Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Z dotychczas funkcjonujących instrumentów finansowych służących gromadzeniu pieniędzy na okres życia po zakończeniu aktywności zawodowej bez jakichkolwiek
  Wiadomości

  Będą cztery źródła pieniędzy na emerytury

  Gdy za kilkanaście miesięcy PPK obejmą nawet najmniejsze firmy, a w czerwcu przyszłego roku ostatecznie przestaną istnieć OFE, w Polsce zacznie ostatecznie funkcjonować nowy system oszczędzania na emeryturę. Pineiądze na okres po aktywności zawodowej będą podchodziły z czterech źródeł. A jak będzie w twoim przypadku?

 2. Kredytmarket udzielił małym firmom kredytów na blisko 26 mln w niecałe 3 lata
  Strefa biznesu

  Kredytmarket udzielił małym firmom kredytów na blisko 26 mln w...

  Zainteresowanie jest ogromne – wnioski kredytowe, które spłynęły do Kredytmarketu, zamykają się już kwotą ponad 130 mln zł. Udzielone kredyty to niemal 26 mln zł, z czego 10 mln – w ciągu ostatniego roku. A to wszystko w grze fair play, potwierdzonej tytułem Etycznej Firmy Pulsu Biznesu i PWC. FinTechy pokazują bankom, że można zaproponować produkt bez „gwiazdek” i odnosić sukcesy.

 3. „HTC ma innowacyjność w swoim DNA”
  Strefa biznesu

  „HTC ma innowacyjność w swoim DNA”

  - Najprościej powiedzieć, że HTC ma innowacyjność w swoim DNA. Obecnie pracujemy intensywnie nad wirtualną rzeczywistością, bo nie mamy wątpliwości, że jest to jedna z technologii przyszłości. Dostarczamy klientom najlepszych jakościowo produktów i będziemy robić to nadal – mówi Sylwia Machnik-Kochan, szefowa sprzedaży na region EMEA w firmie HTC.

 4. Jeżeli pracodawca nie prowadzi ewidencji czasu pracy swojej załogi, musi liczyć się z karą
  Pracownicze

  Ewidencja czasu pracy - kto musi prowadzić dokumentację?

  To, ile czasu pracownik spędza w firmie nie zależy jedynie od jej wewnętrznych regulaminów. Należy rozliczać zatrudnionego z faktycznie przepracowanych przez niego godzin. Przepisy precyzują, jak ma wyglądać ewidencja czasu pracy.

 5. Wątpliwości szefa czy pracownik wykorzystywał zwolnienie lekarskie zgodnie z jego celem rozstrzyga ZUS.
  Praca

  Kiedy można się spodziewać kontroli zwolnienia lekarskiego?

  Nie tylko Zakład Ubezpieczeń Społecznych może kontrolować zwolnienia lekarskie. Takie prawo mają również niektórzy pracodawcy. Odkąd obowiązują e-zwolnienia jest im łatwiej, bo szybciej wiedzą, że pracownik jest na chorobowym.