Brawa i srebrne medale dla piłkarek TME UKS SMS Łódź. Puchar Polski dla Czarnych Sosnowiec

Niestety, mimo imponującej walki, piłkarki TME UKS SMS przegrały 0:1 finałowy mecz o Puchar Polski z drużyną mistrza kraju Czarnymi Sosnowiec. Jedyny gol padł po rzucie karnym.

To był pasjonujący mecz. Finał w Warszawie był też doskonałą promocją piłki nożnej kobiet.

Łodzianki były bardzo dobrze ustawione przez trenera Marka Chojnackiego.
W 25 minucie po sprawdzeniu VAR sędzia podjęła decyzję o rzucie karnym dla Czarnych. W tym meczu technologia VAR była wykorzystana po raz pierwszy w historii. Sędzia uznała, że faulowała Alicja Sokołowska. Jedenastkę wykorzystała Martyna Wiankowska, która została później uznana najlepszą zawodniczką finałowego meczu. Przypomnijmy, że Martyna Wiankowska uczyła się piłki w SMS przy ul. Milionowej w Łodzi.

W 71 minucie Alicja Materek została ukarana drugą żółtą kartką i musiała opuścić boisko. Łodzianki nie schodziły z połowy rywalek. W przedłużonym czasie gry dwukrotnie groźnie strzelała Adriana Achcińska, ale świetnie dysponowana była bramkarka Czarnych Anna Szymańska.

Nie udało się wyrównać, ale piłkarki TME UKS SMS zasłużyły na wielkie brawa. Sezon kończą z wicemistrzostwem Polski i udanym finałem Pucharu Polski. Łodzianki dostały premię od PZPN 100 tys. zł. Piłkarki Czarnych otrzymały czek na 400 tys. zł.

Puchar wręczał prezes PZPN Zbigniew Boniek. Tuż obok stał prezes UKS SMS Janusz Matusiak.
Anna Rędzia odebrała medal razem ze swoją pociechą. Zbigniew Boniek serdecznie wyściskał przy dekoracji trenera Marka Chojnackiego.

Czarni Sosnowiec - TME UKS SMS Łódź 1:0

1:0 Martyna Wiankowska (25-karny)

Skład TME UKS SMS: Szperkowska - Enjo (88, Glinka), Zieniewicz, Konat (84, Piòrkowska), Kurzawa; Achcińska, Sokołowska (77, Zbyrad), Grzybowska; Gąsieniec (74, Krezyman), Jedlińska, Rędzia. Trener: Marek Chojnacki

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?