Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
KOMITET WYBORCZY TBU - TERAZ BUSKO
-
1
Andrzej Franciszek Zoch
317
(2,32%)
-
4
Marcin Stanisław Kilijanek
87
(0,64%)
-
5
Iwona Katarzyna Soja
30
(0,22%)
-
3
Leszek Wojciech Gadawski
174
(1,27%)
-
2
Janusz Maciej Rozborski
218
(1,59%)
-
6
Paweł Solarski
117
(0,85%)
-
7
Jadwiga Maria Karczewska
193
(1,41%)
-
10
Urszula Elżbieta Mesek-Żurawska
139
(1,02%)
-
8
Lidia Maria Jędraszewska
65
(0,47%)
-
9
Marek Bogusław Czechowski
32
(0,23%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Jerzy Adam Kolarz
1 850
(13,51%)
-
3
Bogusława Zofia Majcherczak
538
(3,93%)
-
2
Wiesław Waldemar Marzec
729
(5,32%)
-
5
Dagmara Andżelika Rawska-Kwolik
162
(1,18%)
-
9
Ireneusz Jakub Bogunia
73
(0,53%)
-
8
Joanna Maria Margiel
134
(0,98%)
-
4
Stanisław Moskal
251
(1,83%)
-
6
Janusz Wiktor Ciba
317
(2,32%)
-
10
Stanisław Józef Świąder
128
(0,93%)
-
7
Barbara Władysława Cieplińska
187
(1,37%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT
-
3
Aneta Beata Bujak
58
(0,42%)
-
5
Renata Ewa Grzesiak
46
(0,34%)
-
1
Piotr Ludwik Wąsowicz
984
(7,19%)
-
8
Krystyna Maria Kwarciana
31
(0,23%)
-
2
Radosław Paweł Masalski
141
(1,03%)
-
7
Lidia Krystyna Kumor
86
(0,63%)
-
4
Marek Paweł Kuźnik
90
(0,66%)
-
6
Rafał Piwowarski
24
(0,18%)
-
9
Bonifacy Józef Walasek
50
(0,37%)
-
10
Renata Anna Rutkowska-Mężyk
151
(1,10%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Kamil Piotr Piotrowski
166
(1,21%)
-
9
Monika Maria Kuc
136
(0,99%)
-
8
Anna Jolanta Fodymska
107
(0,78%)
-
4
Łukasz Mateusz Chodór
460
(3,36%)
-
7
Anna Maria Słaba
52
(0,38%)
-
10
Paweł Piskorz
104
(0,76%)
-
3
Paweł Sarna
575
(4,20%)
-
2
Grzegorz Stanisław Jankowski
1 070
(7,81%)
-
5
Joanna Monika Majcherczak
213
(1,56%)
-
1
Jan Mieczysław Bartosik
593
(4,33%)
KOMITET WYBORCZY „POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ”
-
9
Anna Janina Gluzicka
217
(1,58%)
-
1
Tomasz Mierzwa
648
(4,73%)
-
6
Robert Waldemar Grześ
68
(0,50%)
-
10
Krzysztof Czesław Kryczka
368
(2,69%)
-
2
Roman Józef Duda
380
(2,78%)
-
4
Tadeusz Grochowina
232
(1,69%)
-
5
Anna Maria Kania
285
(2,08%)
-
3
Beata Zofia Suwaj
243
(1,77%)
-
8
Krzysztof Dziarmaga
289
(2,11%)
-
7
Małgorzata Nowak
84
(0,61%)
Okręg 2
Gnojno, Stopnica, Tuczępy
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
5
Maria Grażyna Musiał
25
(0,32%)
-
1
Stanisław Klimczak
2 108
(26,60%)
-
2
Zbigniew Jan Zioło
1 015
(12,81%)
-
3
Ewelina Świercz
21
(0,26%)
-
4
Lucyna Zofia Klamczyńska
30
(0,38%)
-
6
Kamil Kasperczyk
677
(8,54%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT
-
1
Ludomir Józef Leszczyński
1 275
(16,09%)
-
6
Agata Wermińska
51
(0,64%)
-
3
Janusz Stanisław Sanecki
171
(2,16%)
-
2
Wioletta Kaczmarek
282
(3,56%)
-
4
Andrzej Grzegorz Marek
247
(3,12%)
-
5
Anna Bąk
49
(0,62%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Tadeusz Antoni Jewiarz
684
(8,63%)
-
5
Ryszard Grzegorczyk
429
(5,41%)
-
2
Marianna Materny
161
(2,03%)
-
3
Grzegorz Lech
415
(5,24%)
-
6
Justyna Dorota Gronostaj
137
(1,73%)
-
4
Monika Klaudia Kozak
149
(1,88%)
Okręg 3
Pacanów, Solec-Zdrój
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Andrzej Marcin Gądek
1 405
(24,87%)
-
4
Maria Magdalena Skrzypiec
172
(3,04%)
-
2
Krzysztof Stanisław Eliasz
912
(16,14%)
-
3
Jerzy Franciszek Kordos
467
(8,27%)
-
5
Jolanta Natalia Wiktorowicz
100
(1,77%)
-
6
Olga Sylwia Nalepa
365
(6,46%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT
-
2
Zbigniew Włodzimierz Surdel
270
(4,78%)
-
4
Edyta Małgorzata Rodak
44
(0,78%)
-
1
Marek Ryszard Rachuna
290
(5,13%)
-
3
Krystyna Julianna Bugaj
18
(0,32%)
-
5
Agnieszka Anna Drab
36
(0,64%)
-
6
Marcin Grzegorz Woch
191
(3,38%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Stanisław Adam Lolo
426
(7,54%)
-
2
Robert Fortuna
375
(6,64%)
-
5
Anna Wiśniewska
104
(1,84%)
-
3
Marzena Izabela Szlosek
67
(1,19%)
-
6
Adrian Tomasz Babiarz
289
(5,12%)
-
4
Katarzyna Dyl
118
(2,09%)
Okręg 4
Nowy Korczyn, Wiślica
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY TBU - TERAZ BUSKO
-
2
Dariusz Grzegorz Szczepanek
84
(1,55%)
-
1
Krzysztof Stanisław Leśniewski
106
(1,96%)
-
5
Jadwiga Szczerba
85
(1,57%)
-
3
Barbara Masternak
42
(0,78%)
-
4
Władysław Józef Piotrowski
59
(1,09%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
5
Krystyna Elżbieta Kaszuba
60
(1,11%)
-
1
Krzysztof Wojtaś
909
(16,79%)
-
3
Ewelina Anna Salamon
56
(1,03%)
-
4
Krzysztof Antoni Gajek
549
(10,14%)
-
2
Stanisław Kowal
521
(9,62%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT
-
2
Stefania Broda
55
(1,02%)
-
1
Stanisław Zygmunt Krzak
830
(15,33%)
-
3
Damian Łukasz Przeniosło
60
(1,11%)
-
4
Halina Katarzyna Skorupa
59
(1,09%)
-
5
Barbara Wioletta Szabłowska
93
(1,72%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
5
Mirosław Czyż
435
(8,03%)
-
3
Dariusz Kręt
122
(2,25%)
-
4
Paulina Maria Nowak
116
(2,14%)
-
1
Teresa Marianna Krupska
762
(14,07%)
-
2
Andrzej Zdzisław Solarski
412
(7,61%)