36-latka skazana na 12 lat więzienia za zabójstwo ojca

  36-latka skazana na 12 lat więzienia za zabójstwo ojca

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Na 12 lat więzienia Sąd Apelacyjny w Łodzi skazał wczoraj 36-letnią Anetę D. oskarżoną o zabicie nożem swego ojca Lucjana D. Wyrok jest już prawomocny, ale obrona, która utrzymywała, że kobieta działała w obronie koniecznej i domagała się jej uniewinnienia, nie wyklucza wniesienia kasacji.
  Anna D. chwyciła za nóż kuchenny, rzuciła się na ojca i zaczęła zadawać ciosy

  Anna D. chwyciła za nóż kuchenny, rzuciła się na ojca i zaczęła zadawać ciosy ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Prokurator domagał się 25 lat więzienia, jednak Sąd Apelacyjny uznał, że to kara zbyt surowa i podtrzymał werdykt sądu niższej instancji.

  - Żałuję tego, co się stało - oznajmiła w sądzie Aneta D. Dodała, że gdyby wiedziała czym się zakończy jej pobyt u ojca, nigdy by do niego nie poszła. Zaznaczyła, że działała w obronie koniecznej. Zwróciła uwagę, że gdyby nie jej kontratak, to teraz spoczywałaby na cmentarzu, zaś ojciec zajmowałby jej miejsce na ławie oskarżonych.

  Do tragedii doszło 2 maja 2012 roku. O godz. 11 oskarżona zjawiła się w barze przy ul. Łagiewnickiej w Łodzi. Wypiła piwo i włączyła szafę grającą. Zaczęła tańczyć boso po podłodze.
  Po godz. 13 do lokalu przyszedł Lucjan D. Córka wyszła z nim i po raz drugi zjawiła się w barze o godz. 21.20. Była roztrzęsiona. Twierdziła, że jej ojciec leży we krwi na podłodze i nie oddycha.

  Lekarz pogotowia potwierdził zgon. Okazało się, że córka chciała pożyczyć pieniędzy, o czym ojciec nie chciał słyszeć. Pijana Aneta D. (miała 1,5 promila) położyła się na podłodze, aby się przespać, jednak ojciec wolał, aby opuściła mieszkanie. Wybuchła awantura.

  Według oskarżonej, Lucjan D. chciał ją uderzyć. Dlatego chwyciła za nóż kuchenny, rzuciła się na ojca i zaczęła zadawać ciosy. Mężczyzna opadł na wersalkę, po czym wstał i - z nożem w klatce piersiowej - udał się do kuchni, w której usiadł na taborecie. Wkrótce zmarł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo