MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Armii Krajowej w Łodzi będzie remontowana w czasie wakacji [ZDJĘCIA]

Agnieszka Magnuszewska
Armii Krajowej od Wyszyńskiego do Kusocińskiego/Juszczakiewicza zostanie wyremontowana w wakacje
Armii Krajowej od Wyszyńskiego do Kusocińskiego/Juszczakiewicza zostanie wyremontowana w wakacje Krzysztof Szymczak
Armii Krajowej to jedna z siedmiu ulic poza Śródmieściem, które zostaną wyremontowane podczas wakacji. Prace na Retkini zaczną się w lipcu.

Wymiana półkilometrowej nawierzchni ulicy, nowe chodniki, trawniki i droga rowerowa to prace, jakie zostaną wykonane na ul. Armii Krajowej. Jej remont między Kusocińskiego - Juszczakiewicza a Wyszyńskiego zacznie się w lipcu i zakończy 31 sierpnia.

- Po remoncie ul. Kusocińskiego, gdzie pokazaliśmy inne standardy, przyszła kolej na remont Armii Krajowej, na który wydamy około 3 mln złotych - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Drogowcy mają zajmować podczas remontu tylko połowę jezdni, więc ruch na Armii Krajowej zostanie utrzymany.

Na wakacje Zarząd Dróg i Transportu zaplanował też remonty ulic Jugosłowiańskiej (rynek w Nowosolnej - ul. Popielarnia), Liściastej (Zgierska - Włókniarzy), Tołstoja (Taborowa - kierunek północno - wschodni), Młynarskiej (Z0fii - Pasterska) oraz al. Unii (Konstantynowska - Drewnowska). Drogowcy zamierzają też wymienić nawierzchnię ul. Kujawskiej z gruntowej na asfaltową.

- Większość tych remontów dotyczy odcinków o długości od pół do jednego kilometra. Średni koszt tych prac wynosi od półtora do trzech milionów złotych - mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora ZDiT ds. inwestycji i remontów.

Również latem wyremontowana ma zostać ul. Narutowicza między Piotrkowską a Sienkiewicza. Prace zaczną się na początku lipca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki