18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Balcerowicz w Łodzi: w CKD zmarnowano miliard złotych [ZDJĘCIA]

Piotr Brzózka
Leszek Balcerowicz promował w poniedziałek w Łodzi swoją książkę "Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu". Z łodzianami spotkał się na Uniwersytecie Łódzkim i Politechnice Łódzkiej.

- Zmarnotrawiono miliard złotych. Być może budowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego w Łodzi powinno się dawno zaprzestać - powiedział Leszek Balcerowicz podczas spotkania na Uniwersytecie Łódzkim.

O marnotrawstwie pieniędzy w służbie zdrowia prof. Balcerowicz mówił pytany o śmierć 2,5 letniej Dominiki ze Skierniewic. Jego zdaniem jest nieprzyzwoite twierdzić, że do takiej tragedii doszło z braku pieniędzy.

- Im więcej krzyku o brak pieniędzy, tym zazwyczaj więcej pieniędzy jest marnotrawione - powiedział Balcerowicz, przywołując przykład CKD.

Profesor wiele miejsca poświęcił również rozdętym przywilejom pracowniczym niektórych grup zawodowych i zagrożeniom dla rozwoju gospodarczego Polski.

- Niestety, nie ma u nas dyskusji o rzeczach naprawdę ważnych. Nie mówi się o tym, że w dłuższej perspektywie nie będziemy się już rozwijać tak szybko, jak dotąd. O tym, że wolniej będziemy redukować różnice w poziomie życia, jakie dzielą nas od krajów zachodnich - stwierdził Balcerowicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki