Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Tarcza antykryzysowa 4.0. Sejm uchwalił czwartą część tarczy. Co zawiera Tarcza 4.0? Przedłużony zasiłek opiekuńczy i wakacje kredytowe
  Polska i świat

  Sejm uchwalił Tarczę 4.0. Przedłużony zasiłek opiekuńczy

  Sejm uchwalił w czwartek późnym wieczorem tzw. Tarczę antykryzysową 4.0. Przewiduje ona m.in. wydłużenie okresu, w którym można otrzymywać zasiłek opiekuńczy. Nie przyjęto natomiast poprawki opozycji, która domagała się przywrócenia możliwości handlu w niedziele do końca 2020 roku. Ustawą zajmie się teraz Senat.

 2. Średnio pacjenci musieli dodatkowo zapłacić nieco ponad 70 zł. Pozytywną informacją jest to, że pacjenci sieciowych centrów medycznych z takimi opłatami
  Z kraju i ze świata

  Opłata covidowa jest legalna? Sprawą zajął się UOKiK

  Nawet 350 zł wynosi tzw. opłata covidowa w niektórych prywatnych placówkach medycznych. Najczęściej z tą opłata możemy się spotkać w placówkach medycznych, u dentystów,w zakładach kosmetycznych czy zakładach opieki zdrowotnej. Z białego wywiadu przeprowadzonego przez UOKiK wynika, że w co trzeciej placówce medycznej stwierdzono pobieranie tzw. opłaty covidowej.

 3. Posłowie KO: Spółki powiązane z braćmi Szumowskimi otrzymały 200 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Będzie komisja śledcza?
  Polska i świat

  KO: Spółki braci Szumowskich otrzymały od państwa 200 mln zł

  - Spółki powiązane z braćmi Szumowskich od początku rządu Beaty Szydło do dzisiaj otrzymały 200 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - ogłosił poseł Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej. Z kolei resort zdrowia oświadczył, że będzie domagał się sprostowania od "Gazety Wyborczej" za "niesprawdzone informacje w artykule" o zakupie maseczek.

 4. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski o stadninie w Janowie: Przedstawiono fałszywy obraz hodowli koni arabskich i stadniny
  Polska i świat

  Ardanowski: Przedstawiono fałszywy obraz stadniny w Janowie

  Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na konferencji prasowej zarzucił krytykom sytuacji w janowskiej stadninie, że przedstawiają kłamliwy obraz sytuacji, aby uderzyć w rząd PiS. Twierdził, że sytuacja w stadninie się poprawia. Nie podał jednak wyniku finansowego za ubiegły rok. Na konferencji zapewniono, że mimo koronawirusa aukcja koni w Janowie w sierpniu zostanie zorganizowana - choć bez udziału publiczności.

 5. Jeżeli chcesz skorzystać ze świadczenia postojowego po raz kolejny, to musisz złożyć oświadczenie, że twoja sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym
  Wiadomości

  Jak otrzymać postojowe za czerwiec?

  Jeśli twoja sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku o przyznanie świadczenia postojowego nie uległa poprawie, złoż wniosek o kolejne świadczenie postojowe. Świadczenie możesz otrzymać maksymalnie 3 razy. Kolejne świadczenie możesz otrzymać nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego.