Brawo hokeiści TME ŁKH Łódź. Bliźniacy z Białorusi wzmocnili łódzką drużynę

Grzegorz Gałasiński
Po trzech porażkach (1:5 z Zagłębiem, 1:6 z Opolem i 3:7 z bytomską Polonią) hokeiści TME ŁKH tym razem wygrali oba mecze w Toruniu. W sobotę pokonali Sokoły 5:4 (0:2, 2:1, 2:1, 1:0) po dogrywce, a w niedzielę – zespół tamtejszej hokejowej SMS 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) - informuje red. Wojciech Filipiak.

Znacznym wzmocnieniem okazało się ściągnięcie do Łodzi dwójki 19-letnich bliźniaków z Grodna na Białorusi: Artur Sienkiewicz strzelił dwa gole w sobotnim meczu, a jego brat Artiom – również dwa w niedzielę. Obaj mieszkają w Polsce od trzech lat, a do tej pory trenowali i grali w juniorskim zespole GKS Jastrzębie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w łódzkiej ekipie okazał się jednak Mateusz Kubiak, który zdobył trzy bramki, w tym decydującą w drugiej minucie dogrywki meczu z Sokołami. Po jednym golu dołożyli Tymoteusz Lewy, Aleksy Moskaliow i weteran Arkadiusz Witczak, który rozpoczął właśnie swój trzydziesty (!!!) sezon w seniorskim hokeju.

Następne mecze w I lidze ŁKH rozegra 3 i 4 października w Łodzi – w sobotę z Podhalem i w niedzielę z Niedźwiadkami Sanok.

Pozostałe wyniki weekendu: MOSM Tychy – Polonia Bytom 0:4, Opole HK – Katowice-Naprzód Janów 9:0, Cracovia – Niedźwiadki 4:7, Podhale – Unia Oświęcim 4:5, SMS Toruń – Zagłębie 2:4, Naprzód – Polonia 2:11, Opole – Tychy 12:1, Podhale – Cracovia 5:1, Unia – Niedźwiadki 5:7, Sokoły – Zagłębie 2:7.

Kolejność po pięciu meczach: 1.Zagłębie i Niedźwiadki – po 15 punktów, 3.Opole – 11, 4.Polonia – 10, 5.Cracovia i Podhale – po 9, 7.SMS Toruń i Unia – po 6, 9.ŁKH – 5, 10.Naprzód – 2, 11.MOSM Tychy i Sokoły – po 1