Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Wynagrodzenia Polaków co do zasady rosną, co wprost przekłada się na możliwości zadłużania się.
  Z kraju i ze świata

  Pożyczysz kilkadziesiąt razy więcej niż zarabiasz

  Choć banki utrudniają dostęp do kredytów i podnoszą ich koszty, to i tak dzieje się to wolniej niż wzrost wynagrodzeń, o którym informuje co miesiąc Główny Urząd Statystyczny.

 2. Górnicy z Polskiej Grupy Górniczej dostaną czternastki na Walentynki. Spółka przeznaczy na nie ponad 300 mln złotych. Będą rekordowo wysokie
  Strefa biznesu

  Górnicy z Polskiej Grupy Górniczej dostaną czternastki na Walentynki

  W tym roku czternastki dla górników z Polskiej Grupy Górniczej będą rekordowo wysokie i trafią na ich konta w Walentynki, 14 lutego. Górnicy dostaną jednego dnia więcej niż podwójną pensję. To efekt porozumienia w tej sprawie, które strona społeczna zawarła z zarządem spółki. - Przeznaczymy na ten cel 311 mln złotych. To będzie kwota o wiele wyższa niż rok temu - mówi Tomasz Rogala, prezes PGG.

 3. Intuicja, czytanie między wierszami czy chłodna analiza, mogą być pomocne w wyciąganiu wniosków po rozmowie kwalifikacyjnej. Nie warto lekceważyć tego,
  Praca

  Kiedy rozmowa o pracę to znak, że należy się ewakuować?

  W pracy czasem można zagryźć zęby. Jeśli jednak złapiesz się na takim odruchu już podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ratuj się! Jedynym rozsądnym wyjściem jest „ewakuacja” i dalsze poszukiwanie pracy.

 4. Piotr Misztal rezygnuje z budowy wieżowca na Piotrkowskiej.
  Strefa biznesu

  Zwrot w sprawie budowy wieżowca Misztala przy Pietrynie

  Piotr Misztal nie wybuduje wieżowca na działce przy Piotrkowskiej. Łódzki milioner zapowiedział wycofanie się z walki o pozwolenie na budowę 110-metrowego hotelu u zbiegu ul. Piotrkowskiej i al. Piłsudskiego.

 5. Szacuje się, że aby otrzymać około pół kilograma awokado, czyli dwóch lub trzech średniej wielkości owoców, potrzeba do tego 272 litrów wody.
  Z kraju i ze świata

  Kult awokado dotarł także do Polski

  Możemy je mieć zawsze pod ręką, możemy stosować jako dodatek do kanapek ale również jako element sałatek. Jednocześnie bardzo często zapominamy o tym, że mimo wszystko jest ono bardzo kaloryczne. Jeżeli zaczynamy go jeść zbyt dużo, to wartość kaloryczna naszej diety może być na tyle wysoka, że zaczniemy tyć. Coraz częściej pojawiają się informacje na temat tego, że w jego uprawy zamieszane są kartele narkotykowe, ponieważ jest to dla nich biznes bardziej opłacalny niż narkotyki.