Beef Master Budowlani Łódź - Fakieł Nowyj Urengoj 1:3...

  Beef Master Budowlani Łódź - Fakieł Nowyj Urengoj 1:3 [ZDJĘCIA]

  Marek Kondraciuk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Mecz Beef Master Budowlani - Fakieł Nowyj Urengoj w Atlas Arenie
  1/21
  przejdź do galerii

  Mecz Beef Master Budowlani - Fakieł Nowyj Urengoj w Atlas Arenie ©Paweł Łacheta

  Siatkarki Beef Master Budowlanych w mocno zmienionym składzie, w porównaniu z minionym sezonem, po raz pierwszy zaprezentowały się łódzkiej publiczności. W Atlas Arenie łodzianki przegrały z silnym zespołem rosyjskiej superligi Fakiełem Nowyj Urengoj 1:3. W środę o godz. 18.30 rewanż w Kleszczowie.
  Mimo porażki w grze drużyny trenera Adama Grabowskiego było sporo dobrych fragmentów. Widać, że łódzkie siatkarki są jeszcze w okresie intensywnego treningu na siłowni, bo nogi nie były tak lekkie jak w sezonie startowym. To był wartościowy sprawdzian, bo łodziankom przyszło grać przeciwko tak wysokiemu blokowi, jakiego w polskiej lidze chyba nie będą mieć po drugiej stronie siatki.

  Najlepszy był pierwszy set łodzianek. Grały skoncentrowane, dobrze przyjmowały zagrywkę, a urozmaicone akcje w ataku mogły się podobać.
  Od stanu 7:10 żadna drużyna nie prowadziła wyżej niż dwoma punktami. Kluczowe znaczenie miały dwie akcje Doroty Ściurki przy stanie 22:23, a następnie atak Natalii Nuszel na 25:24. Ostatnie akcje seta były dziełem Sylwii Pyci, najpierw atak, a za chwilę blok (27:25).

  W kolejnych partiach było już gorzej. Inicjatywę miały Rosjanki, a wśród nich także jedyna zawodniczka zagraniczna Brazylijka Ana Paula Ferreira "Fofinha". Nadzieja dla łodzianek pojawiła się na początku czwartej partii, kiedy było 4:1, ale za chwile znów na boisku rządził Fakieł. Trener Beef Master Budowlanych Adam Grabowski dał pograć wszystkim zawodniczkom. Najmniej grała rozgrywająca Ewa Cabajewska, ale takie było założenie trenera. W środę w Kleszczowie ona zacznie mecz, a epizody będzie grać Magda Śliwa.

  W składzie drużyny prowadzonej przez mistrza olimpijskiego z Moskwy 1980 i wicemistrza z Seulu 1988 Jurija Panczenki były dwie byłe reprezentantki Rosji: rozgrywająca Maria Żadan i środkowa Natalia Alimowa oraz zawodniczka młodzieżowej "sbornej", atakujące Tatiana Holina, kreowana na następczynię legendarnej Jekateriny Gamowej i nawet przypominająca ją sylwetką.

  Największa zmiana jakościowa w grze łodzianek w porównaniu z ubiegły sezonem jest w rozegraniu, ale w konsekwencji także w taktyce gry zespołu. Takiej rozgrywającej jak Magdalena Śliwa w Budowlanych jeszcze nie było. Wielokrotnie jej koleżanki i to zarówno na skrzydłach, jak i na środku atakowały bez bloku. Imponujące jest zrozumienie Magdy Śliwy ze środkowymi. O ile w przypadku Sylwii Pyci to nie dziwi, bo obie znają się z reprezentacji Złotek, to znakomite zgranie z Olgą Tracz po krótkim przecież okresie wspólnych treningów miło zaskakuje.

  W Beef Master Budowlanych testowana jest grająca na pozycji przyjmującej 27-letnia Kubanka Noris Cabrera. W minionym sezonie zdobyła tytuł mistrzyni Polski wraz z trenerem Adamem Grabowskim i Anitą Kwiatkowską. Później szukała nowego pracodawcy w Rosji, ale ostatecznie wróciła do Polski i trafiła do Łodzi. Zaczęła fatalnie, od trzech błędów, ale później pokazała olbrzymie możliwości w ataku. Widać, że brakuje jej treningu, ma nadwagę, ale trener Adam Grabowski będzie miał pewnie dylemat, czy pozostawić ją w zespole, czy szukać innej kandydatki.

  - Staraliśmy się grać taką siatkówkę, nad jaką pracujemy - powiedział nam po meczu trener Beef Master Budowlanych Adam Grabowski. - Oczywiście było jeszcze dużo błędów, ale generalnie jestem zadowolony. Udało nam się zagrać kilka takich akcji, które w Sulechowie jeszcze nie wychodziły. Chcemy grać szybko, ryzykownie, ale oczywiście za znacznie mniejszą liczbą błędów niż dziś. Mam doświadczone rozgrywające i jestem pewien, że poradzą sobie z taką grą. Noris Cabrerę znam bardzo dobrze i chciałem, żeby u nas grała. Zobaczymy, czy zostanie.

  Beef Master Budowlani Łódź - Fakieł Nowyj Urengoj 1:3 (27:25, 20:25, 21:25, 19:25)

  Budowlani: Magdalena Śliwa, Natalia Nuszel, Sylwia Pycia, Anita Kwiatkowska, Sorota Ściurka, Olga Tracz, libero Agata Durajczyk oraz Aleksandra Sikorska, Martyna Grajber, Ewa Cabajewska, Noris Cabrera. Trener: Adam Grabowski.

  Fakieł: Maria Żadan, Ksenia Bondar, Natalia Alimowa, Tatiana Holina, Ana Paula, Natalia Rogaczewa, libero Ałła Galiejewa i Jelena Jeżowa oraz Jewgienia Iwaszowa, Daria Pisarenko, Anna Paregina. Trener: Jurij Panczenko.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo