Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Beef Master Budowlani - Tauron Banimex MKS Dąbrowa 0:3 [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
MKS wyrwał łodzianki z marzeń o 5. miejscu, które dawało szansę gry w play off z Aluproferm, teoretycznie najsłabszym z czołówki.

Rozczarowanie przeżyli w poniedziałek w Atlas Arenie kibice Beef Master Budowlanych, bowiem ich ulubienice przegrały z wicemistrzem Polski MKS Dąbrowa 0:3 i stawką ostatniego spotkania rundy zasadniczej w Muszynie będzie już tylko szóste miejsce.

Kłopoty drużyny trenera Adama Grabowskiego zaczęły się już dzień przed meczem. Na treningu silnego skręcenia stawu skokowego doznała bowiem Kanadyjka Tabitha Love, bohaterka zwycięskiego meczu w Dąbrowie z pierwszej rundy (20 punktów), bądąca ostatnio w znakomitej formie.

W poniedziałek łodzianki musiały sobie radzić bez niej. Początek nie zwiastował porażki. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i dopiero przy stanie 18:16 na tablicy po reaz pierwszy pojawiłą się dwupunktowa przewaga. Łodzki zespół miał inicjatywę i po autowym serwisie najlepszej zawodniczki meczu Katarzyny Zaroślińskiej, byłej atakującej Budowlanych, łodzianki miały piłkę setową 24:23. Szansę zaprzepaściła jednak Noris Cabrera uderzając dość łatwą piłkę bojaźliwie, źle technicznie, a przede wszystkim w blok. Losy seta odwróciły za chwilkę Katarzyna Zaroślińska i Rachel Adams i drużyna Beef Master Budowlanych zamiast prowadzić 1:0 przegrywała 0:1.

Z niezrozumiałych powodów łodzianki zatraciły waleczność, a koncepcja ich gry zupełnie się rozsypała. Pozostałe dwa sety nie miały historii, a Dąbrowa, choć nie grała wcale nadzwyczajnej siatkówki, zwyciężyła bardzo łatwo do 17 i do 14.

Beef Master Budowlani - Tauron Banimex MKS Dąbrowa 0:3 (25:27, 17:25, 14:25)

Budowlani: Śliwa 1, Nuszel 12, Pycia 7, Kwiatkowska 8, Ściurka 6, Tracz 4, libero Durajczyk oraz Grajber 2, Cabrera 1, Cabajewska. Trener: Adam Grabowski.

MKS: Cemberci 3, Sassa 1, Adams 14, Zaroślińska 24, Skowrońska 6, Dziękiewicz 5, libero Strasz oraz Urban, Staniucha-Szczurek 1. Trener: Nicola Negro.