Biegacze z Łodzi pobiją rekord parkrunu?

  Biegacze z Łodzi pobiją rekord parkrunu?

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Biegacze z Łodzi pobiją rekord parkrunu?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  W sobotę rano startuje 63. parkrun w Łodzi. Co tydzień biegacze spotykają się w parku Poniatowskiego, aby wziąć udział w bezpłatnej rywalizacji na dystansie 5 kilometrów. Sobotnie zawody mają być szczególne - łodzianie chcą odzyskać rekord frekwencji w polskich biegach parkrun i zapraszają do pomocy wszystkich miłośników przebieżek.
  Rekord należał do łódzkiej edycji parkrunu od 6 lipca, gdy na starcie pojawiły się 152 osoby. Jednak w ostatnią sobotę w Gdańsku ścigało się o trzech zawodników więcej. Darmowe biegi z pomiarem czasu obecnie odbywają się także w Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, a jeszcze we wrześniu do rywalizacji dołączą Szczecinek, Żary i Leszno. Pomysł na cotygodniowe zawody organizowane dzięki wolontariuszom narodził się w Wielkiej Brytanii i dotrarł również do Danii, RPA, Australii i Stanów Zjednoczonych.


  W ostatnią sobotę w parku Poniatowskiego pojawiło się 103 biegaczy. Maciej Woźnicki, koordynator parkrun w Łodzi, liczy, że w sobotę będzie ich więcej. - Pierwszy weekend września to doskonały moment, żeby "wbić się" w regularne treningi, jeśli ktoś zaniedbał je w wakacje - mówi Woźnicki.

  Nowi uczestnicy zabawy powinni najpierw zarejestrować się na stronie internetowej imprezy: www.parkrun.pl/lodz. Po rejestracji należy wydrukować sobie kod kreskowy, który każdy zawodnik przynosi na bieg. Na mecie kod jest pokazywany wolontariuszowi z elektronicznym czytnikiem, dzięki czemu później powstaje klasyfikacja zawodów, dostępna na stronie internetowej imprezy.

  Przed tygodniem najlepszy zawodnik przebiegł 5 km w czasie 17 minut i 55 sekund, a zawodniczka - w 22 minuty i 9 sekund. Tomasz Osmulski, lekkoatleta RKS Łódź, w lipcu zameldował się na mecie po 15 minutach i 7 sekundach i jego czas jest rekordem polskich parkrunów. W parku Poniatowskiego często można spotkać także olimpijczyka Piotra Kędzie.

  - Parkrun to dla amatorów okazja, aby zaczerpnąć kilka porad treningowych od biegaczy z dużo większym bogatszym doświadczeniem - mówi Woźnicki.

  Sobotnie biegi startują zawsze o godz. 9, ale zawodnicy zbierają się o 8.45 w okolicach miejsca, w którym alejka parkowa styka się z parkingiem przy szkole znajdującej się przy ul. Inżynierskiej. Trasa to zawsze dwa okrążenia parkowymi alejkami- przy dopingu zaproszonych przez biegaczy znajomych i rodziny, a często przypadkowych spacerowiczów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  super , trochę potrenuję i dołączę

  pikol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Takie inicjatywy to to , o co wszystkim chodzi . Może zachęcimy turystów z Hiltona i Qubus-a ??

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo