Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Budowa Trasy W-Z. Jeszcze nie zawęzili al. Piłsudskiego

Agnieszka Magnuszewska
Demontaż torowiska zaczęto od usunięcia płyt
Demontaż torowiska zaczęto od usunięcia płyt Krzysztof Szymczak
W poniedziałek rozpoczął się demontaż torowiska na al. Piłsudskiego w Łodzi. Na razie jednak usuwane są płyty. Dlatego drogowcy nie zajęli jednego pasa ruchu w alei, choć wstępnie tak planowali. Kierowcy jednak przezornie przenieśli się z alei na objazdy.

- Na razie nie ma potrzeby wyłączania z ruchu jednego pasa jezdni. Planujemy to dopiero, gdy będziemy wywozić rozebrane torowisko - mówi Waldemar Wyszyński, wiceprezes firmy Mosty-Łódź. - W najbliższym czasie pojawią się jednak utrudnienia między Piotrkowską a Kościuszki, gdzie będziemy prowadzić prace związane z wodociągiem. Żeby jednak nie utrudniać za bardzo ruchu pieszym, zamierzamy pracować przez trzy najbliższe noce - dodaje wiceprezes Wyszyński.

CZYTAJ TEŻ: Budowa Trasy W-Z: Utrudnienia na Piłsudskiego

Wcześniej rozbierano w nocy trakcję tramwajową. Natomiast słupy od trakcji w pierwszej kolejności mają zniknąć na odcinku Piotrkowska - Kilińskiego, bo właśnie od tego odcinka rozpocznie się budowa ścian szczelinowych przyszłego tunelu i wykopu.

Szyny z alei mają zostać wykorzystane w innych miejscach Łodzi. Tam, gdzie torowisko wymaga wymiany. Zarząd Dróg i Transportu nie ma jednak jeszcze wytypowanych lokalizacji.

Nie wiadomo też jeszcze, jak zmieni się układ komunikacji zastępczej od listopada, gdy w alejach w centrum miasta dostępny będzie tylko jeden pas ruchu. Na pewno część linii zostanie skierowana na ul. Kopernika.

- Wstępne rozkłady jazdy mają być gotowe w połowie października - zapewnia Grzegorz Nita, dyrektor ZDiT. - Planujemy, że od listopada połączymy linię Z2 i Z3 w jedną.

Być może wprowadzone zostaną też inne zmiany w układzie komunikacyjnym w centrum Łodzi.

- Na koniec października planowana jest generalna ocena napełnienia tramwajów i natężenia ruchu. Wówczas będzie można dokonać korekt. Obecny układ komunikacji zastępczej funkcjonuje zaledwie kilka dni i może nie wszyscy pasażerowie zdążyli się do niego przyzwyczaić - mówi Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi.

Na razie korygowana jest organizacja ruchu dla zmotoryzowanych. W nocy zmieniła się ona na skrzyżowaniu Kopernika - Łąkowa. Ruch zostanie przełożony na zachodnią nitkę ul. Łąkowej.

CZYTAJ WSZYSTKO O BUDOWIE TRASY W-Z NA DZIENNIKLODZKI.PL/TRASAWZ I NA FACEBOOKU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki