Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Ubezpieczenie od padnięcia zwierząt gospodarskich. Rolnicy zabierają głos
  Zwierzęta

  Ubezpieczenie od padnięcia zwierząt gospodarskich?

  To, ile zarobi rolnik, zależy m.in. od stanu zdrowia i kondycji jego zwierząt. Samorząd rolniczy zaapelował do ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, aby możliwe było ubezpieczenie zwierząt od padnięcia.

 2. Kombinowali, zwlekali. Giganci musieli spłacić rolników - po interwencji UOKiK
  Wiadomości

  Kombinowali. Giganci musieli spłacić rolników

  Rolnicy i dostawcy otrzymali ok. 400 mln złotych, te pieniądze musieli im oddać giganci rynku rolno-spożywczego. To pierwsze efekty postępowań, które pod koniec kwietnia wszczął prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czy będzie ciąg dalszy?

 3. Ceny truskawek dwa razy wyższe niż rok temu. W czwartek na targu w Uniejowie krajowe owoce można było kupić w cenie od 12 do 16 zł za kilogram
  Strefa Agro

  Ceny truskawek dwa razy wyższe niż rok temu

  Ceny truskawek przyprawiają o prawdziwy ból głowy. Czym to jest podyktowane? Karty rozdaje pogoda - najpierw susza, później deszcze oraz nocne przymrozki - to wszystko odbiło się na cenach tych popularnych owoców. Sprawdź ceny truskawek 2020.

 4. Weterynarze w całej Polsce mają być w gotowości i przygotować się do badania zwierząt na obecność koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o psy, koty i
  Strefa Agro

  Psy i koty zarażają się koronawirusem. Alarm u weterynarzy!

  Weterynarze w całej Polsce mają być w gotowości i przygotować się do badania zwierząt na obecność koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o psy, koty i norki. Portal GazetaWroclawska.pl dotarł do zaleceń, jakie dla lecznic w całej Polsce wydał właśnie Główny Lekarz Weterynarii. Okazało się bowiem, że wbrew wcześniejszym informacjom, zwierzęta te mogą zarażać się od ludzi i od samych siebie dokładnie tym typem koronawirusa, który wywołał obecną pandemię. Weterynarze potwierdzili już pierwsze takie zakażenia. Które zwierzęta są najbardziej narażone? Jak zarażają się od ludzi? Jak mają wyglądać badania? Czytaj więcej na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.