Coraz starsi Młodzi Demokraci

  Coraz starsi Młodzi Demokraci

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jakoś ciężko się nudzić tego lata, bo politycznie przy władzy w Łodzi dużo się dzieje. Weźmy choćby Tomasza Kacprzaka, byłego już przewodniczącego Rady Miejskiej, którego aktywność na polu krytyki sięgającej własnej prezydent (za remont korytarza wart 280 tys. zł), po stracie fotela, jest bardzo intrygująca.
  Marcin Darda

  Marcin Darda ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum

  Albo Bartosza Domaszewicza, z tej samej frakcji Młodych Demokratów w PO, który aż tak bardzo chce debaty Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem (choć Tusk debaty nie chce), że niebawem stanie się gwiazdą mediów w większym wymiarze niż Tusk z Gowinem razem wzięci. Ta aktywność dziwić nie musi, przecież niebawem w PO wybory wewnętrzne, a na to nakłada się jeszcze wybór przewodniczącego Rady Miejskiej, który ma nastąpić po wakacjach.

  Tu się zaczynają schody, bowiem zaledwie w poniedziałek na zarządzie miejskim PO podobno z ust samego wicemarszałka Sejmu Cezarego Grabarczyka padła propozycja w stronę posła Krzysztofa Kwiatkowskiego, by jego radni jednak przemyśleli, czy nie byłoby warto zmienić zdanie i zagłosować za powrotem Kacprzaka na stanowisko.

  Zaplecze prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej też powiada, że "tak, tak, naszym kandydatem niezmiennie jest Tomek Kacprzak". Nietrudno więc zrozumieć, że może chodzić o kompletne dobicie Kacprzaka w PO, bo w tym układzie sił w Radzie Miejskiej i w samym klubie PO, to jest człowiek na ten moment niewybieralny. W tajnych głosowaniach klub PO po prostu nie ma większości, o czym zdecydował casus odwołania Kacprzaka, gdzie ośmiu radnych, wciąż "oficjalnie" niewiadomo których (bo "kwiatkowscy" nadal mówią, że to nie oni) było za jego odwołaniem.

  Z SLD w sprawie przywrócenia Kacprzaka trudno byłoby się dogadać, bo odwołano go na wniosek tego klubu. Kompletnie by się wygłupili, podobnie jak PiS. Wystawić Kacprzaka, by przegrał, można tylko po to, by go politycznie zutylizować, bo na oczach publiki dwa razy przegrałby tę samą sprawę. Osłabienie Młodych Demokratów w łódzkiej PO jest już faktem, ale być może gra idzie o wzięcie wszystkiego przez ludzi Zdanowskiej z Koła Aktywności i ludzi Grabarczyka. To dla nich dobry moment także dlatego, że do NIK niebawem odejdzie Kwiatkowski i jego ludzie w wyborach się liczyć nie będą.

  Dziś w 18-osobowym zarządzie PO w Łodzi Młodzi Demokraci to jakieś pięć osób, a gra może pójść o to, by było ich jeszcze mniej. To o tyle istotne, że rozkład w sił w zarządzie partyjnym przekłada się potem na liczbę i jakość stołków w urzędach, gdzie rządzi PO. Gdyby na przykład młody demokrata Marcin Bugajski nie był w zarządzie miejskim i regionalnym PO, to raczej nie miałby szans na posadę wicemarszałka województwa. Wyrugowanie Młodych Demokratów byłoby jednak dosyć trudne, w całej PO się liczą, w Łodzi mają szable na zjazd, a ich krajowym szefem jest Domaszewicz.

  Tyle że on, wpychając Tuska w ręce Gowina propozycjami debaty kandydatów na szefa PO, sam osłabia siebie i swoje środowisko. Tusk mówi, że Gowin na debatę nie zasługuje, bo chodzi mu o dołowanie PO. Tak samo Domaszewicza może postrzegać Andrzej Biernat, szef PO w Łódzkiem. Domaszewiczowi chodzi o co innego, ale dlaczego nie wykorzystać tego przeciw niemu? To przecież polityka. A w polityce Młodzi Demokraci na dziś są coraz starsi i słabsi. Ale prawdziwym testem na ich siłę będą zbliżające się wybory.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozwali Łódź do końca

  Obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  Grabarczyk należy do tych ludzi, którym rzeczy pozytywne nie wychodzą. Natomiast szkodzić umie zawsze. Wyłożył się jako minister, teraz utopi Łódź. On i jego spółdzielnia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grabarczyk

  jest jak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

  Ziobro. Pełne zero.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za powrotem tego wie...rza ?

  horror (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

  który kompromitował łódź i rade miejska od lat?
  Pan Grabarczyk przez takie sugestie pokazuje kim jest.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo