Będą derby Łodzi. Jeden medal dla Łodzi zamiast dwóch. Kto go zdobędzie?

Siatkarki Grot Budowlanych, podobnie jak dzień wcześniej drużyna ŁKS Commercecon, po dwóch meczach straciły szansę awansu do finału mistrzostw Polski.

Grot Budowlani i ŁKS Commercecon zmierzą się w meczach o brązowy medal Tauron Ligi. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Może być zatem aż pięć derbowych spotkań. Pierwsze trzy w Sport Arenie w Łodzi 1, 5 i 8 maja.

Po pierwszym wygranym 3:0 meczu w Policach z osłabionym zespołem Grot Budowlanych, kibice liczyli, że łodzianki już z chorymi wcześniej Moniką Fedusio, Zuzanną Górecką i Weroniką Centką, stawią duży opór policzanką w meczu rewanżowym. Niestety, Chemik wygrał zdecydowanie.

Najwięcej emocji dostarczył trzeci set. Jak czytamy na tauronliga.pl, po wyrównanym początku (4:4) policzanki tak jak w poprzednich partiach zaczęły uzyskiwać wyraźną przewagę. Było m.in. 11:7 i 14:8. Jednak pod koniec seta łodzianki zaczęły odzyskiwać stracony dystans. Zaczęły grać cierpliwie, nie popełniały błędu. Grot Budowlani przegrywał 21:22 i odżyły nadzieje na odwrócenie rywalizacji. Jednak w następnej akcji Jovana Brakocević-Canzian przerwała fatalną passę swego zespołu, który wyszedł z niewygodnego ustawienia. Policzanki mogły cieszyć się z awansu do finału.
W finale dojdzie do meczów Chemik Police - Developres Rzeszów. Łódź liczyła na dwa medale w rywalizacji siatkarek, na wielki finał w składzie ŁKS Commercecon - Grot Budowlani, ale będą takie derby w meczu o brąz. Kto zdobędzie medal mistrzostw Polski?

Grot Budowlani Łódź - Chemik Police 0:3 (20:25, 17:25, 22:25)
Grot Budowlani: Monika Fedusio 8, Małgorzata Lisiak 1, Martyna Łazowska 3, Paulina Damaske 10, Weronika Centka 6, Ana Cleger 10, Justyna Łysiak (l) oraz Zuzanna Górecka 3, Anna Lewandowska 1, Maja Pelczarska, Justyna Kędziora 1. Trener: Maciej Biernat.