    6. 5 Katarzyna Wieczorek-Dubska
      981 (0,44%)
    7. 7 Arkadiusz Stachowiak
      1 002 (0,45%)
    8. 8 Krystyna Marszałek
      680 (0,30%)
    9. 6 Małgorzata Maria Piaskowska
      831 (0,37%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Kazimierz Chudy
      6 484 (2,90%)
    2. 1 Zofia Barbara Szalczyk
      11 027 (4,92%)
    3. 5 Jarosław Maciej Wawrzyniak
      3 204 (1,43%)
    4. 6 Marcin Pawlak
      2 841 (1,27%)
    5. 9 Ewa Katarzyna Potocka-Miś
      1 382 (0,62%)
    6. 7 Bartłomiej Wojciech Górny
      3 279 (1,46%)
    7. 4 Ryszard Napierała
      4 468 (2,00%)
    8. 8 Wiesława Dorota Mixtacka
      668 (0,30%)
    9. 3 Joanna Król-Trąbka
      8 577 (3,83%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Artur Łukasz Brajer
      460 (0,21%)
    2. 3 Sławomir Mańko
      467 (0,21%)
    3. 5 Małgorzata Skrobała
      549 (0,25%)
    4. 1 Mikołaj Fiebich
      1 487 (0,66%)
    5. 4 Karolina Kaczmarek
      1 385 (0,62%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Teresa Stanisława Rękosiewicz
      4 544 (2,03%)
    2. 4 Renata Tomczak
      3 871 (1,73%)
    3. 3 Jarosław Jacek Smoczyk
      2 032 (0,91%)
    4. 5 Sławomir Marcin Kryjom
      2 347 (1,05%)
    5. 2 Barbara Bożena Bogacka-Gancarczyk
      4 657 (2,08%)
    6. 6 Michał Jerzy Lichaj
      1 881 (0,84%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Jan Beba
      3 485 (1,56%)
    2. 1 Ewa Maria Panowicz
      15 624 (6,98%)
    3. 8 Alicja Iwasiewicz
      1 517 (0,68%)
    4. 5 Ewelina Maria Wieczorek
      3 531 (1,58%)
    5. 2 Maciej Medard Wiśniewski
      5 955 (2,66%)
    6. 3 Henryk Szymański
      12 772 (5,70%)
    7. 9 Anna Suchanecka
      4 933 (2,20%)
    8. 7 Włodzimierz Szewczyk
      2 630 (1,17%)
    9. 4 Andrzej Jan Pospieszyński
      4 405 (1,97%)

    Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Wideo

    Najczęściej komentowane

    Ogólnopolska Sieć Edukacyjna . Nowoczesna szkoła – nie tylko dzięki technologii Materiał informacyjny

    Polecamy

    25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

    25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

    Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

    Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

    Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

    Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

    Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

    Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

    Sonda

    Czy jesteś za złagodzeniem przepisów tak, by można było pić alkohol "pod chmurką"?