Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która została przegłosowana w Sejmie, wprowadza wiele szczegółowych przepisów dotyczących rolników, hodowców,
  Strefa Agro

  Piątka dla zwierząt. Nowa ustawa dotyczy także właścicieli psów

  Sejm uchwalił tzw. Piątkę dla zwierząt. Najważniejszym punktem nowych przepisów jest zakaz hodowli na futra. W nowelizacji ustawy znalazło się też szereg innych zapisów. To między innymi koniec z wykorzystywaniem zwierząt w cyrkach oraz trzymania istot domowych na stałej uwięzi. Co zakłada nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt?

 2. Borzęta. Ktoś porzucił w lesie psa przywiązując go do drzewa!
  Strefa Agro

  Co za bestialstwo! Skazali psa na samotną śmierć

  O tym, że lasu za strażnicą dobiega szczekania poinformowała Straż Miejską jedna z mieszkanek. Patrol, który udał się na miejsce odnalazł psa uwiązanego do drzewa na ok. półmetrowym drucie.

 3. Włodzimierz Tomaszewski, łódzki poseł Porozumienia, wstrzymał się od głosu.
  Wiadomości

  Ustawa o ochronie zwierząt. Którzy posłowie z województwa łódzkiego...

  Tuż przed godz. 1 w nocy z czwartku na piątek Sejm przegłosował ustawę o ochronie zwierząt. To ustawa o tyle kontrowersyjna, że zdaniem posłów Konfederacji, PSL i części Zjednoczonej Prawicy, uderza w polskie rolnictwo. Ze strony politycznej zaś może doprowadzić do obalenia rządu i przedterminowych wyborów.

 4. "Świńskie uszy zostawiłbym im, ale tę hodowlę zlikwidowali wcześniej", kwitują rolnicy. Piątka dla zwierząt przeszła
  Strefa Agro

  "Świńskie uszy zostawiłbym". Piątka dla zwierząt przeszła

  Zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego - "za" głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, zaś osiemnaście osób wstrzymało się od głosu. Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt, rolnicy są wściekli.

 5. Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się doroczne Dożynki Prezydenckie, czyli święto rolników.
  Strefa Agro

  Andrzej Duda: Na pierwszym miejscu jest byt rolnika

  - Podejmując decyzję ws. ustawy o ochronie zwierząt, będę miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania i dobrostanu zwierząt, ale także byt i jakość życia polskich rolników- powiedział Andrzej Duda, nawiązując do ustawy o ochronie zwierząt.