Burmistrz Łasku z absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 roku

wll
Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek
Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek Wit L. Leśniewicz
Udostępnij:
Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek otrzymał absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Tym razem nie było ono jednogłośne, tak jak rok temu.

W poprzednich latach głosowania nad absolutorium pokazywały, że działania wywodzącego się z Bezpartyjnego Porozumienia Samorządowego burmistrza cieszą się poparciem nie tylko radnych jego ugrupowania, ale ma też poparcie radnych z ugrupowań, od SLD po PiS. W tym roku, roku wyborczym, było nieco inaczej.

Na początku zdziwienie wśród radnych wywołał fakt, że na sesji nie pojawili się obaj radni wybrani z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zwrócił na to uwagę podczas obrad przewodniczący rady Robert Bartosik.

O tym, że głosowanie nad udzieleniem absolutorium nie będzie jednomyślne wskazywała już pozytywna dla burmistrza opinia komisji rewizyjnej rady miejskiej, która została przyjęta przy dwóch głosach "za" i jednym przeciwnym. Przeciw głosował radny Adam Marek wybrany z Lewicy. I tak jak głosował na komisji, tak zagłosował na sesji. Jednak gwoli ścisłości należy podkreślić, że sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2017 radny poparł.

Po głosowaniu radny Marek podkreślił, że nie głosował przeciwko Gabrielowi Szkudlarkowi, ale przeciw burmistrzowi, jako osobie firmującej niektóre przedsięwzięcia gminy, jak np. budowa drogi w Maurycy. Jej wykonanie zakwestionował Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Dochody gminy w ciągu roku ulegały zmianie i wzrosły o 8,65 mln zł do 97,9 mln zł. W stosunku do planu zostały zrealizowane w 97,53 proc. Na taki wynik miała przede wszystkim wpływ wysokość dochodów bieżących, które wykonano w 98,70 proc. W tym, w szczególności, dochody podatkowe. Natomiast wydatki ogółem wykonane zostały w 94,92 proc. i wyniosły 98,8 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie