52-letni bankowiec zaatakował dwóch Arabów na tle rasowym

  • Dziennik Łódzki

Wiesław Pierzchała

Na ławie oskarżonych zasiądzie mający wyższe wykształcenie finansista i bankowiec, 52-letni Paweł C. Prokuratura zarzuca mu, że na tle rasowym, narodowym i wyznaniowym zaatakował dwóch Arabów: obywateli Libanu i USA, których bił, kopał, popychał i obrzucał wyzwiskami. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Łodzi.

Do incydentu doszło 29 października 2018 roku na schodach prowadzących do siłowni przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Oskarżony miał krzyczeć: „Allach akbar!”, muzułmanie i spier... Innych słów pokrzywdzeni nie zrozumieli, dlatego nie byli w stanie przytoczyć.

Według śledczych, oskarżony najpierw podbiegł do obywatela Libanu i uderzył go otwarta dłonią w twarz, popychał w stronę ściany i kopał kolanem po nogach i brzuchu. Obywatel USA chciał ich rozdzielić, ale nie dał rady, gdyż został odepchnięty przez oskarżonego, który miał jeszcze krzyczeć: - „Araby spier”... Z opinii biegłych wynika, że pokrzywdzeni nie odnieśli obrażeń.

Podczas pierwszego przesłuchania Paweł C. częściowo przyznał się do winy. Wyjaśnił, że został sprowokowany przez obcokrajowców słowami padłymi pod jego adresem: - „Fucking polish”. Stąd jego krewka reakcja. 52-latek zaprzeczył, że podczas awantury bił otwartą dłonią i kopał po brzuchu. W trakcie ponownego przesłuchania Paweł C. całkowicie przyznał się do winy i wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze.

Prokurator Monika Fidos zgodziła się na karę sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz dwie nawiązki: 1,5 tys zł dla Libańczyka i 1 tys. zł dla obywatela USA. O tym, czy taką karę otrzyma Paweł C., zadecyduje sąd.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.01.2019, 00:29

Istnieje fundamentalna różnica między kochaniem a nieagresją.

10.01.2019, 00:28

A jak Polak morduje młodych chłopców to dobrze?

10.01.2019, 00:27

Nawet oskarżony wycofał się z tej ściemy.

10.01.2019, 00:26

.

09.01.2019, 16:33

I jeszcze nasrać! Koniecznie nasrać!

09.01.2019, 16:27

Piotr Rybak, został skazany na 3 miesiące bezwarunkowego więzienia za spalenie kukły przedstawiającej Żyda Sorosa. I to jest właśnie Polska, o której piszesz, i tak właśnie działają ,,polskie" sądy.

09.01.2019, 15:34

dobre sobie za 2,5 k zł i zawiasy mogę sobie dowolnie komus nakopac , i go wyzwać itp.. Polska :)
Ciekawe jak by tera to samo zrobił ktoś sędziemu czy wyrok byłby idnetyczny

09.01.2019, 13:13

nawet prezydent miasta to skazana prawomocnym wyrokiem oszustka

09.01.2019, 12:24

że w każdym budzi się partyzant :-), medialne przekazy podpalają

09.01.2019, 11:24

Może nie chcieli kredytu :P

09.01.2019, 10:27

Kodeks karny mówi wyraźnie: Art. 133. Znieważenie Narodu lub Rzeczpospolitej Polskiej Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. : ,,Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Mamy ponadto Art. 216. § 1. ,,Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności."
Obawiam się, ze tzw. ,,wolne sądy" w Polsce, które uniewinnią każdą antypolską i antychrześcijańską szumowinę, również i w tym przypadku umyją ręce i Arabowie pozostaną bezkarni.

09.01.2019, 09:52

Won pastuchy przypalane do siebie !I sram na was pedofile!

09.01.2019, 09:47

A ja pier... inność. W krajach arabskich musisz stosować się do ich zwyczajów bo cie ukamieniują. W polsce niech stosują się do naszych zasad.