Adam Kszczot młodzieżowym mistrzem Europy w biegu na 800 m

  Adam Kszczot młodzieżowym mistrzem Europy w biegu na 800 m

  mar

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Adam Kszczot, biegacz Rudzkiego Klubu Sportowego, ma życiowy sezon. Po zdobyciu tytułu mistrza Europy seniorów w hali Bercy w Paryżu, poprawieniu rekordu województwa łódzkiego na 800 m wynikiem 1.44,30, odnotował kolejny sukces.
  Adam Kszczot zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy

  Adam Kszczot zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy ©Archiwum

  W Ostrawie w młodzieżowych mistrzostwach Europy zdobył złoty medal na 800m, broniąc tytuł sprzed dwóch lat z MME w Kownie. Podopieczny trenera Stanisława Jaszczaka tradycyjnie rozpoczął finałowy bieg wolno i po 100 metrach zamykał stawkę.

  Baliśmy się, że koalicja trzech Włochów może zablokować studentowi Politechniki Łódzkiej szybkie przesunięcie się na czoło. Po 400 metrach prowadził jeszcze Hiszpan Kevin Lopez (55.35), ale łodzianin zaatakował jakby w rytm dzwonka oznaczającego początek ostatniego okrążenia i objął prowadzenie. Na 200 m przed metą miał czas 1.21,39. Na ostatniej prostej próbował podjąć walkę z Polakiem Hiszpan Lopez, ale Adam odparł atak.

  Wygrał Kszczot rezultatem 1.46,71 przed Kevinem Lopezem (Hiszpania) - 1.49,93 i Brytyjczykiem Mohammedem Mukhtarem - 1.48,01. Dopiero czwarty był najlepszy z Włochów Giordano Benedetti - 1.48,05.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo