Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. - Ministerstwo Edukacji Narodowej na bieżąco reaguje na potrzeby uczniów, rodziców oraz dyrektorów szkół w związku z wprowadzonymi nowymi zasadami organizacji
  Z kraju i ze świata

  Maseczki w szkołach będa obowiązkowe? Nowe wytyczne MEN

  W nowych wytycznych MEN, MZ i GIS dodano nowy zapis, który jak napisano jest "konieczny ze względu na szczególną ochronę uczniów z chorobami przewlekłymi". Jeżeli nie będzie możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, to dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić obowiązek osłony ust i nosa.

 2. Zakaz konkurencji - kogo dotyczy i w jakim zakresie. Czy zakaz konkurencji obowiązuje pracownika również po ustatniu zatrudnienia?
  Praca

  Zakaz konkurencji - kogo dotyczy i w jakim zakresie?

  W celu zabezpieczenia swoich interesów, pracodawca może podpisać z pracownikiem umowę o zakazie konkurencji. W określonych przypadkach pracodawca będzie musiał jednak wypłacać odszkodowanie z tego tytuły. Z kolei pracownik za złamanie tego zakazu musi się liczyć z dyscyplinarką.

 3. Ponad 60% Polaków uważa, że księża powinni płacić podatki
  Strefa biznesu

  Czy księża powinni płacić podatki? Polacy są niemal jednogłośni

  Zgodnie z wynikami badania, które przeprowadzono dla portalu o2.pl zdecydowana większość Polaków uważa, że kapłani nie powinni być zwolnieni z płacenia podatków. Czy księża rzeczywiście nie muszą ich płacić? Sprawdź!

 4. 28 maja Chorwacja otworzyła swoje granice dla obywateli Unii Europejskiej. Polacy bardzo szybko zdecydowali się na podróż nad Adriatyk.
  Z kraju i ze świata

  Gdzie Polacy wyjeżdżali na wakacje? Wynik może cię zaskoczyć

  Tegoroczne wakacje były inne, wszystko przez pandemię koronawirusa. 8 na 10 Polaków deklarowało, że urlop spędzi w kraju. Nieliczni, którzy wybrali zagranicę decydowali się na Chorwację, którą odwiedziło około 640 tysięcy Polaków. Co może zaskakiwać, na drugim miejscu najpopularniejszych wakacyjnych zagranicznych kierunków znalazła się Słowacja.

 5. Pracownik również powinien interesować się ilością zaległego urlopu, aby nie stanąć przed koniecznością wykorzystania wolnego wbrew swojej woli.
  Wiadomości

  Zaległy urlop - do 30 września. Potem przepada?

  Raz po raz odżywa projekt nowego kodeksu pracy, a wśród zmian rekomendowanych przez ekspertów są przepisy zgodnie z którymi niewykorzystany urlop przepadałby bezpowrotnie. Jak jest teraz? Czy zaległy urlop nie wykorzystany do 30 września przepada?