Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. mec. Maciej Priebe, partner kancelarii Chałas i Wspólnicy.
  Z kraju i ze świata

  Wszystko o składkach ZUS w kontekście Tarczy Antykryzysowej

  Czy składając odpowiedni wniosek do ZUS mogę uzyskać całkowite zwolnienie z opłacania składek? Muszę spełnić dodatkowe wymagania formalne aby uzyskać zwolnienie z opłacania składek? Na te i inne odpowiada ekspert.

 2. Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno
  Wiadomości

  PIT za 2019 rok do końca maja, a nie 30 kwietnia

  Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można jednak składać do końca maja, dotyczy to także akceptacji zeznań przygotowanych przez skarbówkę na platformie Twój e-PIT. Jednak jak najszybciej rozliczyć się z podatku za 2019 rok powinni wszyscy, którzy mają nadpłatę – pobrano im lub sami zapłacili za dużo w zaliczkach albo korzystają z ulg i odliczeń.

 3. Panika w sklepach spowodowana pandemią już minęła, twierdza handlowcy. Uzupełnili oni zapasy, a teraz problemem są jedynie sprawy organizacyjne, wynikające
  Wiadomości

  Gdzie i w jakich godzinach zrobisz zakupy w weekend 3-5 IV

  Handlowcy twierdzą, że mają dostateczne zapasy towarów - niektórych, kierując się popytem z pierwszych tygodni paniki zamówili nawet aż za dużo. Teraz gdy są ograniczenia sanitarne - mniej ludzi w sklepach i do kas, martwią się, że część pójdzie na zmarnowanie. By ułatwić zakupy, które siłą rzeczy odbywają się w zwolnionym tempie, przed świętami najpopularniejsze sieci Biedronka i Lidl wydłużyły granice pracy aż do granic możliwości: gdzie się da, na całą dobę, a gdzie nie - przynajmniej od 6.00 do północy. W ten weekend też, jak zwykle, zrobiliśmy przegląd najciekawszych promocji w najpopularniejszych miejscach zakupowych Polaków.

 4. Pracownicy sklepów zastanawiają się, jak zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki, skoro te, podobnie jak wcześniej żele dezynfekujące, znikają w mgnieniu
  Polska i świat

  Rękawiczki obowiązkowe w sklepach - skąd je brać?

  W życie weszły kolejne ograniczenia mające na celu walkę z koronawirusem. Znaczącymi zmianami są m.in. te, dotyczące ograniczenia liczby klientów w sklepach. Dyskusję budzi także zapis nakładający na sklepy obowiązek zapewnienia klientom jednorazowych rękawiczek. Pracownicy sklepów zastanawiają się, jak z tego obowiązku się wywiązać, skoro rękawiczki, podobnie jak wcześniej żele dezynfekujące, znikają w mgnieniu oka.

 5. Tak pracodawcy obniżają pensje i tną etaty. Sprawdź, czy zgodnie z prawem [5.04.2020 r.]
  Praca

  Tak pracodawcy obniżają pensje i tną etaty. Czy mają prawo?

  Pandemia koronawirusa uderzyła w pracowników - zarówno osoby z umowami cywilnoprawnymi, jak i w etatowców. W ciągu pierwszych tygodni epidemii COVID-19 przedstawiciele licznych branż otrzymali wypowiedzenia lub propozycje przejścia na część etatu. Przypominamy, kiedy pracodawca może zwolnić pracownika, zredukować jego godziny pracy lub obniżyć mu pensję.