Jacek Kmiecik
Iasmin Lucindo w walce z Karoliną Kowalkiewicz
Iasmin Lucindo w walce z Karoliną Kowalkiewicz screenshot Polsat Sport
Karolina Kowalkiewicz (MMA 16-8) poniosła pierwszą porażkę od sierpnia 2021 roku. „Polish Princess” przegrała jednogłośną decyzją sędziów z młodszą od siebie o 16 lat wojowniczką z Brazylii Iasmin Lucindo (MMA 16-5) podczas gali UFC 301, która odbyła się w nocy z soboty na niedzielę, 4-5 maj, w Rio de Janeiro.

Cios w oko sparaliżował „Polską Księżniczkę”

Wojowniczki rozpoczęły walkę spokojnie, badając się w dystansie. Po minucie Iasmin Lucindo, która chętnie zmieniała ustawienie z klasycznego na odwrotne trafiła sierpami, wstrząsając rywalką. Kolejne uderzenia weszły czysto. Karolina Kowalkiewicz dotknęla swojego oka. Brazylijka zaczęła kontrolować przebieg starcia. Polka sklinczowała, a rywalka próbowała założyć gilotynę bez ostatecznego powdzenia. Lucindo potraktowała Karolinę kilkoma kolanami w głowę, a następnie w korpus. Kowalkiewicz odpowiedziła nieudanym haczeniem. Iasmin bezproblemowo zdobyła sprowadzenie, po którym w dosiadzie udowadniała swoją przewagę.

Siła ognia Lucindo dała się we znaki Kowalkiewicz

„Polska Księżniczka” drugą rundę rozpoczęła agresywniej, starając się dosięgnąć rywalkę prostymi. Ta jednak skontrowała mocnymi sierpami, a chwilę później spóbowała latającego kolana. Karolina szukała kombinacji prostymi, ale Lucindo spokojnie utrzymywała dystans i kontrowała sierpami, wyraźnie prezentując różnicę w sile ognia. Iasmin popisała się obrotówką na korpus. Na koniec wymiany trafiła kolanem na korpus.

screenshot Polsat Sport

Walka pod pełną kontrolą niezwykle aktywnej Brazylijki

W trzeciej rundzie Brazylijka niemal natychmiast poszła w klincz, przewracając przy siatce Kowalkiewicz. Polce udało się jednak wrócić na nogi i walka toczyła się ponownie w dystansie. Po wymianie w stójce Lucindo znowu przeszła do klinczu. Minutę przed końcem przez kilkadziesiąt sekund kontrolowała łodziankę, będąc za jej plecami. Zeszła do parteru mając pod sobą Polkę, ale nie widząc szans powodzenia na duszenie wstała i pozwoliła Karolinie odsapnąć. Walka znów wróciła do stójki, w której Lucindo spróbowała latających kolan w kontrze. Kowalkiewicz nacierała, ale nadziala się na wstrząsające sierpy, nie pozostawiające złudzeń, kto w tym pojedynku był lepszy.

Zwycięska Iasmin Lucindo i pobita Karolina Kowalkiewicz
Zwycięska Iasmin Lucindo i pobita Karolina Kowalkiewicz kolaż screenshots Polsat Sport

Przerwany zwycięski sen „Polskiej Księżniczki”

Werdykt sędziów był formalnością. Wskazali zwycięstwo Iasminie w stosunku 30-27. 22-latka odniosła więc trzecie zwycięstwo z rzędu, a seria czterech wygranych Polki dobiegła niechybnego końca.