Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Wprowadzając obowiązkowy split payment, Ministerstwo Finansów chce zlikwidować odwrotne obciążenie i solidarną odpowiedzialność. Zdaniem resortu nie
  Wiadomości

  Split payment, pliki kontrolne. To przedsiębiorcy ponoszą koszty...

  Resort finansów szykuje rewolucję w stosowanych obecnie przez ponad pół miliona firm metodach rozliczania VAT. Odwrotne obciążenie i solidarna odpowiedzialność nie zdają egzaminu – od 1 września br. ma je zastąpić obowiązkowy split payment. Zdaniem ekspertów Tax Care, biura rachunkowego obsługującego tysiące małych firm, to kolejna próba przerzucenia dodatkowych kosztów „uszczelniania” systemu VAT na przedsiębiorców.

 2. Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję? Rosyjski dyskont Mere wchodzi na polski rynek.
  Strefa biznesu

  Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję?

  Biedronka i Lidl mogą jednak obawiać się dużej konkurencji. Rosyjski dyskont „Mere” wejdzie na polski rynek. Sklep może sprzedawać produkty o wiele taniej od Biedronki lub Lidla przez wzgląd na to, że produkty będą ustawione wprost na paletach. Mere otwarcie deklaruje, że będzie sprzedawać o 30% taniej niż konkurencja.

 3. Eksperci przekonują, że kapitał zamrożony w mieszkaniu można spieniężyć i żyć dostatniej na emeryturze.
  Wiadomości

  Jak zarabiać na mieszkaniu na emeryturze

  Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że 80 proc. polskich seniorów posiada na własność nieruchomość. Dzięki uwolnieniu kapitału zamrożonego w tej nieruchomości osoby starsze mogłyby poprawić swoją sytuację finansową, zwłaszcza, że nie mają zbyt wielu oszczędności, a polskie emerytury są jednymi z najniższych w Europie. Sposobów jest kilka. Pierwszy z nich to podnajęcie pokoju lub części domu. Drugi: renta dożywotnia, czyli przekazanie prawa własności do nieruchomości w zamian za dożywotnie świadczenia pieniężne. Trzeci: sprzedaż mieszkania lub domu oraz przeprowadzenie się do mniejszego lokum.

 4. Abonament mobilności totalna rewolucja w myśleniu o benefitach pozapłacowych.
  Wiadomości

  Wynagrodzenia 2019. Abonament na dojazdy - nowy rodzaj dodatkowych...

  Powszechnie systemy motywacyjne nie uwzględniają potrzeb pracowników związanych z dojazdem do pracy. Abonament mobilności oferowany przez Vooom w dobie rekordowo niskiego bezrobocia to nowe narzędzie w walce o utrzymanie i zdobycie pracowników. Czy zyska na popularności przynajmniej podobnej do tej jaką w ciągu kilkunastu ostatnich lat zyskały abonamenty medyczne czy karnety na siłownię lub basen?

 5. Łodzianka Sandra Ruta pływała w środę w kałuży na remontowanej ulicy Nawrot na dmuchanym, różowym flamingu. W ten sposób chciała pokazać, że jej restauracja
  Strefa biznesu

  Pływała na różowym flamingu po kałuży na Nawrot

  Łodzianka Sandra Ruta pływała w środę w kałuży na remontowanej ulicy Nawrot na dmuchanym, różowym flamingu. W ten sposób chciała pokazać, że jej restauracja nadal działa mimo przeciągającego się remontu.