Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Burzowa pogoda w Polsce 18.04.2024. Zobacz najnowsze informacje

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Sprawdź, jak wygląda sytuacja burzowa w Polsce. Zobacz nasz artykuł, w którym pojawiają się informacje z popularnych profili facebookowych na temat wyładowań atmosferycznych w naszym kraju. W ten sposób szybko dowiesz się, w którym miejscu w Polsce można spodziewać się grzmotów. Gdzie są burze i wyładowania atmosferyczne?

Gdzie jest burza w Polsce? Warto to wiedzieć, ponieważ to zjawisko atmosferyczne jest gwałtowne i może wyrządzić wiele szkód. Sprawdzaj z nami najnowsze informacje z Facebooka, które dotyczą burzowej pogody w Polsce. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy takiej pogody można spodziewać się w twojej okolicy.

Aktualna pogoda burzowa w Polsce - 18.04.2024

W chłodnych masach powietrza zalegających nad Polską obserwowany jest rozwój konwekcji z przelotnymi opadami deszczu o natężeniu zmiennym (przeważnie umiarkowanym). Lokalnie na Pomorzu zachodnim pojawiły się punktowe wyładowania atmosferyczne. Taki typ pogody będzie obserwowany także i jutro - rozproszone komórki konwekcyjne będą pojawiać się zwłaszcza od północnego wschodu po południowy wschód. Opady bardziej o charakterze ciągłym obejmą natomiast zachód. Informujemy jednocześnie o możliwych przymrozkach ❄️, które tej nocy mogą pojawić się szczególnie od Pomorza środkowego oraz Warmii i Mazur w kierunku Mazowsza. W weekend również nie zabraknie przelotnych opadów deszczu, choć będą one w czasie ograniczać się już do wschodniej połowy kraju 🌧 Powrót napływu wyraźnie cieplejszych mas powietrza w perspektywie kolejnych 7 dni nie jest na ten moment dostrzegalny w prognozach numerycznych. Jest wręcz rosnące prawdopodobieństwo, że nasz kraj do końca miesiąca pozostanie pod wpływem chłodnych lub co najwyżej umiarkowanie ciepłych mas powietrza. Grafika: aktualny rozwój konwekcji obserwowany nad Polską dane: awiacja.imgw.pl


Tak było? 😅 No Gosiu.. Piękny kwiecień, wszystko w takich wiosennych barwach. Kochana, a jak ciepło! Już sandałki wyciągam i śmigamy na aperolek z lodem ☀️🌸 A gotowi jesteście na dłuższy okres zimna? Modele sugerują, że kurtki zimowe zostają z nami na dłużej 🙆 P. S. Oczywiście pozdrawiamy wszystkie Gosie 😎 📷 IMGW


W naszym kraju mamy kolejny dzień z przelotnymi opadami - deszczu, krupy śnieżnej, a miejscami także ziaren lodowych / drobnego gradu. 🌦🫧. W naszym Systemie Raportów pojawiło się wiele materiałów dokumentujących dzisiejsze zjawiska pogodowe. Dziękujemy serdecznie za wszystkie! :) Czekamy na kolejne nadsyłane przez Was materiały ;) 📲🔽🔽


+++ DUŻO ROZBŁYSKÓW ORAZ PLAM +++ Od 13 kwietnia obserwujemy cały czas zwiększoną ilość plam oraz rozbłysków. Intensywny rozwój plam obserwowaliśmy w grupie 3639 na północy - obecnie się uspokoiła. Poza tym rozwijają się cztery grupy plam blisko siebie o numerach 3643, 3645, 3637 oraz 3638. Znajdują się na południe od równika Słońca. Rozwinęły się one w miejscu, gdzie w poprzednim obrocie mieliśmy dużo grupę 3615. W ciągu tych kilku dni zaobserwowano kilkanaście rozbłysków klasy M i kilkadziesiąt klasy C. Rozbłyski klasy M: - 13 kwietnia M 2.4 grupa 3637 - 14 kwietnia M 4.3 grupa 3637 - 15 kwietnia M 1.7 ; M 1.0 ; M 1.2 ; M 1.1 ; M 2.2 ; M 4.0 - grupa 3639, M 2.3 ; M 1.4 grupa 3634 - 16 kwietnia M 1.1 grupa 3645 - 17 kwietnia M 1.6 grupa 3645 - 18 kwietnia M 2.2 ; M 1.3 z grupa 3643 i 3645. Rozbłyski z grupa 3639, 3643 i 3645 wygenerowały słabe koronalne wyrzuty masy (CME) i mogą wywołać one burze geomagnetyczną klasy G1 lub G2. Słabe zorze mogą wystąpić na północy oraz w centrum kraju. Na tą chwilę grupa plam 3639 nadal jest zdolna do rozbłysków klasy M, chociaż widać jej powolny rozpad. Najciekawsze wydaje się obszar czterech grup plam, o który wspominałem. Jeśli nie zaczną się rozpadać należy się spodziewać emisji kolejnych rozbłysków klasy M, a być może X. W ostatnich dniach wzrosła także dzienna liczba plam. Według Królewskiego Obserwatorium w Belgii wczoraj oraz dziś jej liczba wyniosła ponad 200. Dokładnie wczoraj 208 dziś około 210. Ostatnie takie liczby mieliśmy w sierpniu lub wrześniu zeszłego roku. Także strumienia promieniowania radiowego 10,7 cm wyniósł wczoraj 217, co jest drugim najwyższym wynikiem w obecnym 25 cyklu słonecznym


Sporo dzisiaj przelotnych konwekcyjnych opadów. Pada i deszcz i krupa śnieżna i nawet zdarzają się grube ciężkie płatki mokrego śniegu. Kwiecień plecień... chociaż szczerze to do końca kwietnia na ten moment nie widać większego ocieplenia.


Wstępnie!⚠️ Nocą z soboty na niedzielę duże przymrozki na zachodzie kraju!🥶🌬️OPADY ŚNIEGU w poniedziałek. Do 10 cm? Sprawdzamy wyliczenia. Konwekcja i słabe burze. PRZYMROZKI.

Coraz więcej wskazuje na opady śniegu w poniedziałek na północnym wschodzie Polski. Niż który będzie za to odpowiedzialny, tworzy się właśnie nad Genuą. Szczegóły w naszym najnowszym filmie.


WYSTĘPUJĄ W WASZEJ OKOLICY STRATY SPOWODOWANE DZISIEJSZYM MROZEM? RELACJONUJCIE W KOMENTARZACH!


WEEKEND MAJOWY. Przeglądamy pierwsze wyliczenia. Prognoza na czwartek. W nocy PRZYMROZKI.

Jeśli gdzieś będą pisać, ŻE JUŻ WIEDZĄ, JAKA POGODA BĘDZIE W MAJÓWKĘ TO - nie jest to prawdą. Bardzo wstępne wyliczenia różnią się od siebie. Musimy czekać na aktualizacje. My przyglądamy się tym wyliczeniom. Zapraszam.


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Burzowa pogoda w Polsce 18.04.2024. Zobacz najnowsze informacje - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki