ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  7. edycja Biegu Fabrykanta. Z okazji urodzin ŁSSE odbędzie...

  7. edycja Biegu Fabrykanta. Z okazji urodzin ŁSSE odbędzie się też Bieg Grohmana

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  7. edycja Biegu Fabrykanta. Z okazji urodzin ŁSSE odbędzie się też Bieg Grohmana

  ©mat. prasowe

  26 sierpnia 7. edycja Biegu Fabrykanta, którego trasa prowadzi przez Księży Młyn. Z okazji 20. urodzin Łódzkiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej odbędzie się też Bieg Grohmana.
  7. edycja Biegu Fabrykanta. Z okazji urodzin ŁSSE odbędzie się też Bieg Grohmana

  ©mat. prasowe

  Bieg Fabrykanta to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń w sezonie - jego 10-kilometrowa trasa co roku wytyczona jest na terenie Księżego Młyna, co przyciąga nie tylko łodzian, ale i zawodników z regionu i całej Polski.

  W czwartek organizatorzy i partnerzy imprezy przypomnieli, że trwają zapisy, przybliżyli też zasady nowego wydarzenia towarzyszącego „Fabrykantowi”, czyli Biegu Grohmana - na dystansie jednej mili (1609 metrów).

  Pomysłodawcą krótszych zawodów jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która w tym roku obchodzi dwudziestolecie istnienia.

  ŁSSE to partner Biegu Fabrykanta, a także jego zaplecze - na terenie Strefy przy ul. Tymienieckiego 22/24 znajduje się co roku biuro imprezy oraz miejsce startu zawodników.

  - Jubileusz to dobry moment, żeby ulepszać tradycyjne działania - mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE. - Dlatego proponujemy również Bieg Grohmana na krótszym dystansie, zarówno dla wytrawnych biegaczy, jak i tych, którzy nie byliby w stanie pokonać dziesięciu kilometrów. Nie jest to jednak bieg rekreacyjny, liczymy na poważną rywalizacje, dlatego przewidzieliśmy nagrody pieniężne.
  Oczywiście, nagrody finansowe obowiązują dla najlepszych również w biegu na 10 kilometrów ( w tym po 1500 zł dla najlepszej zawodniczki oraz zawodnika).

  Cała trasa Biegu Grohmana zmieści się na terenach Strefy przy ul. Tymienieckiego 22/24. Ma być dynamicznie, dlatego organizatorzy zdecydowali się na ograniczenie limitu tylko do 100 miejsc. Już w czwartek po południu zaczynały się kończyć... Zwłaszcza, że udział w Biegu Grohmana jest darmowy. Jego nazwa nawiązuje, oczywiście, do nazwiska Ludwika Grohmana, potężnego przemysłowca, w którego XIX-wiecznej fabryce, po przeprowadzonej tam rewitalizacji, mieszczą się biura ŁSSE.

  Bieg Fabrykanta: 2016 pobiegli dla Angeliki [ZDJĘCIA]

  W Biegu Fabrykanta limit jest dużo wyższy. Jednak na 1700 przewidzianych miejsc 1100 jest już zajętych (zapisy ruszyły w maju).

  Aktualna cena pakietu startowego to 49 zł lub 83 zł (z koszulką). Każdy zawodnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

  W ramach Biegu Fabrykanta odbędzie się również 6. edycja Mistrzostw Polski Kobiet w biegu na 10 kilometrów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oznacza, że amatorzy będą rywalizować z najlepszymi biegaczkami w kraju (a w praktyce - oglądać ich plecy). Podczas czwartkowej prezentacji imprezy na terenie Strefy najszybsze panie w Polsce reprezentowała Monika Kaczmarek, łodzianka, która przed rokiem zajęła w Biegu Fabrykanta 2. miejsce w klasyfikacji kobiet z czasem 37 minut i 51 sekund.

  W 2016 r. najszybciej trasę wytyczoną przez Księży Młyn pokonał łodzianin Tomasz Osmulski (32:42). Dla większości amatorów przebiegnięcie 10 kilometrów w 50 minut to bardzo przyzwoite osiągnięcie.

  Bieg Fabrykanta to jedna z jedenastu imprez wchodzących w skład cyklu „O Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego”.


  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  Jeszcze tylko brakuje biegu meneli i 500+ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo