Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa Trasy W-Z. Jesienne rewolucje na łódzkich ulicach

Marcin Bereszczyński
Materiały prasowe UMŁ
Od 1 października zmienią się trasy MPK, zaś kierowcy będą musieli uważać na utrudnienia. To początek budowy trasy W-Z

Utrudnienia są spowodowane rozpoczęciem budowy trasy W-Z. Na al. Mickiewicza zwężona zostanie północna jezdnia na odcinku od Kościuszki do Wólczańskiej. Na dwóch pasach od strony torowiska będzie przekładana sieć wodociągowa. Trzeba to zrobić teraz, by od 4 listopada można było zamknąć al. Mickiewicza i Piłsudskiego i rozpocząć tam prace budowlane.

Aby kierowcy nie utknęli w miejscu zwężenia jezdni, ustawione zostaną znaki, które skierują zmotoryzowanych na przejezdne pasy. Znaki mają stać od połowy odcinka między Piotrkowską i aleją Kościuszki, przez którą będzie można przejechać tylko dwoma pasami. Za skrzyżowaniem z Wólczańską utrudnień już nie będzie.

Gorzej będą mieli pasażerowie MPK. Od wtorku zawieszona zostanie linia 10, a linia 8 pojedzie z Retkini na Teofilów. Częściej za to ma kursować autobus 98. Zostanie też uruchomiona autobusowa linia Z10 (od CH Tulipan do estakady przy dworcu Łódź Kaliska).

Wprowadzone zostaną tramwaje linii Z3, które kursować będą między Śmigłego-Rydza i Kilińskiego. Będą to wagony dwukierunkowe, jeżdżące jednym torem. Od wtorku wprowadzona zostanie też linia Z1, kursująca ul. Kilińskiego od dworca Chojny do Tuwima. Linia Z2 pojedzie z pętli Augustów al. Piłsudskiego, ul. Kopcińskiego i Narutowicza do Radiostacji.

Otwarte dla ruchu będą ul. Tuwima i Struga. Tramwaje wrócą na ul. Narutowicza i Zieloną. Nie wrócą zaś na Kopernika aż do 4 listopada.

JUŻ WE WTOREK SPECJALNY DODATEK DO DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO, A W NIM:
- trasy objazdów
- rozkłady jazdy autobusów i tramwajów
- dodatkowe parkingi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki