Brutalne morderstwo w Tomaszowie. Jest akt oskarżenia

  Brutalne morderstwo w Tomaszowie. Jest akt oskarżenia

  ab

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  oskarżonym o zabójstwo w Tomaszowie grozi kara dożywocia

  oskarżonym o zabójstwo w Tomaszowie grozi kara dożywocia ©Jarosław Kosmatka

  Do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim wpłynął akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku 25, 31 i 41 lat, którzy są podejrzani o szereg rozbojów i kradzieży. Ponadto dwaj z nich - 25-letni Rafał J. i 41-letni Mariusz G., zostali oskarżeni o o morderstwo na tle rabunkowym. Najmłodszy działał w warunkach recydywy.
  oskarżonym o zabójstwo w Tomaszowie grozi kara dożywocia

  oskarżonym o zabójstwo w Tomaszowie grozi kara dożywocia ©Jarosław Kosmatka

  - Do zabójstwa doszło 20 czerwca 2012 roku w Tomaszowie Mazowieckim, kiedy pokrzywdzony zaatakowany został przez napastników w swoim mieszkaniu - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury. - Sprawcy uderzali go pięściami, kopali, a 25-latek skakał po jego głowie i tułowiu, a także rzucił szklaną butelką w jego czoło.

  Napastnicy skradli wtedy telefon komórkowy o wartości 50 złotych. Potem opuścili mieszkanie pokrzywdzonego i odjechali taksówką, którą wcześniej tam przyjechali. Zwłoki mężczyzny zostały znalezione dopiero po czterech dniach przez jego żonę.

  - Rafał J. został oskarżony też o dokonanie we wrześniu 2012 roku, rozboju na starszym mężczyźnie, któremu ukradł 250 zł i dokumenty - dodaje Kopania.

  Z kolei zarzuty dla wszystkich mężczyzn dotyczą kilkunastu kradzieży z mieszkań, ogródków działkowych i z jednego ośrodka rekreacyjnego. 31-letni Marcin S. oskarżony został także o kradzież dwóch samochodów osobowych.

  Dwóm z oskarżonych grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, trzeciemu natomiast kara do 10 lat więzienia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo