Czytaj pan i myśl!

  Czytaj pan i myśl!

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rudi Pawelka, szef Ziomkostwa Ślązaków, żąda by Polska i Czechy przeprosiły za przymusowe wysiedlenia Niemców po II wojnie. To nie wszystko: mamy też wypłacić odszkodowania przesiedlonym. - My już przepraszaliśmy - powiedział Pawelka, co wydaje się koronnym argumentem. Skoro oni nas przeprosili, to my też musimy...
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W miarę upływu lat żądania pod adresem Polski będą rosnąć. Możliwe, że Pawelka, lub jego młodsi następcy, zażądają od nas przeprosin za to, że wybuchła wojna, bo Niemcy przebrani za Polaków napadli na niemiecką radiostację w Gleiwitz, dzisiaj Gliwice.

  Hitler nie mógł pozostać obojętny na taką zniewagę. Będziemy też nagabywani do przeprosin za to, że w 1933 dziadek i babcia Pawelki oraz inni Niemcy hurtowo zagłosowali na Hitlera i NSDAP. My też będziemy musieli przepraszać za to, że starsi rodacy Pawelki hurtowo wstępowali do NSDAP, zaś mały Pawelka do Hitlerjugend. Jeśli nie zdążył wstąpić, bo był za młody, to przyjdzie nam go przeprosić za to, że przyczyniliśmy się do wcześniejszego zakończenia wojny.


  Panie Pawelka, z szacunku do czytelników nie piszę, gdzie mam pana przeprosiny. Nie żądam też odszkodowania za dom, w którym mieszkali moi rodzice, a pana kumple zbombardowali we wrześniu 1939. Zamiast tego zalecam panu lekturę Starego Testamentu. W niemieckim wydaniu także powinno być zdanie: "Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę". Niech pan to zdanie przemyśli. Może wreszcie dojdzie pan do wniosku, kto sprowadził na nas zło, które w końcu dotknęło także was, Niemców?

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ja wierzę w naszego kochanego Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego. Stworzyciela Zielonej Wys

  wierzący w PO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  A ja wierzę w naszego kochanego Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego. Stworzyciela Zielonej Wyspy, pełnej dobrze płatnej pracy aż do śmierci. Niskich POdatków, tanich kredytów, kwitnącego...rozwiń całość

  A ja wierzę w naszego kochanego Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego. Stworzyciela Zielonej Wyspy, pełnej dobrze płatnej pracy aż do śmierci. Niskich POdatków, tanich kredytów, kwitnącego lewego biznesu i korupcji. Szybko budowanych tanich kolei, autostrad, lini lotniczych i stadionów. Stworzyciela wszystkich dotacji z unii, tych widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który przez PeO został stworzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, europejskość z europejskości, Fakty prawdziwe z TVN obiektywnego, jak komunistyczna prawda o zbrodni w Katyniu. FAKTY przez Lisa stworzone i przez bzdurczoka Durczoka mówione, współistotne Tuskowi. A przez niego wszystko się stało. Oni to dla nas zstąpili z Kremla i z Pawlakiem POdpisali na 25 lat "najtańszą" w UE umowę gazową, na chwałę Putina. A za sprawą Angeli POchodzącej POnoć z POlski, Tusk przyjął miliardy z UE i został przez nią POklepany, za dziadka w Wehrmachcie i POgodzenie się z rosyjsko-niemiecką rurą na dnie Bałtyku. POd Władimira i Angeli namową, POnownie został wybrany jak oznajmia OBOP. Wstąpił do rządu, siedzi po prawej Bronka i lewej Palikota, skąd POwtórnie przyjdzie w chwale, a agresja jego do Kaczyńskiego i Rydzyka nigdy się nie skończy.
  Wierzę w pancerną brzozę zdradkę i Radka jej ożywiciela, który od Tuska pochodzi. Oni wspólnie odbierają uwielbienie i chwałę od KGB i WSI, za zgodę na "katastrofę" POd Smoleńskiem. Wierzę w kryzys UE i cieszę się z wydłużonego czasu do emerytury. Pragnę długiego oczekiwanie na lekarzy specjalistów i szybkiej eutanazji dla starych i chorych jako odpuszczenie grzechów. Cieszę się z POwszechnej prywatyzacji i kontroli obcego kapitału nad III RP. Raduję się z rosnącego bezrobocia i biedy. Żądam dużo wódki, haszu, marychy oraz dopalaczy. Nienawidzę Świąt Niepodległości bo kocham WOŚP, Woodstock i niekończące się parady miłości. Gardzę prawicą, klerem i Rydzykiem. Nie cierpię AKowców i ich filmu Czas Honoru. Uwielbiam antypolskie filmy POkazujace Polaków jako antysemitów i odpowiedzialnych za polskie obozy śmierci. Uwielbiam Stawkę i kp Hansa Klossa z NKWD oraz Kiepskich i Wojewódzkiego. Oglądam głównie Ranczo i Taniec z gwiazdami. POpieram Tuska, Palikota, Niesiołowskiego, Millera, Kwaśniewskiego, Michnika, Frasyniuka, Urbana i Wałęsę.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To Niemcy wyzwolili demony zła

  Helga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

  Tak, to prawda - Niemcy są winni wszystkich zbrodni II wojny światowej. Przymusowe wysiedlenia ich rodaków z obecnych Ziem Zachodnich i z Czech to też ich "zasługa", rozpoczynając wojnę i dokonując...rozwiń całość

  Tak, to prawda - Niemcy są winni wszystkich zbrodni II wojny światowej. Przymusowe wysiedlenia ich rodaków z obecnych Ziem Zachodnich i z Czech to też ich "zasługa", rozpoczynając wojnę i dokonując niezliczonych zbrodni, wyzwolili demony zła. Na koniec ich ofiarą padli sami Niemcy, także w Łodzi. Nieraz rewanż był okrutny. Pawelka powinien z tego wyciągnąć wnioski.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Ponura perspektywa.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

  Niedawno polska delegacja rządowa złożyła wizytę w Izraelu. Nigdzie nie udało mi się wyczytać, co było przedmiotem rozmów na tak wysokim szczeblu. Wcześniej przeczytałam, że Izrael domaga się od...rozwiń całość

  Niedawno polska delegacja rządowa złożyła wizytę w Izraelu. Nigdzie nie udało mi się wyczytać, co było przedmiotem rozmów na tak wysokim szczeblu. Wcześniej przeczytałam, że Izrael domaga się od Polski odszkodowania w wysokości 65 miliardów dolarów za majątki pozostawione na naszym terenie.
  Teraz Rudi Pawelka domaga się od nas odszkodowań z racji przesiedlenia Niemców. Ciekawe, ile warte są te odszkodowania wedle Pawelki? Warto byłoby to określić. A może powrót do granic sprzed II wojny światowej?
  Do kompletu brakuje jeszcze roszczeń rosyjskich. Wszak oni wyzwolili Polskę i kosztowało to życie 600 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej. Rekompensata się należy.
  Jeszcze trochę tych roszczeń i niebawem Polska zniknie z mapy Europy nawet bez użycia gumki myszki.
  PS W pełni popieram zdanie p. Misiornego, również w kwestii sytuowania felietonów Red. Jerzego Witaszczyka na zadniej stronie portalu.

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A jednak ???

  misiorny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

  Trochę się podśmiewałem przed laty z prezesa Kaczyńskiego, kiedy piętnował niektóre gazety z powodu ich niemieckich właścicieli.

  Tymczasem hochsztapler Hajdarowicz wyrzuca ze swojej własnej,...rozwiń całość

  Trochę się podśmiewałem przed laty z prezesa Kaczyńskiego, kiedy piętnował niektóre gazety z powodu ich niemieckich właścicieli.

  Tymczasem hochsztapler Hajdarowicz wyrzuca ze swojej własnej, świeżo co zakupionej Rzeczpospolitej swoich dziennikarzy za niesprzyjanie obecnie rządzącej Platformie Obywatelskiej; i sam, osobiście, zaczyna redagować swoją własną gazetę, kupioną zresztą za weksle gwarantowane przez rząd tejże Platformy.

  Zastanawiam się więc, czy nie ma jakiejś zagadki w tym, że krytykujący ziomkostwo artykuł Witaszczyka nie może ukazać się na pierwszej internetowej stronie Dziennika, tylko, przycupnięty na stronie drugiej, czeka na lepsze czasy w „Polskapresse Gesellschaft mit beschränkter Haftung (GmbH)“.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To jakiś cep

  an.na (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Byłem na tej stronie w południe i się zdziwiłem, że jeszcze nie ma minusów, które jakiś palant bez czytania stawia przy wszystkich bez wyjątku opiniach. Teraz widzę, że są, chyba się obudził lub...rozwiń całość

  Byłem na tej stronie w południe i się zdziwiłem, że jeszcze nie ma minusów, które jakiś palant bez czytania stawia przy wszystkich bez wyjątku opiniach. Teraz widzę, że są, chyba się obudził lub wytrzeźwiał albo dojrzał po maryśce lub innej używce.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo