Chojnacki: Żal, że nam się nie udało [OPINIE PO MECZU ŁKS - MIEDŹ]

Trener ŁKS Marek Chojnacki
Trener ŁKS Marek Chojnacki Krzysztof Szymczak
- Walczyliśmy o lepszy wynik, mieliśmy okazje, ale się nie udało - powiedział po meczu z Miedzią Legnica trener piłkarzy ŁKS Marek Chojnacki. Ełkaesiacy przegrali z legnicką drużyną na swoim stadionie 0:1. Poniżej pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Bogusław Baniak (trener Miedzi): Nie ukrywam, że długo się przygotowywaliśmy, ponieważ nie graliśmy z Dolcanem Ząbki. Wiedziałem, że ŁKS ma kłopoty, ale jest zespołem bardzo ambitnym. Potrafi grać z wielką ambicją, a czasem po prostu brakuje umiejętności. Miałem żal do piłkarzy w przerwie, że nie strzeliliśmy bramki. Nie pomyliłem się, bo w drugiej połowie było jeszcze trudniej. Piłka jest piękna, bo w najmniej przewidywalnym momencie często padają gole. I to w dodatku strzela go lewy obrońca, który wrócił dopiero po kontuzji. Mecz w końcówce był lekkim horrorem, co pewnie podobało się kibicom. Ambicji, woli walki ŁKS nie brakowało.

Marek Chojnacki (trener ŁKS): Piłka jest nieprzewidywalna. W pierwszej połowie nie umieliśmy sobie poradzić w defensywie, bo popełnialiśmy sporo błędów. Miedź dochodziła do groźnym sytuacji, ale ich nie wykorzystała. Choć wbrew pozorom, to my mieliśmy najlepszą okazję. Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszej połowy i lepiej taktycznie to wyglądało. W chwili, gdy wydawało się, że mamy minimalną przewagę i wychodzimy z kontrą naraziliśmy się na rekontrę. Myślałem, że zespół załamie się po golu, ale było inaczej. Walczyliśmy o lepszy wynik, mieliśmy okazje, ale się nie udało. Uważam, że Bodzio Wyparło jest na tyle zasłużonym zawodnikiem, że nie powinien ciągle z nie ze swojej winy wyciągać piłki z bramki. Było mi go po ludzku żal, a poza tym doszedłem do wniosku, że trzeba dać szansę Olszewskiemu.