Aleksandrów Łódzki odebrał wygraną w akcji „Świeć się z Energą”

Akcja specjalna ŚWIEĆ SIĘ Z ENERGĄ
Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim

Nagrody wygrane przez Aleksandrów Łódzki w wojewódzkim etapie akcji „Świeć się z Energą” trafią między innymi do punktów zbiorowego zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy, gdzie w każdym przebywa od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.
Przypomnijmy: w akcji „Świeć się z Energą” głosujący wybierali najpiękniej przystrojone świątecznie miasta w 16 województwach Polski, wskazując mistrzów tych województw. Obok tradycyjnej rywalizacji miast, akcja miała przede wszystkim cel dobroczynny. Nagrody - czyli energooszczędny sprzęt AGD i lampy ultrafioletowe – są przekazywane osobom potrzebującym z tych miast, które w swoim województwie zdobyły najwięcej głosów. U nas jest to właśnie Aleksandrów Łódzki.
Aleksandrowski samorząd wraz z ośrodkiem pomocy społecznej prowadzi szereg działań, by osobom z Ukrainy, które znalazły schronienie w gminie, stworzyć jak najlepsze warunki lokalowe. Trwa adaptacja mieszkań tymczasowych, w których zostaną zakwaterowani kolejni Ukraińcy – i tam również trafi sprzęt wygrany w akcji „Świeć się z Energą”.
Inicjatorem akcji jest Energa z Grupy ORLEN. Organizatorem 13. edycji akcji jest Polska Press Grupa wraz z siecią dzienników regionalnych, tygodników lokalnych oraz serwisów naszemiasto.pl, a 16 lamp UV-C dla laureatów wojewódzkich konkursu udostępnia spółka Energa Oświetlenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki