18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biała sobota na onkologii w szpitalu im. Kopernika

Joanna Barczykowska
Konsultacje będą w ośrodku przy szpitalu im. Kopernika
Konsultacje będą w ośrodku przy szpitalu im. Kopernika Grzegorz Gałasiński
Łódzkie jest jednym z czterech województw, w których najbardziej wzrosła liczba zachorowań na nowotwory. Od 2007 r. tylko w ciągu dwóch lat liczba zachorowań wzrosła prawie o 14 proc. Mimo tak przerażających statystyk, nie zwiększyła się liczba zgonów z powodu nowotworów złośliwych. Wszystko dzięki skutecznym terapiom i szybkiemu wykryciu choroby.

Sprzyjać temu mają częste badania profilaktyczne pacjentów. Najlepszą okazją do takich badań jest "Biała sobota", organizowana 19 października w godz. 9-14 w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym przy ul. Paderewskiego 4 w Łodzi.

Będzie możliwość skorzystania z porad onkologicznych oraz bezpłatnych badań profilaktycznych, m.in. mammografii dla pań w wieku 50-69 lat, usg piersi zgodnie z zaleceniem lekarza, pomiaru ciśnienia tętniczego i pomiaru tkanki tłuszczowej. Prowadzone będą również warsztaty samobadania piersi.

- Zachęcamy do przyjścia wszystkich, którzy mają wątpliwości co do zgrubień i znamion na ciele. Do dyspozycji pacjentów będą onkolodzy i chirurdzy onkologiczni - mówi Adrianna Sikora, rzeczniczka szpitala.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki