Arena Lodowa w Tomaszowie. Karolina Bosiek zdobyła już sześć medali w Arenie Lodowej [ZDJĘCIA]

Nic dziwnego, że po przekroczeniu mety na twarzy Karoliny Bosiek pojawiał się uśmiech Fot. Paweł Skraba
Łyżwiarstwo szybkie. Karolina Bosiek z Pilicy Tomaszów Mazowiecki zdobyła dwa złote medale drugiego dnia mistrzostw Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim, które trwają w Tomaszowie Mazowieckim.

Dwa medale pierwszego dnia, dwa drugiego, dwa trzeciego

Karolina Bosiek jest największą gwiazdą silnie obsadzonej imprezy, bo po drugim dniu na swoim koncie miała już cztery medale, w tym trzy złote i jeden srebrny, a po trzecim dniu jej kolekcja powiększyła się do sześciu krążków (cztery złote, dwa srebrne).
W środę Bosiek wygrała wyścig na 500 m i był druga na 3000, w czwartek zwyciężyła na dystansie 1000 metrów oraz w biegu masowym ze startu wspólnego, a w piątek zdobyła srebro na 1500 m i złoto w biegu drużynowym.

– Nie spodziewałam się, że tak dobrze to będzie wyglądało, po prostu jechałam swoje. Śmieję się, że odbiłam sobie za nieudany zeszły rok. Bardzo się cieszę zwłaszcza z dobrego rezultatu na 500 metrów, bo czas poniżej 39 sekund to bardzo fajny wynik na tym torze – mówiła Bosiek.

Druga na 1000 metrów i trzecia w biegu masowym ze startu wspólnego była Natalia Czerwonka (Arena Tomaszów Mazowiecki)
Świetnie w Arenie Lodowej spisuje się także Artur Nogal (GKS Stoczniowiec Gdańsk), który po środowym triumfie na 500 metrów w czwartek okazał się najlepszy na dystansie dwukrotnie dłuższym. Drugiego na mecie Damiana Żurka (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) wyprzedził o trzy setne sekundy. Bieg ze startu wspólnego wygrał Szymon Palka (GKS Stoczniowiec Gdańsk), trzeci był Jakub Piotrowski (KS Pilica Tomaszów Maz.).

Złota też Natalia Czerwona

Natalia Czerwonka (KS Arena Tomaszów Mazowiecki) i Marcin Bachanek (GKS Stoczniowiec Gdańsk) zdobyli złote medale na 1500 metrów podczas trzeciego dnia mistrzostw. Natalia Czerwonka wyprzedziła Karolinę Bosiek, a Marcin Bachanek – Damiana Żurka (Pilica).
Trzeciego dnia rozegrano także biegi drużynowe – wśród pań najlepsza była Pilica Tomaszów Mazowiecki, jadąca wskładzie: Karolina Gąsecka, Karolina Bosiek, Natalia Jabrzyk. Brązowy medal zdobyła Dziewiątka Tomaszów (Patrycja Sobota, Angelika Danielik, Kaja Kozar).

Dwie drużyny Pilicy na podium

U panów wygrał Stoczniowiec Gdańsk, a na podium stanęło jeszcze sześciu tomaszowian. Srebro zdobyła Pilica Tomaszów I (Szymon Wojtakowski, Jakub Piotrowski, Mateusz Owczarek), a brąz Pilica II (Dawid Balczerczyk, Damian Żurek, Michał Kopacz).
– Obroniłam się rzutem na taśmę. Cieszę się, że jest taka zacięta rywalizacja i że młodsze koleżanki są w formie. Ja niestety z tą formą nie trafiłam i nie pamiętam kiedy ostatni raz tak bardzo nie trafiłam z dyspozycją na mistrzostwach Polski. Bardzo się gubię, staram się szukać, codziennie zmieniam płozy, ale przede wszystkim mijam się z tym, co najważniejsze, czyli odbiciem i tzw. timingiem. Cóż, Puchary Świata są na razie odwołane, do stycznia mam dużo czasu i mam nadzieję, że gdy przyjdzie ten najważniejszy czas to będę już w formie – mówiła Czerwonka.

Sobota ostatnim dniem mistrzostw
W sobotę, która będzie ostatnim dniem rywalizacji w mistrzostwach Polski w Tomaszowie Mazowieckim, zawodniczki walczyć będą na 5000 metrów, a zawodnicy na dystansie dwukrotnie dłuższym. Imprezę zakończy rywalizacja w drużynowych sprintach. Zawody odbywają się bez udziału publiczności, a bezpłatną transmisję można oglądać w Internecie na kanale YouTube PZŁS.