Atomówki BBRC Łódź walczą o złoty medal mistrzostw Polski kobiet w rugby

Atomówki BBRC Łódź grają bardzo dobrze w mistrzostwach Polski do lat 16
Atomówki BBRC Łódź grają bardzo dobrze w mistrzostwach Polski do lat 16 BBRC Łódź
Na stadionie przy Górniczej 5 w Łodzi odbył się II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7.

W turnieju udział wzięło osiem drużyn w tym trzy z Łodzi: dwie drużyny Atomówek Łódź i KS Budowlani Łódź. Pierwsze miejsce zajęła Juvenia Kraków, która pokonała w finale Atomówki Łódź 15:0. Piąte miejsce zajęła drużyna KS Budowlani, a siódme miejsce Atomówki Łódź II.

- Jestem zadowolony z postawy zawodniczek – mówi trener Zbigniew Grądys – utrzymaliśmy wyniki pierwszego składu czyli drugie miejsce, a drugi skład był blisko, aby grać o miejsca 5-6. Przegrał w grupie 5:7 z Ogniwem Sopot, choć jeszcze miesiąc wcześniej przegrał 0:15. Poziom przeciwniczek się podnosi, ale nasz też, dziewczyny ciężko pracują na swoje wygrane. Teraz szykujemy się na finałowy turniej w Rumi, który odbędzie się 9 czerwca.

Atomówki zagrały w składzie: Julia Tkaczyk, Antonina Robak, Alicja Stefanowicz, Wiktoria Zimnowłodzka, Oliwia Górska, Paulina Wróbel, Rozalia Warszewska, Oliwia Siwiec, Nela Wójcik, Angelika Kołodziejczyk, Iza Gumińska, Kamila Piętka, Wiktoria Pietrzak, Wiktoria Byrska, Eliza Kotuła, Marta Rożenek, Oliwia Kłosińska, Wiktoria Kucharska, Wiktoria Sierecka, Monika Ochocka.

Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Ernest Hejna.
Fizjoterapeutki: Barbara Koperska, Agata Kowalska.