Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Najlepsze aplikacje na lato 2019 - NARZĘDZIA. Lato to czas, w którym nie chcemy raczej siedzieć przed ekranem komputera. Kiedy pogoda dopisuje, warto
  Nowe Technologie

  Najlepsze aplikacje na lato 2019 - NARZĘDZIA

  Najlepsze aplikacje na lato 2019 - NARZĘDZIA. Lato to czas, w którym nie chcemy raczej siedzieć przed ekranem komputera. Kiedy pogoda dopisuje, warto wyjść na świeże powietrze i ewentualnie skorzystać ze swojego smartfona. Oto krótka ściągawka dla Was! Zobaczcie, jakie narzędzia na lato polecamy!

 2. Zmiana przepisów ma na celu obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników.
  Wiadomości

  Niższy PIT dla każdego. Znamy szczegóły!

  Według planu na dzisiejszym - wtorek 16 lipca posiedzeniu Rada Ministrów ma zaakceptować i przesłać do Sejmu projekt ustawy zmieniającej przepisy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Pierwsza stawka w tabeli podatkowej PIT zostanie obniżona do 17 proc., zwiększona zostanie kwota wolna od podatku, a pracownicy będą mogli odliczyć od podstawy opodatkowania aż 2,5-krotnie wyższe niż obecnie koszty uzyskania przychodów - nawet 5,4 tys. zł!

 3. Raport NIK: Ponad 1,6 miliona polskich niepełnosprawnych jest bez pracy. To jeden z najgorszych wyników w całej UE
  Polska i świat

  NIK: Ponad 1,6 mln polskich niepełnosprawnych bez pracy

  W naszym kraju większość osób niepełnosprawnych pozostaje poza rynkiem pracy i jest to zjawisko występujące od lat. Wskaźnik zatrudnienia, choć nieco poprawił się w ostatnich latach, jest wciąż jednym z najniższych w Europie – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.

 4. Za kilka chwil zabawy z aplikacją FaceApp, użytkownik smartfona płaci swoją prywatnością.
  Aktualności

  FaceApp - korzystasz z tej aplikacji? Musisz to wiedzieć!

  FaceApp to aplikacja, która robi furorę wśród użytkowników smartfonów. Apkę można pobrać na telefony z systemem Androida, jak i z iOS. Aplikację pobrało już ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Czym jest FaceApp i z jakimi konsekwencjami musi się liczyć osoba, korzystająca z aplikacji rosyjskiej firmy? Warto się zapoznać z poniższymi informacjami, zanim zdecydujemy się przerabiać własne (i nie tylko) fotki...

 5. Już drugi rok można skorzystać z programu „Dobry start”. W roku szkolnym 2018/2019 z programu 300+ skorzystało 4,4 miliona dzieci.
  Z kraju i ze świata

  Wyprawka szkolna. Kiedy kupić, żeby nie przepłacić

  Już niedługo sklepowe witryny będą przypominały o rozpoczynającym się roku szkolnym. Atrakcyjne ceny mają skusić rodziców do kupienia zeszytów i ołówków jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Jednocześnie już drugi rok można skorzystać z programu „Dobry start”. W tym roku zasady przyznawania świadczenia w wysokości 300 zł nie zmieniają się.