ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Ceny benzyny lato 2017. Ceny paliw w Łodzi i regionie...

  Ceny benzyny lato 2017. Ceny paliw w Łodzi i regionie [WAKACJE 2017]

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dobra wiadomość przed wakacjami. Paliwo coraz tańsze

  Dobra wiadomość przed wakacjami. Paliwo coraz tańsze ©Wojciech Matusik

  Ceny benzyny wakacje 2017 | Ceny paliw na stacjach benzynowych latem 2017 będą niższe niż rok temu. W ubiegłym tygodniu po raz kolejny spadły ceny paliw na stacjach nie tylko naszego województwa.
  Dobra wiadomość przed wakacjami. Paliwo coraz tańsze

  Dobra wiadomość przed wakacjami. Paliwo coraz tańsze ©Wojciech Matusik

  W ubiegłym tygodniu na stacjach naszego województwa średnia cena litra benzyny 95-oktanowej wynosiła 4,38 zł i była o 4 grosze niższa niż tydzień wcześniej. Za litr benzyny 98-oktanowej trzeba było zapłacić średnio 4,70 zł, czyli o 6 groszy mniej niż kilka dni wcześniej. O 4 grosze - do poziomu 4,18 zł staniała średnia cena oleju napędowego.

  Najmniejsza obniżka dotyczyła cen autogazu - wyniosła zaledwie 3 grosze, a litr tego paliwa pod koniec ubiegłego tygodnia kosztował średnio 1,88 zł.

  - Był to już ósmy z rzędu tydzień obniżek cen wszystkich rodzajów paliw - mówi Urszula Cieślak, analityk rynku paliw z Biura Maklerskiego „Reflex” w Łodzi. - Ceny są najniższe w tym roku i jednocześnie najniższe od września ubiegłego roku, a w przypadku benzyny i oleju napędowego niższe niż przed rokiem - dodaje Urszula Cieślak.

  Najtańsze paliwo jest obecnie na stacjach w województwie dolnośląskim  Dobre wieści dla kierowców to efekt niskich cen hurtowych paliw. A one wynikają ze stabilnej sytuacji na rynku ropy, a także mocnej złotówki. W kolejnych tygodniach znów możemy liczyć na spadek cen na stacjach, choć może on być nieco mniejszy niż w ostatnim tygodniu. Zdaniem analityków ceny będą niższe o 2 - 4 grosze na litrze.

  Najtańsza benzyna 95-oktanowa jest dostępna w woj. dolnośląskim. Litr tego paliwa kosztuje tam średnio 4,31 zł i w ciągu ubiegłego tygodnia staniał o 5 groszy. Najdrożej z kolei jest w Wielkopolsce i na Mazowszu, gdzie litr tego paliwa kosztował średnio aż 14 groszy więcej.

  Olej napędowy najbardziej opłaca się tankować także na Dolnym Śląsku. Średnia cena na stacjach w tym regionie to 4,10 zł, podczas gdy w woj.: warmińsko-mazurskim i podlaskim trzeba na to wydać 4,28 zł.

  W dobrej sytuacji są ci, którzy wyjazd planują już na samym początku wakacji. W ciągu najbliższych dwóch tygodni ceny na stacjach nie będą rosły, co oznacza, że za benzynę i za olej napędowy kierowcy zapłacą mniej niż przed rokiem. Prognoza na dalsze tygodnie jest uzależniona od sytuacji na rynku hurtowym oraz walutowym.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobra zmiana

  Łodzial (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Mamy koniec lipca, złotówka się umacnia, baryłka ropy tanieje na świecie a tu paliwo zamiast w d9ł to w górę, a miało nie być podwyżki z tytułu opłaty ekologicznej, koncerny miały to przyjąć na...rozwiń całość

  Mamy koniec lipca, złotówka się umacnia, baryłka ropy tanieje na świecie a tu paliwo zamiast w d9ł to w górę, a miało nie być podwyżki z tytułu opłaty ekologicznej, koncerny miały to przyjąć na siebie, tak można wierzyć dobrej zmianiezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdejmijcie podatki z paliwa a benzyna będzie po 2zł

  60% ceny to podatki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  złodziejskie państwo

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY