Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 2038 zł emerytury na rękę ma 66-letni były nauczyciel historii, mgr z dwoma fakultetami, 41 lat pracy. Dorabia 480 zł w świetlicy. Ile dostają na konto
  Strefa biznesu

  Zobacz, ile naprawdę dostają emeryci i renciści na konto!

  Dziś zaglądamy do portfeli emerytów i rencistów. Pokazujemy ich dochody na podstawie informacji, które sami nam przekazali. Podali kwoty świadczeń na rękę.

 2. Lidl chce, aby w polskich domach stanęła symboliczna skarbonka, która zmotywuje do oszczędzania i realizacji wielu celów.
  Wiadomości

  Lidl daje ceramiczną skarbonkę chcącym oszczędzać

  By dostać skarbonkę na domowe oszczędności trzeba zrobić przynajmniej sześć razy zakupy - to znany sposób dla zbierających wcześniej książki lidlowe - jednak tym razem nie za minimum 50 zł, ale 40, za to w koszyku każdych takich zakupów musi dodatkowo znaleźć się owoc lub warzywo. Akcja ruszyła w poniedziałek 10 sierpnia

 3. Na browary spadły wszystkie plagi: koronawirus, inflacja, susza, podwyżka akcyzy itd. To cud, że piwo nie zdrożało jeszcze bardziej.
  Wiadomości

  Dlaczego drożeje piwo - w wakacje już o 5,5 proc.?

  Od dłuższego czasu obserwujemy tendencję wzrostową średniej ceny piwa na polskim rynku. Jest to przede wszystkim związane z presją wyższych kosztów produkcji, zwłaszcza surowców. Wynika to także z rosnących wydatków na energię, opakowania, logistykę i transport. Znaczenie ma też drożejące zatrudnienie.

 4. W drugim kwartale 2020 o 8,3 proc. wzrosła ilości „L4” wystawianych jednorazowo na okres między 6 a 14 dni względem analogicznego okresu w 2019.
  Z kraju i ze świata

  Fałszywe L4. Kontrole wśród pracowników w całym kraju

  W związku z pandemią koronawirusa na polskim rynku pracy sytuacja diametralnie się zmieniła. Ponownie wróciliśmy do rynku pracodawcy. Jak wynika z danych, Tarcze antykryzysowe nie uchroniły wielu przedsiębiorstw od zwolnień pracowników, a w Polsce zauważalny jest wzrost bezrobocia. Pracownicy bojąc się redukcji etatu, udają się na długie i przeciągające się zwolnienia lekarskie "L4".

 5. Także Rossmann ogłosił w ostatnim czasie promocje wielu swoich produktów. Sierpień jest miesiącem sezonowej wyprzedaży w wielu sklepach. Także w Rossmannie
  Strefa biznesu

  Rossmann ogłasza megapromocje. Zobacz, co można kupić taniej

  Także Rossmann ogłosił w ostatnim czasie promocje wielu swoich produktów. Sierpień jest miesiącem sezonowej wyprzedaży w wielu sklepach. Także w Rossmannie można kupić teraz taniej wiele produktów. Zobacz, jakie produkty znalazły się w promocji.