Arkadiusz Makowski został powołany na komendanta PSP w...

  Arkadiusz Makowski został powołany na komendanta PSP w Łowiczu [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Arkadiusz Makowski został powołany na komendanta PSP w Łowiczu [ZDJĘCIA]
  1/56
  przejdź do galerii

  ©Rafał Klepczarek

  Starszy kapitan Arkadiusz Makowski w piątek (30 listopada) oficjalnie otrzymał nominację na komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.
  W Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu zebrali się różnego szczebla strażacy z Jarosławem Wlazłowskim, szefem Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi na czele, przedstawiciele władz powiatu i diecezji łowickiej, samorządowcy oraz przyjaciele mieszkańca Łodzi.

  Arkadiusz Makowski od 27 lat pracuje w straży pożarnej. Swoje pierwsze kroki w zawodowej straży pożarnej stawiał jako stażysta Komendy Miejskiej PSP w Łodzi.
  Za sprawą poprzedniego komendanta powiatowego PSP w Łowiczu – Jacka Szeligowskiego – przeszedł do pracy w KW PSP w Łodzi. W 2015 roku przestał być rzecznikiem prasowym komendanta wojewódzkiego i został zastępcą komendanta powiatowego PSP w Łowiczu.

  Pod koniec września tego roku Arkadiusz Makowski po odejściu na emeryturę Jacka Szeligowskiego został pełniącym obowiązki szefa łowickiej jednostki zawodowej straży pożarnej. 7 listopada powołano go na pełnoprawnego komendanta.

  Podczas piątkowej uroczystości Arkadiusz Makowski deklarował, że priorytetem dla niego jest szacunek dla drugiego człowieka. Szef KP PSP w zamierza dalej zacieśniać współpracę z jednostkami OSP z powiatu łowickiego. Ma także nadzieję, że w przyszłości każdy będzie go dobrze wspominał na tym stanowisku. Ta deklaracja jest bardzo ważna, gdyż miejscowa komenda jest targana wewnętrznymi konfliktami między jej pracownikami.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo