Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Boisko zamkniętej szkoły przy Wólczańskiej zmieniło się w darmowy parking

Maciej Kałach
Tam, gdzie jeszcze rok temu dzieci grały w piłkę na lekcjach WF, teraz na dziko stoją samochody, unikając strefy płatnego parkowania. Na placu przy zamkniętej szkole przy ul. Wólczańskiej 202 kierowcy coraz częściej zostawiają swoje auta. Kierowca, który pozostawi auto na cały dzień, wjeżdżając na asfaltowy plac, częściowo osłonięty rdzewiejącym płotem, nie wniesie do budżetu Łodzi 10 zł opłaty.

Przed wakacjami asfaltowy plac pełnił rolę boiska Szkoły Podstawowej nr 46. Także po lekcjach dzieci z okolicy grały tam w piłkę. Ale latem podstawówka przeniosła się do gmachu zlikwidowanego Gimnazjum nr 25 przy ul. Żwirki. Przez zimę na dawnym boisku pojawiało się po kilka aut, z nastaniem wiosny wieść o darmowym parkingu w centrum miasta musiała się roznieść. Teraz można spotkać tam kilkadziesiąt samochodów.

Do kogo należy teren po boisku?

- O te kwestie proszę pytać w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli - powiedział nam Jacek Sarzało, naczelnik wydziału komunikacji Zarządu Dróg i Transportu.

WODN oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi mieszczą się w gmachu przy Wólczańskiej 202 - to sąsiedztwo przeniesionej szkoły.

- Nie administrujemy częścią zajmowaną przez przeniesioną szkołę i też z niepokojem patrzymy na dzikie parkowanie - usłyszeliśmy od pracownicy sekretariatu WODN.

Z odpowiedzi magistratu wynika, że na razie Urząd Miasta "dysponuje" częścią po SP nr 46, ale gmachem "administruje" WODN. Zaś o parkowanie należy pytać w ZDiT...

Spytany o dziki parking Grzegorz Nita, szef ZDiT, stwierdził, że teren ten można by zablokować, ustawiając słupki, ale najpierw trzeba zbadać, czy nie uniemożliwi to dojazdu użytkownikom gmachu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki