Blokersi Łódź w Europejskiej Lidze Futnet [ZDJĘCIA]

  Blokersi Łódź w Europejskiej Lidze Futnet [ZDJĘCIA]

  mar

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Blokersi Łódź w Europejskiej Lidze Futnet [ZDJĘCIA]
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Łódzka edycja Europejskiej Ligi Futnet Interliga 2013 odbyła się w sobotę w hali Uniwersytetu Łódzkiego. Futnet to nic innego jak siatkonoga, czyli połączenie piłki nożnej, tenisa i siatkówki.
  Gospodarzami sobotniego turnieju byli mistrzowie Polski w futnet, drużyna KS Blokers Łódź. Blokersi zasłynęli tym, że jako pierwszy klub sportowy wystąpili z nowym logo miasta Łodzi na koszulkach. W drużynie KS Blokers Łódź występuje czterech reprezentantów Polski: Marcin Skrydalewicz, Michał Kłosiński, Łukasz Fryczak oraz Przemysław Kulik. Razem z nimi grają również Kamil Bartos oraz Mateusz Spochaczyk.


  Oprócz łódzkiej drużyny w Interlidze biorą udział drużyny ze Słowacji, Czech, Węgier i Ukrainy.

  Bilans Blokersów Łódź w sobotnim turnieju to jedno zwycięstwo, remis i dwie porażki.

  W pierwszym meczu Blokersi przegrali z Koszycami 1:7 (52:85). Nikt nie dawał im większych szans. Punkt zdobyty w zremisowanym 1:1 pojedynku singlowym Marcina Skrydalewicza z Marianem Zigalą można uznać za pewien sukces. W barwach mistrzów Słowacji, występowali m.in. najlepszy zawodnik mistrzostw świata i Europy Jan Brutovsky oraz mistrz Świata w singla Milan Izol.

  Inne wyniki łodzian: z NK Climax Vsetin 3:5 (74:77), z TK Kijów 6:2 (81:57), z NK Revuca 4:4 (71:76).

  Drużyna NK Climax Vsetin po tym turnieju wyprzedziła Blokersów o 1 pkt, także walka o czwarte miejsce promujące awansem do finałów w Koszycach rozegra się w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym Interligi 24 sierpnia właśnie we Vsetinie.

  Drużynę Blokers Łódź w następnym turnieju czekają dwa spotkania. Pierwsze z zajmującym trzecie miejsce w tabeli SK Laborec Humenne oraz najważniejszy mecz z gospodarzami turnieju, bezpośrednimi rywalami do awansu NK Climax Vsetin.

  Turniej w Łodzi był III edycją tegorocznej Europejskiej Ligi Futnet - INTERLIGA 2013. Do tej pory odbyły się dwa turnieje na Słowacji. Na każdym z turniejów drużyny rozgrywają po 3 lub 4 mecze składające się z 4 dwusetowych pojedynków (dwa pojedynki deblowe, jeden pojedynek singlowy oraz jeden pojedynek trójek). Wyniki wszystkich meczów tworzą tabelę Interligi 2013. Po IV turnieju, który odbędzie się w czeskim Vsetinie, wyłoniona zostanie najlepsza czwórka, która rywalizować będzie w finałach Interligi w Koszycach na Słowacji.

  Zasady futnetu łączą w sobie elementy tenisa, siatkówki i piłki nożnej. Gra toczy się przez siatkę umieszczoną na wysokości 110 cm. W futnecie rozróżnia się trzy konkurencje: grę pojedynczą, grę podwójną i trójki.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo