Cracovia - Widzew 1:2. Widzew pomścił ŁKS

W meczu 28 kolejki ekstraklasy Cracovia przegrała z Widzewem 1:2. Mecz oglądał trener kadry Franciszek Smuda. Widzew pomścił ŁKS, który przed 2 laty stracił miejsce w ekstraklasie na rzecz Cracovii. Teraz spada Cracovia. Oto nasza relacja live.

Jak zawsze typujemy wynik meczu. Dziś mamy złe przeczucia. Będzie 2:0 dla Cracovii.

Widzew gra w składzie: Kaniecki - Budka, Szymanek, Bieniuk, Dudu - Oziębała, Panka, Broź, Ostrowski - Grzelczak, Sernas.Trener: Czesław Michniewicz.

Cracovia: Kaczmarek - Mierzejewski,Trivumovic, Radomski, Stuart - Suworow, Szeliga, Kilich, Ntizabonkiza - Visankovs, Boliević. Trener: Jurij Szatałow.

Mimo zagrożenia demonstracjami nic wyjątkowego wokół stadionu się nie dzieje. Jest spokojnie.

Pierwszy gwizdek sędziego. Mecz rozpoczęty.

Widzew gra odważnie, nie ma nic do stracenia, ma optyczną przewagę.

To Cracovia gra wszak o życie, czyli utrzymanie w ekstraklasie. Ale na razie Widzew w środku pola jest lepszy.

Kaniecki wybija na róg piłkę po strzale Suworowa.

Gwizdy po każdej akcji drużyny Widzewa.

Za nami 20 minut gry. Cracovia - Widzew 0:0.

Tragedia w 28 minucie. Po rożnym Cracovia zdobywa gola. Strzelcem gola jest były widzewiak Sławomir Szeliga.

Nie minęło 120 sekund i Widzew wyrównał. W 30 minucie. Brawo. Strzelcem gola jest Piotr Grzelczak.Asystował Krzysztof Ostrowski. Już wiemy, że nie trafiliśmy wyniku. Ale nie martwimy się tym. Ważne, aby Widzew zdobył punkty.

Panka ukarany żółtą kartką.

Do końca pierwszej połowy 10 minut. Cracovia - Widzew 1:1.

Gol dla Widzewa. Znów świetny był Grzelczak. Strzelił z woleja i jest wielki. On zdobył drugiego gola. Brawo. To była 41 minuta.

Koniec pierwszej połowy.

Nie ma zmian w obu drużynach. Druga połowa rozpoczęta.

Klich ukarany żółtą kartką.

Cracovia próbuje odrobić straty, ale Widzew jest dobrze zorganizowany.

Zmiana w Cracovii - Dudzic wchodzi za Visankovsa.

Cracovia - Widzew 1:2 - 60 minuta

Za Sernasa wchodzi Dzalamidze. Litwin nie powiększył swego bramkowego dorobku. więc królem strzelców może nie zostać. Ale wygrana drużyny jest najważniejsza.

Do końca 20 minut. Cracovia - Widzew 1:2.

Klich wyrzucony z boiska po drugiej żółtej kartce. Widzew ma przewagę jednego zawodnika i jednego oola. Do końca tylko kwadrans.

Struna wchodzi za Boljevicia. Widzew kontroluje przebieg meczu. Wygra.

Kaniecki wygrał pojedynek sam na sam z Dudzicem. Gospodarze domagali się karnego, ale sędzia słusznie podyktował tylko róg.

Szeliga ukarany żółtą kartką.

Końcówka meczu. Zostało 5 minut. Cracovia - Widzew 1:2

Koniec meczu. Cracovia - Widzew 1:2

Widzew pomścił ŁKS.

Za Grzelczaka wchodzi Radzio. Ukarani żółtymi kartkami Bieniuk i Mierzejewski.

Krzywicki wchodzi za Trivumovicia.

88 minuta. Widzew wygra