MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Archidiecezja łódzka będzie miała 10 nowych księży. W sobotę święcenia kapłańskie

Anna Gronczewska
archidiecezja łódzka
Archidiecezja łódzka będzie miała 10 nowych kapłanów. W sobotę przyjmą święcenia kapłańskie. Jednak nie tylko w bazylice archikatedralnej, ale też w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim, w Kurowicach, Suchcicach oraz Wartkowicach. Kapłanami zostanie też dwóch diakonów z Seminarium 35 plus.

Ze względu na Covid 19 już dużo wcześniej zaplanowano, że odbędą się nie tylko w łódzkiej katedrze, ale też w parafiach z których pochodzą diakoni. W łódzkiej bazylice archikatedralnej święcenia rozpoczną się o godzinie 10.00, a przyjmą je: Piotr Kałuszka, Jakub Hejduk, Orfeusz Malesa, Ireneusz Słoma, Sławomir Chrapla,. Maciej Grzelak. Maciej Grzelak i Sławomir Chrapla ukończyli Seminarium 35 plus. Sławomir Chrapla ma 56 lat i pochodzi z parafii p.w. św. Macieja w Andrychowie. Maciej Grzelak jest Kalisza. Przez 30 lat był bratem zakonnym ojców jezuitów.

O godzinie 10 rozpocznie się msza św. w parafii pw. św Anny i NMP Matki Miłosierdzia w Wartkowicach, gdzie święcenia przyjmie pochodzący stamtąd diakon Adrian Anielak. Również o tej godzinie rozpocznie się msza w parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Suchcicach. Tam święcenia przyjmie Tomasz Grzejdziak. Natomiast o godz. 12:00 rozpocznie się msza św. w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach. Tam kapłanem zostanie Konrad Sulmirski. Najdłużej na święcenie kapłańskie będzie musiał poczekać diakon Mateusz Stolarczych. Msza św. na której je przyjmie rozpocznie się o godzinie 18:00 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Przygotowując się do Święceń Kapłańskich diakoni odbyli rekolekcje w domu rekolekcyjnym Ognisko Miłości w Olszy k. Rogowa. Każdy odbył indywidualną rozmowę z ks. abp Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki