Betcris IV liga: Czołówka ze zwycięstwami. Porażka ŁKS III, wygrana Widzewa II

W ten sposób, wykorzystując błąd obrońcy Polonii, gola dla ŁKS III zdobył Łukasz Dynel screen ŁKS Łódź
Piłka nożna. Dwunastą kolejkę rozegrały drużyny Betcris IV ligi.

To była udana kolejka dla czołowych drużyn. Swoje mecze wygrało pięćpierwszych zespołów. Porażki doznaąa dopiero szósta Warta Działoszyn, ale podejmowała na swoim boisku lidera tabeli Sokoła Aleksandrów. Mecz rozpoczął się po myśli Sokoła, bo już w 10. minucie Oleksii Naidyshak otworzył wynik, a za kolejne 7. minut miał drugiego gola - jak informuje oficjalna strona Sokoła Aleksandrów tssokol.pl.
W 73. minucie Michał Wolinowski strzelił na 3:0. To dziewiąta wygrana w tym sezonie. Warto dodać, że od 83. minuty Sokół grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Mamełki, a minutę później karnego obronił Miłosz Rogalewicz.
– Gratuluję mojej drużynie, zrealizowali wszystkie założenia. Trzeba przyznać, że gramy dobrze w defensywie, to bardzo stabilna formacja. Muszę podkreślić, że w ofensywie zrobiliśmy różnice. Strzeliliśmy tylko trzy gole, a mieliśmy jeszcze trzy dogodne sytuacje. Największym problemem było boisko, jednak mój zespół będący w dobrej dyspozycji jest w stanie poradzić sobie z przeciwnościami. Cieszymy się z kolejnych trzech zdobytych punktów, jeszcze raz gratuluję drużynie i już Was informuję, że zaczynamy przygotowania do najbliższego meczu na własnym boisku ze Startem Brzeziny – powiedział Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów, cytowany przez oficjalną witrynę klubu.
Przegrał też siódmy ŁKSIII, jednak też miał trudnego rywala - będącą na podium Polonię Piotrków, choć po strzale Łukasza Dynela w 40 minucie prowadził 1:0.
Cieszą się kibice Widzewa. Rezerwy tego klubu pokonały w Zgierzu Borutę 3:0. Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka byli drużyną zdecydowanie lepszą. W kadrze rezerw na to spotkanie znalazło się czterech przedstawicieli pierwszej drużyny. W bramce zaczął Jakub Szymański, w obronie Hubert Lenart, a w pomocy Ignacy Dawid. Na ławce zasiadł Filip Przybułek. Podobnie jak ostatnio, formację ofensywną tworzyli dziś Daniel Mąka, Konrad Niedzielski i Taras Kostewski.
Ostatni w tabeli Włókniarz Zelów postawił się Zjednoczonym Stryków i przywiózł stamtąd jeden punkt.
Kolejny popisowy mecz zaprezentowali piłkarze AKSSMSŁódź, którzy pokonali w Wolborzu Szczerbca 5:0.
RKSRadomsko po pięciu meczach bez straty bramki wreszcie dał sobie strzelić gola, ale wygrał mecz z Omegą w Kleszczowie. To dziesiąty mecz RKSbez porażki. Na FBczytamy: To efekt ciężkiej pracy, determinacji i wsparcia, które otrzymuje od was, jej wiernych kibiców.
Po bramce Erwina Kołodziejczyka w doliczonym czasie Ceramika Opoczno wygrała derby z Skalnikiem Sulejów. ą
BETCRIS IV liga
Omega Kleszczów – RKS Radomsko 2:3
( - Bartek Machaj karny, Juliusz Molis, )
Zryw Wygoda – KS Kutno (mecz w niedzielę)
Ceramika Opoczno – Skalnik Sulejów 1:0 (Erwin Kołodziejczyk 90+4)
Zjednoczeni Stryków – Włókniarz Zelów 1:1 (Krzysztof Skawiński - )
Szczerbiec Wolbórz – AKS SMS Łódź 0:5 (Patryk Pietrasiak 3, Sebastian Miśkowiec, Michał Wrzesiński)
ŁKS III Łódź – Polonia Piotrków Trybunalski 1:3 (Łukasz Dynel - Kacper Piotrowski, Mateusz Jakubiak, Hubert Berłowski)
Warta Działoszyn – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:3 (Oleksii Naidyshak 10, 17, Michał Wolinowski 73 )
Sokół: Rogalewicz – Kania, Woźniczak, Mamełka, Dziuba (85, Bierżynski), Chojecki (75, Jończyk), Wolinowski, Naidyshak (75, Rzeźniczak), Gmosiński (65, Trenkner), Jardel Muniz Cruz (60, Pękała), Pawlak (85, Damazer).
Start Brzeziny – Orkan Buczek 3:0 (Eryk Ignatowski, Vladyslav Sokolenko, Alan Lewandowski)
Boruta Zgierz – Widzew II Łódź 0:3 (Hubert Lenart 12, Daniel Chwałowski 45+2, Konrad Niedzielski 56)
Widzew II: Jakub Szymański - Dawid Owczarek, Hubert Lenart, Daniel Tanżyna, Damian Pokorski (M72, arcel Przybylski) - Ignacy Dawid (46, Filip Przybułek), Łukasz Plichta (66, Ernest Kurzawa), Daniel Chwałowski - Daniel Mąka, Konrad Niedzielski, Taras Kostewski (60, Mateusz Wołoszyn)
18.Włókniarz Zelów 12 4 12-46
21.10: Widzew II Łódź – Omega Kleszczów (12), AKS SMS Łódź – ŁKS III Łódź (12), Polonia Piotrków Trybunalski – Warta Działoszyn (15), Włókniarz Zelów – Szczerbiec Wolbórz (15), Skalnik Sulejów – Zjednoczeni Stryków (15), KS Kutno – Ceramika Opoczno (15), RKS Radomsko – Zryw Wygoda (15).
22.10: Orkan Buczek – Boruta Zgierz (14), Sokół Aleksandrów Łódzki – Start Brzeziny (15).