Aktualne trendy na rynku pracy. Kto może liczyć na ciekawą karierę i wysokie zarobki?

Materiał informacyjny TEB EDUKACJA
Chociaż wynagrodzenia w Polsce z pewnością nie należą do najwyższych w Europie, sytuacja na rynku pracy zdecydowanie się poprawia. Poziom bezrobocia w styczniu 2024 wyniósł zaledwie 5,1%, a rynek w wielu obszarach staje się rynkiem pracownika, a nie pracodawcy. Dowiedz się jakie są trendy na rynku pracy i w jakich zawodach istnieje największy popyt na pracowników?

Zmienić branżę i realizować w pracy swoje pasje?
Dla wielu młodych ludzi, którzy mają trudności ze znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia zgodnego z wykształceniem, optymistyczną wiadomość stanowi fakt, że zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych nie jest teraz kłopotem. Różnorodna oferta kierunków pożądanych na rynku pracy umożliwia stosunkowo łatwe przekwalifikowanie się i zyskanie możliwości łączenia pracy z nauką i pasją. Jak wyglądają aktualne trendy na rynku pracy ?

IT i nowe technologie, czyli zawody przyszłości

Przyszłość z pewnością należy do nowych technologii i ma to swoje bezpośrednie odzwierciedlenie na rynku pracy. Z danych portalu Pracuj.pl wynika między innymi, że cały czas przedsiębiorcy poszukują specjalistów z dziedziny IT, którzy są zdecydowanie najbardziej pożądani na rynku pracy. Informatycy są obecnie niezbędni w praktycznie każdym średnim i dużym przedsiębiorstwie. Trend dotyczy również projektantów aplikacji mobilnych czy web designerów, którzy znajdują zatrudnienie między innymi w agencjach kreatywnych. Rosnąca rola e-sportu zwiększa popyt na programistów gier komputerowych, a Polska dołącza do światowej czołówki w tej branży.

Zdrowie i uroda – na tym się zarabia

W ostatnich latach Polacy oszaleli na punkcie zdrowego trybu życia, a także dbania o urodę. To dobra wiadomość między innymi dla przyszłych instruktorów fitness, trenerów personalnych czy dietetyków. Obecnie do klubów fitness regularnie uczęszcza ponad 2,8 mln mieszkańców naszego kraju, a wedle szacunków za kilka lat ta liczba może się nawet podwoić. Zdrowa dieta staje się natomiast ważnym elementem w profilaktyce wielu chorób, które należą do najczęstszych przyczyn zgonów w naszym kraju. Rosnąca świadomość społeczna sprawia, że dietetycy są poszukiwani w branży gastronomicznej i coraz częściej udzielają indywidualnych porad związanych z doborem odpowiedniej diety.

Rynek edukacyjny nadąża za rynkiem pracy

W jaki sposób szybko zdobyć perspektywiczny zawód lub skutecznie się przekwalifikować? W wielu przypadkach przynajmniej trzyletnie studia wyższe nie stanowią jedynej przepustki do satysfakcjonującej kariery. Za nowymi trendami nadążają między innymi szkoły policealne, w których pod okiem doskonałej kadry studenci nabywają praktyczne umiejętności.

– Nie wolno lekceważyć przemian na aktualnym rynku pracy – zauważa Agnieszka Konieczna, product manager z TEB Edukacja, największej w Polsce, działającej w 46 miastach sieci szkół niepublicznych – Od lat kształcimy nie tylko personel medyczny średniego szczebla, ale stawiamy też na szybko rozwijające się zawody z sektora beauty czy IT. Doskonałym przykładem są m.in. kursy dla programistów i projektantów stron internetowych czy gier komputerowych. Odpowiadając na potrzeby rynku oferujemy także naukę na takich kierunkach jak Cyberbezpieczeństwo, UX Design czy Sztuczna inteligencja w marketingu. Dbamy o to, aby nasza oferta edukacyjna gwarantowała duże perspektywy rozwoju.

W przypadku większości „gorących” zawodów kształcenie trwa jedynie 2 semestry i jest nastawione na aktualne trendy panujące w poszczególnych branżach. Wybór szkoły policealnej to doskonały sposób, by zdobyć dobrze płatny, perspektywiczny i odzwierciedlający zainteresowania zawód.

Nie zwlekaj i już teraz zainwestuj w swój rozwój oraz atrakcyjność na rynku pracy!
Sprawdź kierunki dostępne w ofercie

Informacje o kierunkach można uzyskać również bezpośrednio w oddziałach TEB Edukacja.
Znajdź sekretariat w Twoim mieście.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Aktualne trendy na rynku pracy. Kto może liczyć na ciekawą karierę i wysokie zarobki? - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki