Co oni w tej Warszawie wiedzą o referendach...

  Co oni w tej Warszawie wiedzą o referendach...

  Piotr Brzózka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rzecz to niesłychana, ale są sprawy, w których Łódź wyprzedza Warszawę o lata całe - jak choćby kwestia doświadczeń referendalnych i zbiorowej mądrości z referendami związanej. Oni to robią pierwszy raz, my zdążyliśmy się już dorobić referendalnych kombatantów.
  Piotr Brzózka

  Piotr Brzózka ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Gdy ogłaszano wczoraj, że warszawiacy otrzymają możliwość odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz, poważne osobistości życia publicznego odkrywały w tym czasie Amerykę. Że referendum w obecnym kształcie i czasie to głupota. Bo do wyborów został rok i zwyczajnie się nie opłaca. Że całe - przedsięwzięcie zbudowane jest jedynie na negacji, bez nakreślenia jakiejkolwiek konstruktywnej propozycji na najbliższą przyszłość. Zresztą co tu nakreślać, skoro wiadomo, że po obaleniu prezydenta z partii rządzącej, szef tej partii i premier zarazem, wstawi do ratusza przedstawiciela partii nie opozycyjnej, lecz dokładnie tej samej, która rządziła miastem dotąd. Czyli, że nic się nie zmieni. Czegoś nam to nie przypomina? Pewnie, że tak, przerabialiśmy tę śpiewkę w Łodzi już nieraz.

  Co teraz zrobi HGW? Na korzystanie z doświadczeń swojej imienniczki z Łodzi jest już za późno, żadna rada mieszkańców nie pomoże. Pozostaje uważna analiza upadku Jerzego Kropiwnickiego. On sam po latach uważa, że błędem było wezwanie zwolenników do pozostania w domach. Ale niekoniecznie ma rację. Nie po to ludzie chodzą na referenda, żeby głosować na "tak".

  Piotr Brzózka

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja spokojnie będę głosował na PiS i zamieszczam komentarz z wp.pl 07.12.2012, który trafnie wylicza

  czł Solidarności (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  Ja spokojnie będę głosował na PiS i zamieszczam komentarz z wp.pl 07.12.2012, który trafnie wylicza dlaczego.
  Matematycznie na podstawie obserwacji portfela i żołądka wychodzi na to, że PiS bije...rozwiń całość

  Ja spokojnie będę głosował na PiS i zamieszczam komentarz z wp.pl 07.12.2012, który trafnie wylicza dlaczego.
  Matematycznie na podstawie obserwacji portfela i żołądka wychodzi na to, że PiS bije na głowę PO w każdym przypadku.
  Przykłady: PiS - wynegocjowanie 67 mln euro pomocy dla Polski; PO - za te pieniądze nieudolnie buduje najdroższe autostrady i stadiony POprzez ustawki z kolesiami (wille pod lasem to produkt uboczny !!!); PIS - obniżenie podatków i składki do ZUS; PO - zwiększenie podatków (VAT z 22 na 23%) i składek oraz POdwyższenie wieku emerytalnego czyli większość będzie pracować do śmierci; PiS - obniżenie długu państwa i deficytu przy jednoczesnym wzroście wpływów do kasy państwa (NIE kradli po prostu, albo kradli mało); PO - zadłużenie państwa do niebotycznej kwoty (teraz już ponad bilion zł); za PiS - baryłka ropy 120$, a paliwo po 4 zł; za PO - baryłka ropy 90$ paliwo po 6 zł; za PiS bezrobocie 8%; za PO bezrobocie 13,%; za PiS chleb po 1,60 zł; za PO chleb po 2,50 zł; za PiS wprowadzono ustawowe uwłaszczenie Polaków (więcej niż 3 mln) mieszkaniami za złotówkę realizowane do dziś;za PO kredyty "rodzina na swoim" (coraz więcej ludzi "mieszka w bankach" lub "POd mostami" bo komornicy wyrzucają ich na bruk); Śmierć polityków: za PIS - samobójstwo oskarżonej o korupcję minster Blidy z rządu SLD i ujawniona korupcja Sawickiej z PO; za PO - śmierć POd Smoleńskiem 96 Polaków w tym prezydenta polski oraz reszta dziwnych samobójstw w tym Leppera, gen Petelickiego itp; Uczciwość - PiS podaje swój rząd do dymisji jak poparcie spada i wybucha afera gruntowa z wce premierem Lepperem w tle; PO rządzi pomimo wielu afer z udziałem ministrów, POsłów a nawet z synem premiera w tle co budzi sprzeciw społeczeństwa; za PiS łapówkarze i złodzieje są zamykani do więzienia jak słynny hirurg czy miń sportu itp; za PO zamyka się i likwiduje firmy a złodzieje i łapówkarze rządzą i kreuje się ich na POkrzywdzonych przez sądy, miń Ziobrę, premiera Kaczyńskiego i CBA a afery zamiata się POd dywan jak hazardową i inne); Dalej nie mam czasu wymieniać za i przeciw, ale matematycznie wybory wygrywa PiS." Pozdrawiamzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo