Ambasador Kuby z wizytą w Łodzi

  Ambasador Kuby z wizytą w Łodzi

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Juan Castro Martinez (w środku) krył się przed deszczem w Irish Pubie
  1/2
  przejdź do galerii

  Juan Castro Martinez (w środku) krył się przed deszczem w Irish Pubie ©Maciej Stanik

  Ambasador Kuby w Polsce Juan Castro Martinez odwiedził w poniedziałek Łódź. Spacer Piotrkowską popsuł deszcz, ale nic nie przeszkodziło ambasadorowi w zwiedzaniu Muzeum Kinematografii, szkoły filmowej, Muzeum Miasta Łodzi i Manufaktury.
  Ambasador spotkał się również z łódzkimi przedsiębiorcami. Juan Castro Martinez przyjechał do Łodzi na zaproszenie posła Dariusza Jońskiego, członka Polsko-Kubańskiej Grupy Parlamentarnej. Jest też drugi powód. Żona posła Małgorzata Espinoza-Jońska jest pół Kubanką, pół Polką.

  - Polacy i Kubańczycy mają podobne charaktery, zwłaszcza do imprezowania. Gdy dobrze się bawią, to impreza przeciąga się na następny dzień - powiedział Juan Castro Martinez.


  Ambasadorowi spodobała się Łódź i jej architektura. Stwierdził, że ma wrażenie, jakby dotykał historii naszego miasta. - Jestem ambasadorem Kuby od półtora roku - mówił Juan Castro Martinez. - Pierwszy rok poświęciłem Warszawie, poznawaniu miasta, polityków i biznesmenów. Obecnie zwiedzam inne polskie miasta. Poznałem Kraków, Trójmiasto, Wrocław, a teraz poznaję Łódź.

  Ambasador liczy na to, że rozwinie się współpraca między Polską i Kubą. Ma nadzieję na wymianę kulturalną, handlową - dotyczącą złóż miedzi na Kubie oraz turystyczną. Na Kubie prowadzony jest program budowy hoteli z 17 tys. pokojami noclegowymi. Ciekawostką jest, że te hotele wyposaża m.in. jedna z łódzkich firm. Współpracy obu państw ma służyć również uruchomienie stałych lotów z Warszawy do Hawany oraz listopadowa wyprawa polskich biznesmenów na Kubę.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo