Cztery łodzianki na ostatnim zgrupowaniu kadry U18 przed Mistrzostwami Europy w Rugby 7

Klaudia Biegała i Zuzanna Juźwicka z Budowlanych
Klaudia Biegała i Zuzanna Juźwicka z Budowlanych Michał Czerwiowski
Cztery zawodniczki, z dwóch łódzkich klubów, zostały powołane na konsultację kadry kobiet do lat 18, która odbędzie się w Warszawie w dniach 26-30 sierpnia.

Wśród 14 zawodniczek znalazły się Klaudia Biegała, Zuzanna Juźwicka i Julia Pustkowska z KS Budowlani Łódź oraz Wiktoria Majewska z BBRC Łódź. Z powołanej „czternastki” trener Chris Hitt wybierze 12-osobowy zespół, który będzie rywalizował w Mistrzostwach Europy w Jarocinie 31 sierpnia i 1 września.

W zeszłym roku juniorki zajęły w rozgrywanych we francuskim Vichy mistrzostwach 13-te miejsce na 16 zespołów, a w jej składzie były 2 zawodniczki KS Budowlani Łódź - informuje Michał Czerwiowski, wiceprezes ds. sportowych KS Budowlani Łódź

W tym roku naszej kobiecej reprezentacji do lat 18 marzy się osiągnięcie sukcesu podobnego do swoich starszych koleżanek, które w seniorskich Mistrzostwach Europy zajęły ostatecznie 4-te miejsce. Zadanie będzie bardzo trudne, bo wszystkie drużyny z grupy D, w której grają polskie juniorki, są notowane wyżej i prezentują wysoki poziom sportowy.

- Po raz pierwszy nasza zawodniczka weźmie udział w imprezie tej rangi. Od nowego sezonu Wiktoria będzie grać w drużynie seniorskiej Venol Atomówek Łódź. To powrót naszej drużyny do rozgrywek seniorskich po 3 latach nieobecności – mówi trener Zbigniew Grądys. – wspierać będą ją zawodniczki młodego pokolenia, które w poprzednich sezonach zdobywały II miejsca w kategorii U16. Wraca tez do nas z wypożyczenia Wiktoria Byrska, która w poprzednim sezonie grała w Black Rosess Posnania i także zdobyła wicemistrzostwo Polski.

Zapraszamy wszystkie dziewczyny na treningi w sierpniu trenujemy w poniedziałki, środy i piątki g13.oo na obiektach przy Małachowskiego 7.