3 gole i wysoka forma piłkarzy GKS Bełchatów

Dariusz Śmigielski
Piłkarze PGE GKS Bełchatów pokonali kazachski FK Taraz 3:0 w swoim przedostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji. We wtorek zupełnie inna jedenastka rozegra mecz kontrolny z rosyjskim Jenisejem Krasnojarsk.

Trudno powiedzieć, która drużyna PGE GKS jest mocniejsza - ta z poniedziałku, czy ta z wtorku - bo trener Kamil Kiereś mocno pomieszał w składzie. Z jednej strony wydaje się, że lepszy zespół zagra we wtorek - w składzie są m.in. Arkadiusz Malarz, Maciej Wilusz, czy Hristijan Kirovski - ale w poniedziałkowym meczu też zagrali podstawowi gracze drużyny z ul. Sportowej, choćby Adrian Basta, czy Szymon Sawala.

Bełchatowianie nie mieli większych problemów z dziesiątą drużyną ekstraklasy Kazachstanu, strzelając 3 gole w ciągu 9 minut pierwszej połowy. Najpierw do bramki kazachskiego bramkarza trafił Sawala, a w samej końcówce pierwszej części gry kolejne gole zdobyli Kamil Poźniak i Piotr Witasik. Poniedziałkowe spotkanie odbyło się na boisku przy hotelu Rixos Lares, natomiast we wtorek bełchatowianie z rosyjskim drugoligowcem zagrają w popularnym kurorcie Belek.

PGE GKS Bełchatów - FK Taraz 3:0 (3:0)

Gole: 1:0 Szymon Sawala (36), 2:0 Kamil Poźniak (43), 3:0 Piotr Witasik (45)

PGE GKS: Podleśny (70, Lenarcik) - Basta, Witasik, Flis, Michalak - Michał Mak, Sawala, Rachwał, Wroński - Poźniak - Bartosiak. Trener: Kamil Kiereś.