Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

500 plus na psa i kota. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać pieniądze na swojego pupila?

OPRAC.:
Norbert Uram
Norbert Uram
Właściciele psów i kotów mogą starać się o specjalne wsparcie dla czworonogów. Wsparcie potocznie zwane "500 plus na psa i kota" przyznawane jest w ramach walki z bezdomnością czworonogów. Sprawdź, jakie są zasady przyznawania pieniędzy.
Właściciele psów i kotów mogą starać się o specjalne wsparcie dla czworonogów. Wsparcie potocznie zwane "500 plus na psa i kota" przyznawane jest w ramach walki z bezdomnością czworonogów. Sprawdź, jakie są zasady przyznawania pieniędzy. pixabay.com
Właściciele psów i kotów mogą starać się o specjalne wsparcie dla swoich czworonogów. Wsparcie potocznie zwane "500 plus na psa i kota" przyznawane jest w ramach walki z bezdomnością czworonogów. Sprawdź, jakie są zasady przyznawania pieniędzy.

500 plus na psa i kota - co to jest?

Właściciele psów i kotów mogą uzyskać dofinansowanie wynoszące nawet kilkaset złotych od urzędu miasta lub gminy do zabiegów weterynaryjnych. Pieniądze te są przyznawane w ramach programu zapobiegającego bezdomności zwierząt. Korzystając z programu zwanego potocznie "500 plus na psa i kota" właściciele czworonogów mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Kto może otrzymać 500 plus na psa i kota?

O dofinansowanie z programu "500 plus dla psa lub kota" może starać się każdy, kto posiada w domu zwierzaka. Warnuki, jakie należy spełnić różnią się w zależności od urzędu. Niezmienne jest jednak to, że osoba starająca się o pieniądze, musi posiadać dokument potwierdzający odprowadzanie podatków w danym mieście lub gminie oraz dowód potwierdzający zamieszkanie. Należy również pamiętać, że pieniędzy z dofinansowania nie otrzymamy do ręki. Pieniądze zostaną nam zwrócone przez urząd gminy lub miasta po wykonaniu usługi u weterynarza. Kwota, która zostanie nam zwrócona, nie zawsze będzie musiała pokryć w pełni koszt zabiegu.

Program 500 plus na psa lub kota nie posiada kryterium dochodowego i potrwa do listopada 2023 roku, lub do wyczerpania środków finansowych.

Właściciel zwierzaka może otrzymać dofinansowanie na wykonanie trzech zabiegów:

  • kastracji
  • sterylizacji
  • chipowania
Właściciele psów i kotów mogą starać się o specjalne wsparcie dla czworonogów. Wsparcie potocznie zwane "500 plus na psa i kota" przyznawane jest w ramach walki z bezdomnością czworonogów. Sprawdź, jakie są zasady przyznawania pieniędzy.

500 plus na psa i kota. Jakie warunki trzeba spełnić, aby do...

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki