Bobek nie zdał matury z matematyki, ale zasłużył na szóstkę z egzaminu w ekstraklasie

Kibice ŁKS na stadionie Legii
Kibice ŁKS na stadionie Legii PAP/Leszek Szymański
Jakość piłkarska zawodników z Warszawy była górą - mówił piłkarz ŁKS Bartosz Szeliga po meczu z Legią. - Chcieliśmy ich zaskoczyć, ale my biegaliśmy więcej za piłką niż z piłką. Duża różnica jest między pierwszą ligą a ekstraklasą.

W piątkowym spotkaniu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała 3:0 z ŁKS Łódź. Zwycięstwo gospodarzom trzema trafieniami zapewnił Tomáš Pekhart. Wygrana "Wojskowych" mogła być bardziej okazała, jednak w pierwszej połowie (34 minuta) Aleksander Bobek zdołał obronić rzut karny wykonywany przez Josué. Aleksander Bobek mówił w przerwie dla Canal Plus: - To jeden z najtrudniejszych meczów w mojej karierze. A matura? Niestety, matematyka nie została zdana.
Na pewno bramkarz ŁKS, dla którego mecz z Legią był debiutem w ekstraklasie, zdał z biało-czerwono-białym paskiem maturę z PKO Ekstraklasy.
Gdyby Kay Tejan wykorzystał przy stanie 0:1 sytuację sam na sam (trafił w słupek), też zaliczyłby wspaniały debiut. Mecz mógłby się inaczej potoczyć. A tak wyższość Legii była mocno widoczna.

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 3:0 (1:0)
1:0 Tomáš Pekhart (25), 2:0 Tomáš Pekhart (56), 3:0 Tomáš Pekhart (68). Sędziował: Karol Arys (Szczecin). Widzów: 26 584.
Legia: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz (82, Filip Rejczyk), Juergen Elitim (61, Marc Gual), Patryk Kun - Josué (73, Jurgen Çelhaka), Tomáš Pekhart (81, Blaž Kramer), Ernest Muçi (73, Maciej Rosołek). Trener: Kosta Runjaić.
ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Piotr Głowacki - Pirulo (82, Maciej Śliwa), Michał Mokrzycki, Dani Ramírez (80, Mieszko Lorenc), Engjëll Hoti (63, Jakub Letniowski), Bartosz Szeliga (64, Kelechukwu Ibe-Torti) - Kay Tejan (80, Piotr Janczukowicz). Trener: Kazimierz Moskal.