Budowlani Łódź - KSZO OSTROWIEC 3:0

W poniedziałkowym meczu Orlen Ligi Budowlani Łódź pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu rozegranego w Atlas Arenie była Julia Twardowska.

Mecz 3. rundy fazy zasadniczej Orlen Ligi siatkarki rozegrały w Łodzi 31 października 2016.

Tylko w pierwszym secie było nerwowo, bo podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wygrały do 24. Później zdecydowanie przeważały łodzianki. MVP meczu została Julia Twardowska.

W pierwszym secie wypracowały kilkupunktową przewagę i przy słabym przyjęciu rywalek, spokojnie ją utrzymywały, ale do czasu. Tylko one wiedzą, dlaczego nagle stanęły i roztrwoniły pięciopunktową przewagę. Rywalki po ataku Ściurki miały piłkę setową. Łodzianki wzięły się w garść i wygrały seta. Ale było bardzo ciężko. Drugi set był nie mniej wyrównany do stanu 18:18, ale tym razem w końcówce dominowały łodzianki, prezentując bardzo dobrą siatkówkę. Kaja Grobelna weszła na zagrywkę i nie dała szans rywalkom, na jej odzyskanie.

W trzecim secie zaskoczenie. Zawodniczki KSZO podniosły się z kolan. Prowadziły 4:1. Potem jednak gra się wyrównała, od stanu 15:15 przewagę uzyskały łodzianki. Powtórzyła się historia z drugiego seta. Łodzianki oddały jeszcze tylko jeden punkt i wygrały zdecydowanie.

Ponad 2 tysiące widzów wychodziło z hali zadowolonych. Siatkarki Budowlanych zachowały pozycję wicelidera tabeli OrlenLigi.

Z naszych informacji wynika, że na mecz wybiera się wielu kibiców ŁKS. Chcą wspierać swoje siatkarki. Miejmy nadzieję, że fani klubu z al. Unii będą zachowywać się wzorowo i nikt rac w Atlas Arenie nie odpali.

W każdym razie organizatorzy siatkarskich derbów Łodzi muszą być zmobilizowani. Przed kilku laty na mecz koszykarzy ŁKS do Atlas Areny przyszło prawie 9 tys. kibiców klubu z al. Unii. Czy teraz będzie podobnie?

Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (26:24, 25:18, 25:16)

Budowlani Łódź: Julia Twardowska 14, Gabriela Polańska 8, Pavla Vincourova 2, Martyna Grajber 7, Sylwia Pycia 6, Kaja Grobelna 14, Paulina Maj-Erwart (l) oraz Heike Beier, Sylwia Pelc, Monika Kutyła, Ewelina Tobiasz. Trener: Błażej Krzyształowicz.

7 listopada podczas 4. rundy Orlen Ligi w sezonie 2016/2017 po raz pierwszy zmierzą się ze sobą łódzkie drużyny! Mecz ŁKS Commercecon Łódź - Budowlani Łódź rozegrany zostanie w Atlas Arenie. Początek spotkania o godz. 18.